۱۰ مورد غیر متعارف که در ممیزی ایزو ۲۷۰۰۱ شناسایی شده‌ است

موارد غیر متعارف ممیزی نظارت ایزو 27001

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


آیا برای محافظت از سازمان خود در برابر خطرات امنیت اطلاعات، سیاست‌ها، رویه ها و برنامه‌ی درستی را اعمال کرده‌اید؟ روزانه اطلاعات باارزش زیادی در معرض هکرها قرار می‌گیرد و از بین می‌رود یا از دسترس خارج می‌شود. در ادامه ۱۰ مورد برتر امنیت اطلاعات که توسط ایزو ۲۷۰۰۱ شناسایی شده، آورده شده ‌است:

فرایندی را برای نظارت بر خطرات امنیت اطلاعات پیاده‌سازی کنید

برای اطمینان از شناسایی و مدیریت و جلوگیری از خطرات، مهم است که با ثبت ریسک، تصمیمات مبتنی بر شواهد در پاسخ به ریسک‌های شناسایی شده، ایجاد شود.

آموزش را انجام دهید و شواهدی از صلاحیت کارکنان ارائه دهید

برای اینکه سازمانی صلاحیت کارکنان را نشان دهد و خطرات داخلی را کاهش دهد، باید مشخصات یا شرح وظایف کارکنان را در نظر گرفته شود. این‌ها می تواند به ترسیم انتظارات سازمان شما از کارکنان کمک کند تا سطح مطلوبی از آگاهی، آموزش یا تجربه‌ی امنیت اطلاعات را متناسب با نقش نشان دهد.

اطمینان حاصل کنید که فرآیند استخدام قوی دارید

فرایند استخدام باید طبق انتخاب افراد جدید بر اساس آموزش یا تجربه‌ی مناسب تعیین شود تا مسئولیت های امنیت اطلاعات در آن نقش را داشته باشد.

فرایندی را برای پاکسازی ایمن اطلاعات و داده‌ها در نظر بگیرید

سازمانی که امنیت اطلاعات را جدی می گیرد، باید فرایند مشخصی برای پاکسازی ایمن اطلاعات و داده‌ها داشته باشد که شامل رسانه‌های الکترونیکی، رسانه‌های فیزیکی، اسناد محرمانه و سوابق دفع اطلاعات است.

برنامه‌های آموزشی منظم و ساختاری را معرفی کنید

ممکن است برخی کارکنان در سازمان شما آموزش دیده باشند. بنابراین، بسیار مهم است که آموزش آگاهی از امنیت اطلاعات به روشی اصولی انجام شود.

طرح تداوم کسب‌وکار یا برنامه‌ای برای بهبودی در برابر بلایا ایجاد کنید

داشتن و تأیید یکی از این برنامه ها، که به تداوم فرآیندهای امنیت اطلاعات در صورت بروز حادثه ای مختل‌کننده اشاره می‌کند، می تواند برای امنیت مداوم اطلاعات و داده ها در تجارت امروز حیاتی باشد.

سیستمی که خطا‌های امنیت اطلاعات را ثبت می‌کند

اگر بخواهید تهدیدهای آینده سازمان خود را شناسایی کرده و از نتیجه و آسیب به اعتبار برند خود جلوگیری کنید، ثبت خطاهای امنیت اطلاعات بسیار مهم است. از یک سیستم گزارش‌گیری حادثه می توان برای ثبت پاسخ به رویدادهای امنیت اطلاعات، حوادث و عدم مطابقت در هنگام کار با سیستم امنیت اطلاعات استفاده شود.

یک قرارداد تبادل اطلاعات ایجاد کنید

با توافق‌نامه تبادل اطلاعات، اعتماد مشتری به مدیریت داده‌های خصوصی سازمان را افزایش دهید. این توافق‌نامه انتقال اطلاعات و داده‌ها بین سازمان شما و مشتریان شما را کنترل ‌می‌کند. به طور خاص مشخص می‌کند که اطلاعات مشتری‌، چرا و چگونه جمع آوری و پردازش می‌شود، چه‌مدت نگهداری می‌شود.

سیاست‌های سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را تدوین کنید

مجموعه ای از سیاست‌ها که با اهداف سازمان شما در قبال مدیریت امنیت اطلاعات مطابقت دارد، انتظارات مشتریان و کارمندان شما را روشن می‌کند. این سیاست‌ها باید در دسترس باشد.

الزامات قانونی را تعریف و مستند کنید

استفاده از یک ثبت قانونی یا یک تامین‌کننده تایید شده، هرگونه الزامات قانونی، نظارتی و سایر الزاماتی که سازمان شما باید دنبال کند را مستند می‌کند.

برای اخذ ایزو ۲۷۰۰۱ همین حالا اقدام کنید

اگر به فکر حفظ امنیت اطلاعات کسب و کار خود هستید و می‌خواهید از تمام مزایای ایزو ۲۷۰۰۱ بهره‌مند شوید، همین حالا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید فرم اخذ ایزو ۲۷۰۰۱ را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار کنند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!