چهار گواهینامه ایزو برای هتل‌ها و رستوران‌ها

گواهینامه-ایزو-ویژه-هتل

اخذ گواهینامه ایزو در بخش هتلداری نیازی ضروری برای حفظ کیفیت کلی خدمات و افزایش رضایت مشتری است. چند استاندارد ایزو وجود دارد که در بخش هتلداری و رستوران‌ها برای سنجش خدمات و سایر پارامترهای تجاری مفید خواهد بود.

 1. گواهینامه ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ – سیستم مدیریت کیفیت

استاندارد ISO 9001:2015 به صنعت هتلداری کمک می‌کند تا عملیات کلی کسب و کار، مدیریت مهمان و عملکرد خدمات خود را استاندارد کند.

 1. گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰:۲۰۱۸ – سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی

استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ – مدیریت ایمنی و غذا یک استاندارد ضروری برای حفظ آشپزخانه و غذاخوری هتل در استانداردهای کلاس جهانی است و به به‌دست آوردن تصویر برند و افزایش ارزش درک شده از مهمانان کمک می‌کند.

 1. گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ – سیستم مدیریت زیست محیطی

اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ باعث می‌شود تا هتل‌ها با قوانین زیست محیطی مطابقت داشته باشند. افزون‌براین، اجرای استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی تضمین می‌کند که هتل کاملاً با اقدامات ایمنی محیطی مطابقت دارد.

 1. گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ – استاندارد ایمنی شغلی

استاندارد ایمنی محل کار کارکنان یک گواهینامه ایزو ضروری است که هر هتل باید پیاده‌سازی کند. این استاندارد حوادث در محل کار را کاهش می‌دهد و از کارکنان در برابر هرگونه خطرات مربوط به محل کار محافظت می‌کند.

عوامل تعیین‌کننده موفقیت در بخش هتلداری چیست؟

بخش هتلداری عمدتاً شامل افراد و تجربه‌محور است. برای موفقیت در بازار شلوغ و جلوتر ماندن در رقابت، جلب وفاداری مشتری ضروری است. گواهی ایزو ارائه تجربه مناسب مشتری را تضمین می‌کند.

سه عامل اصلی تعیین‌کننده موفقیت در بخش هتلداری عبارتند از:

 1. انتظارات مشتری

انتظارات مشتری یک عنصر مهم در صنعت هتلداری است. مشتریان انتظار خاصی از نحوه مراقبت از آنها در رستوران، هتل یا مرکز تفریحی دارند.

از این رو، مدیریت هتل باید برای انجام اقداماتی و برآورده کردن انتظارات مشتری در طول اقامت آماده باشد.

 1. ارزش درک شده

مهمان یک هتل دارای ارزش خاصی از خدمات و امکانات رفاهی است که هتل برای میهمانان فراهم می‌کند. مهمان ممکن است از تبلیغات، وب‌سایت هتل، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و غیره ارزش درک شده برای برند هتل داشته باشد.

هتل باید تلاش کند تا ارزش درک شده برند را همیشه بالا نگه دارد. هتلدار باید در ارائه خدمات با آنچه تبلیغ می‌شود سازگار باشد.

 1. سطوح کیفیت

سطوح کیفی خاصی وجود دارد که هتلداران باید برای به‌دست آوردن مشتریان حفظ کنند. گواهینامه‌های ایزو نقش مهمی در حفظ سطح کیفی ثابت در عملیات هتل و مدیریت مهمان دارند.

پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت به استانداردسازی عملیات هتل کمک می‌کند و برخی از روش‌های استاندارد برای رفتار با مهمان، ارائه خدمات، ترتیب اتاق و سایر امکانات و موارد دیگر را فهرست می‌کند.

مزایای دریافت گواهینامه ایزو برای بخش هتلداری

دریافت گواهینامه ایزو برای بخش هتلداری مزایای زیادی دارد و به رشد کلی کسب و کار و سودآوری هتل کمک می‌کند.

 1. ترویج بهترین شیوه‌ها

گواهینامه ایزو بهترین روش پذیرفته شده جهانی برای استانداردسازی عملیات و فرآیندهای تجاری است. این استانداردها به یک سازمان کمک می‌کند تا عملیات تجاری خود را با بهترین شیوه‌های بین‌المللی اداره کنند.

گواهینامه‌ها به سازمان کمک می‌کند تا تمام الزامات انطباق را برآورده کند و از محیط عملیاتی، سلامت و ایمنی کارکنان، ایمنی مواد غذایی، سیستم‌های IT و موارد دیگر محافظت کند.

 1. افزایش بهره‌وری در میان کارکنان هتل

گواهینامه‌های ایزو دارای اهداف، محدوده و مستندات واضحی از پیشرفت کار و عملیات روزانه هستند. این امر به کارمندان کمک می‌کند تا مجموعه خاصی از رویه‌ها را دنبال کنند و سوابق کاری خود را ثبت کنند.

 1. بهبود رضایت مشتری

ماژول‌های تخصصی در گواهینامه ISO 9001:2015 برای مدیریت مشتری و راه‌هایی برای افزایش رضایت مشتری وجود دارد. کارکنان هتل می‌توانند مجموعه دستورالعمل‌ها را دنبال کنند تا اطمینان حاصل شود که با مهمانان به‌درستی رفتار می‌شود.

بازخورد مداوم و بهترین شیوه‌های مدیریت مشتری تضمین می‌کند که تمام نیازهای مشتری برآورده می‌شود. کاهش شکایات مشتریان یکی از محورهای اصلی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو است.

 1. افزایش سودآوری کسب و کار

گواهینامه ایزو شامل بهبود مستمر فرآیند و گردش کار عملیاتی است. افزون‌براین، به کارکنان انگیزه می‌دهد تا مشتریان بیشتری را به‌طور موثر درگیر کنند.

رضایت مشتری به جذب مشتریان کمک می‌کند که تأثیر مثبتی بر قیمت نهایی خواهد داشت. از این رو، پیروی از مجموعه‌‌ی دستورالعمل‌ها از گواهینامه‌های ایزو به افزایش سودآوری کلی کسب و کار هتل یا مرکز تفریحی کمک می‌کند.

 1. فرصت‌های جدید بازار

گواهینامه‌های ایزو به هتل کمک می‌کند تا یک رویه عملیاتی استاندارد را در تمامی عملکردها ایجاد کنند و به کارکنان این امکان را می‌دهد تا با مهمانان رفتار درستی داشته باشند. با حفظ ثبات مشابه در عملیات در مکان‌های کاملاً جدید، به گسترش آسان در بازارهای جدید کمک می‌کند.

 1. مدیریت تیم

گواهینامه‌های ایزو به مدیریت موثر تیم در عملکردهای مختلف کمک می‌کند. استانداردهای ایزو دستورالعمل‌های خاصی را برای مدیریت تیم ارائه می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که بهره‌وری در سطح کاری مطلوب حاصل می‌شود.

به‌طور خلاصه، اخذ گواهینامه ایزو یک عنصر ضروری برای صنایع هتلداری است تا کیفیت برتر خود را نشان دهند و رویه‌های عملیاتی استاندارد را برای دستیابی به بهره‌وری و رشد کسب و کار و در عین حال افزایش تجربه مشتری اجرا کنند.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!