هشت مزیت اخذ گواهینامه ایزو  که می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند

هشت مزیت اخذ گواهینامه ایزو

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


آیا اخذ و گرفتن گواهینامه ایزو برای کسب‌وکار شما ارزش دارد یا خیر؟

با توجه به مطالعات گسترده صورت گرفته در این حوزه، پاسخ مثبت است!

طبق نظرسنجی سال ۲۰۰۹ سازمان ملل، ۹۸ درصد از شرکت‌های دریافت کننده گواهینامه ایزو آن را یک سرمایه‌گذاری خوب یا بسیار خوب دانستند. مروری بر ۸۲ مطالعه بر روی استانداردهای ISO نشان داد که این گواهینامه ها مزایای آشکاری در رابطه با عملیات شرکت، رضایت مشتری و تعامل کارکنان ایجاد می کنند.

مشاور BDC، ایزابل لدوکس، می گوید: “ایزو مانند ایجاد یک پایه محکم برای خانه شما است. شما می‌توانید یک کسب‌وکار قوی بر روی آن ایجاد کنید.” وی به کارآفرینان توصیه می‌کند که ایزو و استانداردهای دیگر را دریافت کنند.

ایزابل لدوکس منافع واقعی دریافت گواهی‌نامه را به شرح ذیل لیست می کند:

۱) بهبود مستمر به بهترین شیوه ها

ایزو و استانداردهای دیگر به شما امکان دسترسی به بهترین شیوه‌های شناخته‌شده بین‌المللی را  در کسب و کارتان می‌دهد. استانداردها برای همه چیز از مدیریت کیفیت گرفته تا عملکرد زیست محیطی، امنیت اطلاعات، امنیت غذایی، مدیریت خطرات، سلامت و ایمنی وجود دارند.

۲) کمک می کند تا شما بیشتر سازنده و مولد باشید

پیوستن شما  به استانداردها مستلزم این است که به وضوح فرآیندهای کسب و کار خود را تعریف، مستند سازی و نظارت کنید. شما همچنین نیاز به تعیین اهداف شرکت خود و اندازه گیری پیشرفت خودتان دارید. این کار برای ساختن یک کسب و کار ناب و مولد ضروری است.

۳) مشتریان را خوشحال نگه می‌دارد

استانداردها به حفظ مشتریان از طریق بهبود مدیریت شکایت، کنترل کیفیت و نظارت بر رضایت مشتری کمک می‌کنند. تحقیقات نشان می دهد یکی از مزایای اصلی صدور گواهینامه، کاهش شکایت های مشتریان است. به گفته ایزابل لودکس:”همه کسب و کارها به دنبال مشتریان بیشتری می گردند، اما اگر شما آنها را راضی نگه ندارید، تنها مشتریان ناراضی بیشتری خواهید داشت.”

۴)  بهبود درآمدها

صدور گواهی نامه می‌تواند به سطح پایین درآمد شما کمک کند. براساس تحلیل سال ۲۰۱۵ از ۹۲ مطالعه، سه شرکت در پنج شرکتی که ایزو را اجرایی کردند، درآمد خود را افزایش داده‌اند. افزایش درآمد به طور قابل‌توجهی بالاتر از شرکت‌های فاقد گواهینامه ایزو بود.
بهترین نتایج عملکرد در شرکت هایی اتفاق می افتد که تلاش مستمر برای بهبود عملیات انجام می دهند و تنها قبل از ممیزی گواهینامه تلاش نمی کنند. ایزابل لدوکس می گوید: “این یک سرمایه گذاری خوب است، اما شما باز هم باید تلاش کنید.”

۵) باز کردن در به بازارهای جدید

استانداردها به کسب و کار شما فرصت دسترسی به بازارهای جدید می دهد. به عنوان مثال، ممکن است شما واجد شرایط قراردادهای دولتی باشید که به پیروی از استانداردهای خاصی نیاز دارند. یا شاید، بتوانید به زنجیره عرضه یک شرکت بزرگ یا یک پروژه بزرگ متصل شوید. بسیاری از استانداردها در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده اند و اعتبار خود را با مشتریان در بازارهای بین المللی افزایش می دهند.

بیشتر بخوانید:  دانلود متن فارسی استاندارد ایزو 17025 ویرایش 2017 ( ISO 17025:2017 ) – استاندارد ایزو صلاحیت آزمایشگاه های انجام دهنده آزمون و کالیبراسیون

۶) پرورش تعهدات تیم

تطابق با استانداردهای ISO می تواند به شما در پرورش نیروی کار متعهد و کارآمد کمک کند. براساس بررسی و تحقیقات در سال ۲۰۱۲، شرکت های دارای گواهی نامه ایزو ، رضایت شغلی، گردش مالی، غیبت، انگیزه کارکنان و ارتباط مدیران و کارکنان را بهتر گزارش کرده اند.
فرایند صدور گواهینامه، مدیران و کارکنان را به منظور به کارگیری اهداف مشترک، با استفاده از فرآیندهای سازگار، گرد هم می آورد. به گفته ایزابل لدوکس: “مدیران و کارکنان تعهدات خود را بالا می برند تا  به بهبود کسب و کار کمک کنند”.

۷) به تمام سازمان ها با هر اندازه ای اعمال می شود

صدور گواهینامه برای کسب و کارها در هر اندازه ای، حتی آن ها که فقط چند کارمند دارند مفید است. کسب و کارهای کوچک‌تر گاهی به دلیل الزامات زنجیره تامین و یا زمانی که می‌خواهند بهترین اقدامات خود را در عملیات خود اتخاذ کنند، به دنبال کسب این گواهی‌نامه هستند.

۸) پرستیژ تبلیغاتی سازمان بسیار تقویت می شود

بخواهید یا نخواهید اخذ گواهینامه های ایزو معتبر از مراکز دارای مجوز رسمی باعث تقویت برند شرکت و سازمان شما می گردد. قطعا مشتریان احساس بهتری نسبت به شرکت ها و سازمان هایی دارند که این گواهینامه های بین المللی را اخذ کرده باشند.

بیشتر بخوانید:  ایزو 30414، استانداردی مرتبط با مدیریت منابع انسانی

دریافت گواهینامه ایزو

در صورتی که بخواهید برای شرکت و سازمان خود اقدام به اخذ گواهینامه های ایزو نمایید حتما از مراکز مجوز دار تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنید. جهت مشاهده اعتبارات و مجوزهای ایزوسیستم می توانید به بخش اعتبارات ایزوسیستم مراجعه کنید.

در حال حاضر ایزوسیستم از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان برترین شرکت مشاور مدیریت کشور و واحد برتر فنی مهندسی انتخاب شده است. مشتریان گرانقدر که مایل به دریافت و گرفتن گواهینامه های ایزو معتبر هستند تنها کافیست فرم درخواست صدور گواهینامه ایزو را تکمیل نمایند یا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!