۵ گواهینامه ایزو ویژه شرکت های پتروشیمی، نفت و گاز ( اخذ ایزو و گرفتن ایزو ویژه شرکت های پتروشیمی ، نفت و گاز )

5 گواهینامه ایزو برای شرکت های نفت گاز و پتروشیمی(1)

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


۵ گواهینامه ایزو ویژه شرکت های پتروشیمی، نفت و گاز ( اخذ ایزو و گرفتن ایزو ویژه شرکت های پتروشیمی ، نفت و گاز )

شرکت های پتروشیمی ، نفت و گاز و یا سایر شرکت هایی که با این حوزه ها سر و کار دارند. حتما باید گواهینامه ایزو تخصصی خود را دریافت کنند. دریافت گواهینامه ایزو در این صنایع بسیار کاربردی است و اهمیت ویژه ای دارد.

در ادامه به معرفی مهم ترین گواهینامه های ایزو که شرکت های فعال در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی اخذ می کنند می پردازیم. البته ذکر این نکته لازم است که گواهینامه های معرفی شده مهم ترین گواهینامه های مناسب این صنایع بوده و در صورت تمایل شرکت های فعال در این حوزه می توانند سایر گواهینامه های عمومی تر را نیز دریافت کنند.

۱- گواهینامه ISO TS 29001 ( مدیریت کیفیت در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی )

تخصصی ترین گواهینامه و مرتبط ترین گواهینامه ویژه شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی گواهینامه ISO TS 29001 است. این استاندارد ویژه مدیریت کیفیت در صنایع مذکور است. این اولین انتخاب برای شرکتی با زمینه فعالیت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی می باشد که البته بهتر است همراه با ایزو ۹۰۰۱ یا IMS دریافت گردد.

به تمام شرکت هایی که با صنایع نفت، گاز ، پتروشیمی و گاز طبیعی سر و کار دارند توصیه می شود حتما برای اخذ گواهینامه ISO TS 29001 اقدام نمایند. البته این استاندارد بعدا با استاندارد ISO/DIS 29001 عوض خواهد شد.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو TS 29001 (گواهینامه مدیریت کیفیت در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ) به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید.

۲- گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ( گواهینامه مدیریت کیفیت )

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ یک استاندارد مادر در همه صنایع و خدمات است و صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی نیز از این موضوع مستثنی نیستند. استاندارد ایزو ۹۰۰۱ را بهتر است در سری IMS یعنی همراه با ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ ( OHSAS 18001 ) اخذ نمایید. استاندارد ایزو ۹۰۰۱ به موضوع مدیریت کیفیت می پردازد و موجب تعالی سیستم در حوزه کیفی در تمامی ابعاد خواهد شد. ایزو ۹۰۰۱ صرفا به محصول نپرداخته و کل سیستم را تحت تاثیر مثبت الزامات خود قرار می دهد. در حال حاضر ایزو ۹۰۰۱ و سری IMS جزو مهم ترین استانداردها در تمامی صنایع به وِیژه صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی می باشند.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۹۰۰۱ ( گواهینامه مدیریت کیفیت ) به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید.

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ ( گواهینامه مدیریت زیست محیطی )

یکی از دغدغه های اصلی در صنایع مرتبط با نفت ، گاز و پتروشیمی مساله آلایندگی و ارتباط آن ها با محیط زیست می باشد. شاید در هیچ صنعت دیگری تا این حد الزامات محیط زیستی اهمیت نداشته باشد که در صنایع مذکور اهمیت پیدا کرده است.

الزامات ایزو ۱۴۰۰۱ به الزاماتی با رویکرد مدیریت محیط زیست می پردازد و اگر سری گواهینامه های IMS دریافت گردد این استاندارد را نیز شامل خواهد شد. اهمیت محیط پیرامونی و سلامت حاصل از محیط زیست سالم به قدری است که اخذ این استاندارد را اجتناب ناپذیر کرده است.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۱۴۰۰۱ (گواهینامه مدیریت کیفیت در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ) به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید.

۳- گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ ( گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای )

خطرات در صنایع مرتبط با نفت ، گاز و پتروشیمی کم نیستند. جان و سلامت کارکنان دائما ممکن است تحت خطراتی بالقوه قرار گیرند که با کوچکترین اشتباه به خطراتی بالفعل تبدیل شوند.

لزوم شناخت و مدیریت خطرات و بهداشت حرفه ای در سازمان از طریق استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ ( مدیریت ایمنی ) حاصل می گردد. پیش از آنکه در سال ۲۰۱۸ این استاندارد به جهان معرفی و عرضه گردد از استاندارد OHSAS 18001 استفاده می شد که در حال حاضر ایزو ۴۵۰۰۱ جایگزین OHSAS 18001 شده است.

شرکت هایی که برای دریافت سری گواهینامه های IMS اقدام می کنند گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ را نیز دریافت خواهند.

برای اخذ ایزو و گرفتن ایزو ۴۵۰۰۱ ( گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ) به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید.

۴- گواهینامه HSE ( سلامت ، ایمنی و محیط زیست )

گواهینامه HSE جزو گواهینامه های بسیار مهمی است که اکثرا در مناقصاتی که با شرکت های مرتبط با نفت ، گاز و پتروشیمی درخواست می شود. عموما تمام شرکت هایی که تامین کننده یا فعال در زمینه نفت و گاز هستند گواهینامه HSE را باید دریافت کنند.

گواهینامه HSE با گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری متفاوت بوده و در سطح کیفی بسیار بالاتر و با اعتبار جهانی صادر می گردد.

اهمیت HSE به حدی است که سازمان های دولتی نظیر شرکت های گاز و نفت در سراسر کشور واحدی به نام واحد HSE دارند.

این استاندارد به عبارتی تلفیقی از دو استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می باشد لذا اگر برای دریافت گواهینامه های IMS اقدام نموده اید به راحتی می توانید برای دریافت گواهینامه HSE نیز اقدام نمایید.

برای اخذ و گرفتن گواهینامه HSE ( گواهینامه سلامت، ایمنی و محیط زیست ) به لینک سفارش گواهینامه ایزو مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید.

سایر گواهینامه های مناسب صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

در این مقاله ۵ گواهینامه ای که بیشترین اولویت را برای صنایع مذکور دارند نام بردیم. اما این شرکت ها و سازمان ها می توانند سایر گواهینامه های ایزو نظیر ایزو گواهینامه ایزو رضایتمندی مشتریان ایزو ۱۰۰۰۴ ، گواهینامه ایزو رسیدگی به شکایات مشتریان ایزو ۱۰۰۰۲ ، گواهینامه مدیریت مصرف انرژِی ایزو ۵۰۰۰۱ ، گواهینامه مدیریت کیفیت آزمایشگاه ایزو ۱۷۰۲۵ (در صورت داشتن آزمایشگاه) اخذ نمایند.

اگر مایل به صدور گواهینامه ایزو معتبر برای شرکت و سازمان خود هستید می توانید فرم صدور گواهینامه ایزو را تکمیل فرموده و از خدمات مرکز مشاوره مدیریت ایزوسیستم بهره مند شوید. ایزوسیستم (خانه مدیران) از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت مشاور مدیریت کل کشور انتخاب شده است.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!