۱۰ نکته امنیت اطلاعات برای مشاغل کوچک که باید بدانید!

امنیت اطلاعات برای مشاغل کوچک -ایزو 27001

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


حملات سایبری بر طبق یک بررسی در سال ۲۰۱۹ که توسط دولت انگلستان انجام شد، ۳۱ درصد از تجارت‌های کوچک را تحت‌تاثیر قرار داد. علی‌رغم افت تعداد کسب و کارها (۴۲ % گفته‌اند که یک حمله سایبری را در سال ۲۰۱۸ را تجربه کرده‌اند)، این نوع حملات همچنان یک مشکل محسوب می‌شوند و کسب و کارها فایل‌های خود و دسترسی به شبکه را از دست می‌دهند، یا با سیستم‌های آسیب‌دیده روبرو می شوند. همان نظرسنجی گزارش داد که هزینه متوسط سالانه بازیابی از داده‌ها یا دارایی‌های از دست رفته به ۳،۶۵۰ پوند می‌رسد که هزینه قابل‌توجهی برای یک کسب‌وکار کوچک‌ به حساب می آید.

حفاظت واقعی نیاز به یک رویکرد جامع دارد که هم شامل راه حل های انسانی و هم فن آوری باشد. اما اقدامات مختلفی وجود دارد که یک تجارت می تواند برای کاهش خطر یا حداقل تأثیر تهدیدات سایبری انجام دهد.

امنیت

شما با قفل کردن درها از محل کسب‌وکار خود محافظت می‌کنید. بنابراین منطقی است که شما برای سیستم‌های خود نیز همین کار را بکنید، به خصوص اگر آن‌ها به اینترنت متصل باشند.

  1. شناسایی ویروس و بدافزار

شناسایی ویروس ها می تواند توسط یک پلاگین در سرویس گیرنده ایمیل شما باشد که نامه های ورودی را اسکن می کند یا برنامه ای در رایانه شما برای اسکن پرونده ها وجود داشته باشد. برخی از برنامه ها می توانند ویروس ها را از بین ببرند. برخی دیگر از اجرای ویروس های شناسایی شده جلوگیری می کنند.

  1.  فایروال

برای محافظت از شبکه خود در برابر متجاوزانی که قصد آسیب پذیری دارند، باید از یک فایروال استفاده کنید. در صورت نداشتن پرسنل مناسب، فایروال ها توسط تیم IT داخلی یا از طریق یک ارائه دهنده خارجی راه اندازی و مدیریت می شوند.

  1.  ورود به سیستم

با استفاده از نرم افزار مدیریت رمز عبور، پرسنل را تشویق کنید تا از رمزهای عبور امن تر و طولانی تر برای دستگاه های خود استفاده کنند.

احراز هویت دو عاملی نیز یک روش عالی برای کاهش خطر است. برنامه های تلفن همراه یا کلیدهای ورود به سیستم که کدهای منحصر به فردی تولید می کنند، به این معنی است که امکان دسترسی فقط با این دستگاه ها امکان پذیر است.

  1. مجوزها

اطمینان حاصل کنید که چندین سطح اعتماد در سازمان شما وجود دارد. فقط کسانی که بیشترین اعتماد را دارند باید به همه پرونده ها دسترسی داشته باشند یا توانایی انجام همه اقدامات را داشته باشند. به عنوان مثال، می توانید از دسترسی کارمندانی که نیازی به دیدن اطلاعات حساس مشتری ندارند، جلوگیری کنید.

  1.  چارچوب ها

برای اجرای ساختار یافته و هدایت شده اقدامات امنیتی اطلاعات، چارچوب هایی مانند ، اخذ ایزو ۲۷۰۰۱ یا BS 10012 می توانند به شما کمک کنند. این چارچوب ها (اخذ گواهینامه ایزو) اطمینان حاصل می کنند که تجارت شما اقدامات لازم برای رفع نگرانی های مربوط به امنیت اطلاعات را در نظر گرفته است.

  1.  آموزش

با حداکثر ۸۰٪ نقض داده ها که ناشی از نصب ناخواسته بدافزار توسط کارمندان است، تمرکز بر کارمندان می تواند خطر شما را بسیار کاهش دهد.

برای کاهش خطر کسب و کار و اطلاعاتی که از مشتریان دارید، آموزش پرسنل مهم است. اقدامات آنها می تواند بر امنیت تجارت شما تأثیر بگذارد. بنابراین آنها باید بدانند که از آنها چه انتظاری می رود، و در صورت مشاهده مسئله ای بدانند که چه باید بکنند.

فیشینگ یک منطقه خطر خاص است. زیرا تکنیک های مورد استفاده روز به روز پیچیده تر می شوند. آموزش کارمندان خود در مورد چگونگی شناسایی تلاش های فیشینگ و اینکه چه کاری باید با ایمیل یا پیوست های شناسایی نشده انجام دهید، یک روش مهم جلوگیری از نقض داده است.

ذخیره سازی پرونده

پرونده های شما نه تنها به شما در اداره مشاغل کمک می کنند، بلکه می توانند حاوی داده های حساس مشتری باشند. محافظت از این پرونده ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

  1.  پشتیبان گیری

نسخه پشتیبان، تهیه نسخه ای از یک پرونده مهم است. با تهیه نسخه پشتیبان در صورت گم شدن یا پاک کردن نسخه اصلی، امکان بازیابی آن پرونده فراهم می شود.

پشتیبان گیری منظم از پرونده های شرکت و همچنین یک برنامه موثر برای بازیابی فاجعه می تواند به بازگرداندن یک تجارت به وضعیت قابل اجرا در صورت بروز بدترین شرایط کمک کند.

  1.  رمزگذاری

رمزگذاری پرونده ها بدون استفاده از کلید خاصی برای رمزگشایی مجدد پرونده، آنها را بی فایده می کند. تصور کنید که فایل شما به زبانی ترجمه شده است که هیچ کس نمی تواند بدون رمز برای رمزگشایی آن را بخواند. رمزگذاری اطلاعات حساس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کار از راه دور

خواه در حال پاسخ دادن به ایمیل ها در حال حرکت هستید، یا اعضای تیم از خانه کار می کنند، کار از راه دور یک خطر بالقوه برای امنیت اطلاعات شما است.

  1.  دسترسی از راه دور

اگر به کارمندان اجازه می دهید از خانه کار کنند، نحوه دسترسی آنها به شبکه را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید ورود کارمندان را با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) در نظر بگیرید که معمولاً دارای ویژگی های امنیتی است و خطر دسترسی غیرمجاز به شبکه شما را کاهش می دهد.

  1.  مدیریت دستگاه

نحوه دسترسی کارمندان از راه دور به شبکه و ایمیل هایتان را در نظر بگیرید. آیا کارمندان  از یک دستگاه شخصی استفاده می کنند؟ در این صورت، خطر برای امنیت کسب و کار شما بسیار زیاد است. با استفاده از دستگاه های شخصی، خطر استفاده بیشتر از آنها در وب سایت ها یا نصب برنامه های حاوی بدافزار بیشتر است. اگر دستگاه شخصی به ویروس آلوده باشد، این امر می تواند شبکه کسب و کار شما را نیز آلوده کند.

اکثر شرکت ها سیاست سختگیری در استفاده از وسایل شخصی دارند و برخی به دلیل مشکلاتی که ایجاد می کنند، آنها را کاملاً ممنوع می کنند.

در رابطه با گواهینامه ایزو سوالی دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت اطلاعات و یا اینکه اخذ ایزو ۲۷۰۰۱ چگونه می تواند به تجارت شما کمک کند، لطفاً با یکی از مشاوران صدور گواهینامه ما تماس بگیرید.

شماره های تماس: ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کم ترین زمان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!