۸ گواهینامه ایزو برای همه واحدهای صنعتی ( اخذ ایزو و گرفتن ایزو ویژه واحدهای صنعتی )

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از کاربران ایزوسیستم را درگیر کرده گواهینامه های ایزویی است همه واحدهای صنعتی فارغ از نوع تولید می توانند دریافت کنند. منظور این است که یک واحد صنعتی با هر نوع تولید چه گواهینامه ای را می تواند دریافت کند.

بر همین اساس به ترتیب اولویت، گواهینامه هایی که امکان دریافت آن برای تمام واحدهای صنعتی وجود دارد به شما معرفی می شوند:

۱- گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ( گواهینامه مدیریت کیفیت )

اولین انتخاب برای یک واحد صنعتی و شرکت تولیدی، اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت) می باشد.

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ استانداردی جامع و عمومی برای تمامی شرکت ها ، سازمان ها و مراکزی است که به موضوع کیفیت توجه دارند. شرکت ها و مراکزی که موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ISO 9001 می گردند به مشتریان خود اعلام می دارند که یک سیستم مدیریت کیفیت موثر در آن شرکت فعال است.

در حال حاضر آخرین ورژن ایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ آن است. معمولا هر ۸ تا ۱۰ سال یکبار یک تغییر ورژن در این استاندارد ایجاد می شود.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۹۰۰۱ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ مراجعه نمایید.

۲- گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ ( گواهینامه ایزو ایمنی و سلامت )

ایزو ۴۵۰۰۱ استاندارد جدیدی است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. این استاندارد جایگزین استاندارد مشابه قبلی یعنی OHSAS 18001 شده است.

ایزو ۴۵۰۰۱ برای جلوگیری از آسیب های مربوط به کار و ایجاد محیط کاری ایمن و سالم برای کارکنان و ذینفعان طراحی شده است.

شرکتی که برای دریافت ایزو ۴۵۰۰۱ اقدام کند به دنبال کاهش آسیب های ناشی از کار و ایمنی حداکثری در سازمان می باشد.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۴۵۰۰۱ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ مراجعه نمایید.

۳- گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ ( گواهینامه ایزو مدیریت محیط زیست )

در جهان صنعتی امروزی اگر صنایع تولیدی دغدغه محیط زیست نداشته باشند کره زمین به سمت آلوده تر شدن و گرم تر شدن بیش از پیش حرکت می کند.

سازمان ها و شرکت ها نسبت به محیط پیرامون خود نظیر هوا، آب،‌ خاک، منابع طبیعی، گیاهان، جانوران و انسان ها مسئول می باشند. تولید محصولات یا ارائه خدمات باید به گونه ای طراحی شده و صورت پذیرد که به محیط زیست پیرامونی ما آسیبی وارد نسازد.

این گواهینامه یکی از مهم ترین گواهینامه ها بوده به حدی که تا زمانیکه یک شرکت گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ را دریافت نکند امکان دریافت گواهینامه IMS یا همان سیستم مدیریت یکپارچه را نخواهد داشت.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۱۴۰۰۱ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ مراجعه نمایید.

۴- گواهینامه IMS ( گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه )

سری گواهینامه های IMS که شامل گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ، گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ می باشد بهترین انتخاب از لحاظ کارایی و هزینه برای یک واحد صنعتی دارد.

شرکت هایی که برای دریافت گواهینامه IMS درخواست می دهند جمعا ۴ گواهینامه با کد رجیستر مجزا دریافت خواهند کرد که با توجه به هزینه مناسب سری گواهینامه های IMS در مقایسه به دریافت تک گواهینامه ها نظیر ایزو ۹۰۰۱ بسیار با صرفه تر خواهد بود.

برای اخذ IMS و گرفتن IMS به لینک سفارش گواهینامه مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه سری گواهینامه IMS مراجعه نمایید.

گواهینامه HSE ( ایمنی، سلامت و محیط زیست )

گواهینامه HSE که ترکیبی از سه مولفه ایمنی، سلامت و محیط زیست می باشد یکی دیگر از گواهینامه های مهم و کاربردی برای صنایع می باشد.

این گواهینامه را می توان ترکیبی از ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ نیز دانست.

شرکت های صنعتی که برای اخذ سری استانداردهای IMS اقدام می کنند بهتر است حتما گواهینامه HSE را نیز دریافت کنند.

برای اخذ و گرفتن گواهینامه HSE به لینک سفارش گواهینامه مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه HSE مراجعه نمایید.

۵- گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ ( گواهینامه رضایت مندی مشتریان )

قبلا در مقالات قبلی در مورد سری گواهینامه های ایزو ۱۰۰۰۱ تا ۱۰۰۰۴ که راهنمایی هایی در خصوص مشتریان سازمان داشت صحبت کرده بودیم که می توانید در مقاله آشنایی با استانداردهای ایزو مرتبط با مشتریان آن را مطالعه کنید.

ایزو ۱۰۰۰۴ یکی دیگر از بهترین انتخاب ها برای یک شرکت تولیدی است. شرکتی برای دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ اقدام کند به منزله توجه حداکثری سازمان به رضایت مشتریان می باشد.

در سال ۲۰۱۸ جدیدترین ویرایش این استاندارد عرضه شده و ایزوسیستم از مراجع صدور معتبر آخرین ورژن ایزو ۱۰۰۰۴ را برای مشتریان خود صادر می نماید.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۱۰۰۰۴ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ مراجعه نمایید.

۶- گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ ( گواهینامه ایزو رسیدگی به شکایات مشتریان )

گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ یکی دیگر از گواهینامه هایی است که همه واحدهای تولیدی و صنعتی می توانند دریافت نمایند. این گواهینامه به مقوله رسیدگی به شکایت مشتریان پرداخته و دریافت آن به منزله توجه مشتری گرایی حداکثری یک شرکت تولیدی می باشد.

ایزو ۱۰۰۰۴ و ایزو ۱۰۰۰۲ در کنار هم همپوشانی کاملی در رسیدگی به الزامات مشتری مدار خواهند داشت.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۱۰۰۰۲ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ مراجعه نمایید.

۷- گواهینامه CE ( گواهینامه محصول و نشان صادراتی محصولات به اروپا )

گواهینامه CE برای اولین بار توسط اتحادیه اروپا برای گروه های محصولاتی مشخص الزامی شد و تنها شرکت هایی امکان صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشتند که موفق به اخذ این گواهینامه برای محصولات خود شده بودند. در ادامه این گواهینامه در بین سایر کشورهای دنیا محبوبیت یافت.

در حال حاضر شرکت های تولیدی برای یک دسته از محصولات مشخص می توانند گواهینامه CE معتبر با کد ناندو یا گواهینامه CE خود اظهاری دریافت کنند.

برای اخذ ایزو و گرفتن گواهینامه CE به لینک سفارش گواهینامه مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه CE مراجعه نمایید.

۸- گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ ( گواهینامه ایزو مدیریت انرژی )

مدیریت انرژی از مهم ترین دغدغه های عصر جدید است. مصرف انرژی جدا از اینکه باعث کاهش ذخایر انرژی شده و ممکن است باعث آلودگی نیز شود می تواند برای شرکت های ایجاد هزینه های سنگین نموده تا حدی که شرکت ها را به دلیل بالا رفتن هزینه تولید تا مرز ورشکستگی پیش ببرد. لذا مدیریت مصرف انرژی از دیگر موضوعات مهم صنایع به ویژه در شرکت های با مصرف انرژی بالاست.

این استاندارد نیز در سال ۲۰۱۸ ویرایش جدیدیش منتشر شد و شرکت های تولیدی می توانند برای دریافت آن اقدام نمایند.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۵۰۰۰۱ به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه و برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ مراجعه نمایید.


در این مقاله به مهم ترین گواهینامه های ایزو ، مدیریتی و محصول که همه واحدهای صنعتی می توانند دریافت کنند پرداختیم. هر چند تمامی این گواهینامه برای شرکت های تولیدی امکان صدور داشته اما شرکت ها با ملاحضات هزینه ممکن است تنها یک یا چند مورد از موارد فوق را اقدام کنند.

دریافت گواهینامه معتبر ایزو

برای گرفتن ایزو معتبر در شرکت خود می توانید از خدمات مجموعه مشاور مدیریت ایزوسیستم استفاده نمایید. ما در سال ۱۳۹۷ به عنوان بهترین شرکت مشاور مدیریت و واحد برتر فنی مهندس در کل کشور انتخاب شدیم. این ارزیابی توسط وزارت صنعت معدن و تجارت انجام شده لذا از اعتبار بالایی برخوردار است.

خوشحال خواهیم شد تا اخذ ایزو و گرفتن ایزو در شرکت خود را به ایزوسیستم بسپارید. اعتبار بالا و مناسب ترین هزینه با توجه به کیفیت گواهینامه صادره  در کنار احترام به مشتری ویژگی اصلی تیم ما می باشد.

برای سفارش ایزو مورد نظر تنها کافیست فرم درخواست گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان با شما تماس بگیرند.

 از طریق تلفن ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ ( ۱۰ خط ) نیز می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!