HSE-MS (استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی)

گواهینامه HSE

همین حالا می توانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی HSE-MS اقدام کنید.

اخذ ایزو

مزایای دریافت گواهینامه HSE-MS

 • ایجاد محیطی ایمن و سلامت در محیط کار
 • دریافت گواهینامه HSE برای شرکت در مناقصات
 • دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
 • ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان
 • فروش و ارائه خدمات بیشتر به دلیل تقویت برند
 • اجرای موفق و بی خطر خدمات و تولیدات

کشورهای صادر کننده گواهینامه

آشنایی با استاندارد بین المللی HSE-MS

استاندارد HSE چیست ؟

جهت اخذ HSE ( دریافت HSE – صدور HSE ) ایزوسیستم آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد.

مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای یک ابزار مدیریتی برای کنترل و بهبود عملکرد بهداشت ، محیط زیست در همه برنامه های توسعه و پروژه های صنعتی یا تشکیلات سازمانی است و باعث به صفر رساندن حوادث و آسیب های ناشی از کار از طریق کنترل یا حذف شرایط ناایمن و ارتقا سطح سلامت افراد از طریق اعمال راهکارهای کنترل مدیریتی ، مهندسی و اجرایی در کلیه سطوح سازمان و همچنین صیانت از محیط زیست به عنوان سرمایه بشریت می گردد.

استاندارد HSE-MS متشکل از چیست ؟

این استاندارد که مخفف سه کلمه سلامت، ایمنی و محیط زیست می باشد تضمین کننده ایمنی و محیط زیست به صورت همزمان می باشد به عبارت دیگر شرکت هایی که دو استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و استاندارد OHSAS18001 را اجرایی نمایند موفق به دریافت گواهینامه آن خواهند شد.

این استاندارد نظام واحدی است که صنایع برای یکپارچه کردن و رسیدن به دید منطقی و فراگیر در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست برای مدیریت این بخش پیشنهاد نمودند. که به دلیل پیوستگی و در هم تنیدگی این مقوله‌ها نظامی واحد به نام استاندارد HSE-MS تشکیل شد. در برخی صنایع  “کنترل کیفیت” نیز به این مجموعه اضافه گردید به عبارتی ساده تر این استاندارد روندی مدیریتی برای پوشش دادن نقاط ضعف ایمنی و بهداشتی یک مجموعه صنعتی خواهد بود.

کاربرد HSE-MS در چه حوزه هایی است؟

در حال حاضر کلیه پیمانکاران به ویژه پیمانکاران حوزه نفت و گاز ملزم به دریافت این گواهینامه جهت شرکت در مناقصات هستند و در هر مناقصه ارائه گواهینامه HSE-MS ، نظام نامه و HSE Plan الزامی است.

سایر پیمانکاران در حوزه های ساخت و ساز و … نیز ملزم به دریافت ایمنی صلاحیت شغلی پیمانکاران تحت نظارت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی شده اند که این موضوع نیز بخشی از این استاندارد محسوب می گردد.

گواهینامه اچ اس ای

ارزش ذاتی موجود در برنامه های HSE

به خوبی مشخص شده است که سرمایه گذاری در برنامه های HSE منجر به سود سهام زیادی برای شرکت ها می شود. با این وجود ، در حالی که مزایای صرفه جویی در هزینه ممکن است انگیزه اصلی اجرای برنامه های مدیریت HSE را نشان دهد ، چندین فواید دیگر وجود دارد که می توانند از تمرکز سازمانی بر ایمنی و بهداشت محیط کار آشکار شوند.

افزایش شهرت سازمانی

شرکت ها با ایمنی فعال و مدیریت سلامت، غالباً به “مکانهای بهتری برای کار” معرفی می شوند و به برند معتبری تبدیل می شوند. این امر به طور خاص قابل‌توجه است، زیرا اعتبار یک شرکت، ارزش قابل‌توجهی در ایجاد سرمایه‌گذاری و افزایش اعتبار دارد.

به عنوان مثال ، یک شرکت یا سازمان با تبدیل شدن به اولین انتخاب مشتریان، سرمایه گذاران، تأمین کنندگان و کارمندان، از یک شهرت مطلوب بهره مند می شود. با توجه به مشتریان، نوعی از تأثیر بخشی از ارزش برند را ایجاد می کند که وفاداری را تقویت می کند، فروش مکرر را ترغیب می کند و باعث افزایش درآمد می شود، ضمن اینکه ظرفیت رقابتی شرکت را افزایش می دهد. در طولانی مدت، این پتانسیل برای حفظ مشتری و جذب مشتری های آینده را افزایش می دهد. علاوه بر این، شهرت سازمانی به ویژه برای مشاغل متوسط ​​و کوچک، بسیار مهم است زیرا سوابق ایمنی آنها در این تصمیمات فاکتور می گیرد. به طور کلی، یک محل کار ایمن و سالم یک دارایی برای یک جامعه است، که ضمن حفظ، تقویت و ارزش نام تجاری، اعتبار یک شرکت را نشان می دهد.

بهترین اقدامات برای اجرای برنامه های مؤثر HSE: تمرکز در آموزش

در حالی که بسیاری از سازمان ها آموخته اند که سرمایه گذاری روی شیوه های HSE یکی از بهترین راهها برای محافظت از کارگران و بهبود نتایج است، برخی دیگر هنوز هم توانایی های کامل HSE را درک نکرده اند. برای اینکه یک برنامه HSE واقعاً مؤثر باشد، از طرف مدیریت ارشد، یک تعهد قدرتمند و مشهود صورت می گیرد. نکته اصلی برای دستیابی به این اهداف، تمرکز بر آموزش برای پیشگیری، کاهش و از بین بردن آسیب های کارمندان، بیماری ها و تلفات است. بسیاری از استانداردهای منتشر شده توسط سازمان ایمنى و بهداشت شغلى (OSHA)، صریحاً کارفرمایان را ملزم به آموزش کارگران خود در جنبه های ایمنی و بهداشتی در شغل خود می کند. این الزامات بیانگر اعتقاد OSHA است که آموزش، بخشی اساسی در برنامه ایمنی و بهداشت کارفرمایان است. یافته ها حاکی از این نتایج است که که آموزش می تواند به شرکت ها در دستیابی به اهدافی مانند آگاهی از خطر و کاهش آن کمک نماید.

گروه‌های کارگری، دانش و به‌کارگیری شیوه‌های کار ایمن و دیگر اقدامات مثبت، می ‌تواند باعث کاهش ریسک و بهبود ایمنی محیط کار شود. در نتیجه باعث صرفه‌جویی در هزینه تا ۱۷۰ میلیارد دلار در سال برای شرکت‌ها می‌شود. همانطور که قبلا ذکر شد، آموزش تنها بخشی از برنامه سلامت و ایمنی می باشد، زیرا مشارکت و تعهد مدیریت نیز برای موفقیت ضروری است.

چرا استاندارد HSE باید اخذ شود؟

 • پیشگیری و جلوگیری از بروز حادثه
 • هماهنگی تمام جنبه های بهداشت و ایمنی پروژه
 • مطابق با تمام مقررات و الزامات ساخت و ساز مربوط به HSE
 • اطمینان از سلامت و ایمنی کارگران، کاهش خطرات احتمالی و بهبود بهره وری در محل
 • توصیه های تخصصی و ایمن در آینده و ایجاد یک فرهنگ ایمنی در درازمدت

اخذ HSE – صدور HSE – دریافت HSE

جهت اخذ HSE ( دریافت HSE – صدور HSE ) می توانید از طریق ایزوسیستم اقدام نمایید. ایزوسیستم برترین مرکز اخذ HSE ( دریافت HSE – صدور HSE ) در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

برای اخذ HSE ( دریافت HSE – صدور HSE ) از طریق لینک درخواست گواهینامه در همین صفحه اقدام نمایید همچنین می توانید برای اخذ HSE ( دریافت HSE – صدور HSE ) از طریق این لینک درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید.


هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!

سفارش فوری ایزو