بازگشت گردشگری به روالی عادی‌

استانداردهای ایزو گردشگری
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

همه گیری کووید-۱۹ ضربه مهمی را به صنعت گردشگری وارد کرده و تنها در سال ۲۰۲۰ تا ۱.۲ تریلیون دلار خسارت برآورد شد. همچنین تأثیر منفی بر سایر اقتصاد جهان و معیشت بر بسیاری از مردم گذاشته است. شعار امسال روز جهانی گردشگری «جهانگردی برای رشد فراگیر» است و با درک سهم مهمی که گردشگری نه تنها در اقتصاد ما، بلکه در تجلیل از فرهنگ‌ها در همه جا دارد، استانداردهای بین المللی ایزو را برای کمک و بهبود این صنعت توسعه یافته است.

ایزو گردشگری

ISO/PAS5643، گردشگری و خدمات مربوطه-الزامات و دستورالعمل ها برای کاهش شیوع COVID-19 در صنعت گردشگری، اخیراً در واکنش مستقیم به همه گیری منتشر شده است. مشخصات عمومی موجود (PAS) راهنمایی‌هایی را ارائه می‌دهد که به بخش گردشگری کمک می‌کند تا دوباره روی پای خود بایستند و از گردشگران در یک محیط امن استقبال کنند. این استاندارد طوری طراحی شده است تا به ارائه دهندگان کمک کند تا بهترین اقدامات را برای ایمنی همه افراد انجام دهند و به گردشگران در مورد اثربخشی آنچه که در دسترس دارند اطمینان دهند.

مشخصات عمومی موجود (PAS) همچنین توسط کمیته استانداردسازی اروپا (CEN) به عنوان مهر ایمنی گردشگری اروپا COVID-19 تصویب شده است، بنابراین تعهد خود را به دستورالعمل ها نشان می‌دهد و جذب گسترده‌ای را در سراسر منطقه تضمین می‌کند.

ایزو معتقد است که سفر و گردشگری باید به‌گونه‌ای باشد که همه بدون توجه به توانایی‌های بدنی خود بتوانند از آن لذت ببرند. با در نظر گرفتن این موضوع، ISO21902، گردشگری و خدمات مرتبط – گردشگری قابل دسترسی برای همه – الزامات و توصیه‌ها، الزامات و دستورالعمل‌هایی را برای تسهیل دسترسی و لذت بردن برابر از گردشگری توسط افراد در هر سنی و توانایی ارائه می‌دهد. به‌کاربردن این استاندارد هر جنبه‌ای را شامل می‌شود، ازجمله در شرایطی که با مشکلات دسترسی روبرو شده یا شرایط دسترسی خاصی داشته باشد، مانند افراد دارای معلولیت و افراد مسن.

استاندارد‌های نام‌برده شده تنها برخی از استانداردهای ایزو هستند که به عنوان ابزارهای مهم برای کمک به صنعت گردشگری استفاده می‌شوند. کمیته فنی اختصاصی ISO/TC228 ، گردشگری و خدمات مرتبط ، بیش از ۳۰ استاندارد برای بهبود خدمات گردشگری در مناطقی مانند محیط های طبیعی حفاظت شده، مدیریت پایدار امکانات اقامتی و گردشگری ماجراجویی منتشر کرده است.

همه استانداردهای آن به طور مستقیم به دستیابی به ۱۷ هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) کمک می‌کند، از جمله SDG 1 (پایان دادن به کاستی) ، SDG 8 (کار شایسته و رشد اقتصادی) و SDG 13 (اقدام اقلیمی).

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر در زمینه گردشگری می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.مشاورین ایزوسیستم آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو گردشگری حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند. ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌، آماده‌ی ارائه انواع  استانداردهای ایزو به سازمان‌ها و مشاغل ختلف می‌باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!