۳ گواهینامه ایزو ویژه شرکت های پروژه محور ( اخذ ایزو و گرفتن ایزو برای شرکت های پروژه محور )

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


اخذ گواهینامه ایزو برای شرکت های پروژه محور

شرکت ها و سازمان های پروژه محور به شرکت ها و سازمان هایی اطلاق می شود که از یک رویه ثابت تولید یا خدمات پیروی نمی کنند. پروژه ها بسیار متنوع اند و می توانند انواع مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال از نوشتن یک نرم افزار کامپیوتری تا ساخت یک نیروگاه همگی به عنوان پروژه تلقی می شوند. شرکت های پروژه محور برای افزایش سطح کیفی خدمات خود باید برای اجرای استانداردهای ایزو مربوطه و دریافت گواهینامه معتبر اقدام کنند. در ادامه به معرفی مهم ترین گواهینامه های ایزو که یک سازمان پروژه محور می تواند دریافت کند می پردازیم.

۱- گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰

گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ یکی از معروف ترین گواهینامه های ایزو است که شرکت های پروژه محور می توانند دریافت کنند. این استاندارد به نام راهنمای مدیریت پروژه شناخته می شود.

مدیریت پروژه چارچوبی برای کمک به دستیابی به اهداف تجاری سازمان فراهم می کند. با وجودی که اغلب آن را دست کم گرفته می شود، مدیریت پروژه می تواند به عنوان یک نیروی محرک در پشت هر کاری دیده شود.

ISO 21500 راهنمایی هایی برای مدیریت پروژه فراهم می کند و می تواند توسط هر نوع سازمان، از جمله سازمان های دولتی یا خصوصی برای هر نوع پروژه، صرف نظر از پیچیدگی، اندازه و مدت آن، مورد استفاده قرار گیرد.

استاندارد راهنمای مدیریت پروژه ایزو ۲۱۵۰۰ توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی از سال ۲۰۰۷ آغاز شده و برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است.

در حال حاضر بسیاری از کارفرمایان به ویژه کارفرمایان دولتی در کنار سایر گواهینامه ها نظیر HSE و ایزو ۹۰۰۱ ، از مجریان پروژه های خود درخواست گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ را دارند.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۲۱۵۰۰ ( گواهینامه ایزو مدیریت پروژه ) به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید.

۲- گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۶

ایزو ۱۰۰۰۶ استانداردی است با رویکرد مدیریت پروژه ها.

استاندارد ISO 10006 راهنمایی های جامعی در خصوص کاربرد مدیریت کیفیت در پروژه ها ارائه می کند؛ این استاندارد برای پروژه هایی با پیچیدگی مختلف، کوچک یا بزرگ، کوتاه مدت یا بلندمدت، در محیط های مختلف و صرفنظر از نوع محصول یا فرآیندی که دخیل بوده است، کاربرد دارد.

ایزو ۱۰۰۰۶ یک استاندارد راهنما برای مدیریت کیفیت پروژه هاست و بهتر است که همراه با استاندارد مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ در یک سازمان پیاده سازی و اجرا شود.

استاندارد ISO 10006 و راهنمایی های مندرج در آن برای بخش وسیعی از سازمان ها و شرکت ها نگارش شده است و در پروژه های مختلف از کوچک تا بزرگ، از ساده تا پیچیده، از یک پروژه مستقل تا پروژه ای که خود بخشی از یک مجموعه پروژه ها است، کاربرد دارد.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۱۰۰۰۶ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۶ مراجعه نمایید.

۳- گواهینامه ایزو ۳۱۰۰۰

استاندارد ایزو ۳۱۰۰۰ به مدیریت ریسک در یک پروژه یا سازمان می پردازد. یکی از حوزه های بسیار مهم در مدیریت موفق پروژه ها شناخت ریسک های موجود و مدیریت آن ها است. اگر در یک پروژه به ریسک های موجود بی توجهی شده یا مدیریت صحیحی صورت نگیرد می تواند باعث عدم اجرای موفق پروژه گردد لذا این استاندارد و گواهینامه صادره یکی دیگر از گواهینامه های کاربردی برای شرکت های پروژه محور می باشد.

ریسک هایی که بر پروژه یا سازمان تاثیر می گذارد، می توانند عواقبی را از لحاظ عملکرد اقتصادی و اعتبار حرفه ای، و همچنین نتایج محیط زیستی، ایمنی و اجتماعی داشته باشند. بنابراین مدیریت ریسک، به طور مؤثر به سازمانها کمک می کند تا در محیطی سرشار از عدم اطمینان، عملکرد خوب و موثری داشته باشند.

ایزو ۳۱۰۰۰ نسخه ۲۰۱۸ ، راهنمایی واضح تر، کوتاه تر و مختصرتری ارائه می دهد که به سازمان ها در زمینه اصول مدیریت ریسک برای بهبود برنامه ریزی و تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

به شرکت های پروژه محور توصیه می شود که به مدیریت ریسک توجه بیشتری نموده و در صورت امکان برای اخذ گواهینامه ایزو ۳۱۰۰۰ اقدام نمایند.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۳۱۰۰۰ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۳۱۰۰۰ مراجعه نمایید.

سایر استانداردهای ایزو مناسب برای شرکت های پروژه محور

در مقاله “۸ گواهینامه ایزو برای همه واحدهای صنعتی ( اخذ ایزو و گرفتن ایزو ویژه واحدهای صنعتی” به طور کامل در مورد استانداردهای ایزویی که تمام شرکت ها می توانند دریافت کنند صحبت کردیم.

در اینجا مجددا توصیه می شود تا شرکت های پروژه محور برای اخذ ایزو ۹۰۰۱ اقدام کنند. دریافت سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ + ایزو ۲۱۵۰۰ + ایزو ۱۰۰۰۶ برای شرکت هایی که بودجه ریزی متوسطی می خواهند داشته باشند توصیه می شود.

در صورت امکان با صرف هزینه اندکی بیشتر اخذ سری گواهینامه های IMS ( ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ ) + ایزو ۱۰۰۰۶ + ایزو ۲۱۵۰۰ یک پکیج مناسب برای شرکت های پروژه محور می باشد. و اگر استاندارد HSE و ایزو ۱۰۰۰۴ به این پکیج اضافه شود تمام نیازمندی ها برطرف خواهد شد.

برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر از مجموعه ایزوسیستم (رتبه یک مشاور مدیریت کشوری) تنها کافیست فرم درخواست گواهینامه ایزو را تکمیل کنید تا کارشناسان ایزوسیستم با شما تماس بگیرند. یا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ ،  ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳  (۱۰ خط ) تماس حاصل فرمایید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!