رسیدن به هدف و پایداری در قلب ایزو ۳۷۰۰۰:۲۰۲۱

ایزو 37000-2021
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

ما به سرعت در حال تغییر و به چالش کشیدن مشاغل خود در زمان‌های مختلف هستیم و بیش از هر زمان دیگری از نهادهای مدیریتی خواسته شده است تا از سازمان های خود با هدف، پایداری و جامعه انسانی عمل کنند. مدیریت خوب نه تنها باعث ایجاد اعتماد می‌شود، بلکه عملکرد تجاری را بهبود می‌بخشد و به یکپارچگی اجتماعی و محیطی کمک می کند. ایزو ۳۷۰۰۰:۲۰۲۱ که به تازگی منتشر شده است، ابزارهای لازم را برای سازمانها و ارگانهای مدیریتی در اختیار قرار می‌دهد تا بتوانند به خوبی رفتار کنند.

ISO 37000 که توسط متخصصان و افراد معتمد از طیف وسیعی از سازمانها در بیش از ۷۰ کشور در سراسر جهان توسعه یافته است، یک مرجع واحد و پذیرفته شده در سطح جهانی برای انواع سازمانها، صرف نظر از اندازه، نوع و مکان ارائه می‌دهد.

مدیریت خوب نه تنها محیطی از اعتماد، شفافیت و پاسخگویی را ایجاد می‌کند، بلکه به هماهنگ سازی اهداف یک سازمان با منافع جامعه و ایجاد روابط قوی با ذینفعان در عین مدیریت و حفظ موثر منابع کمک می‌کند. به این ترتیب، مدیریت خوب پایه و اساس موفقیت بلندمدت سازمان‌ها را ایجاد می‌کند و اطمینان می‌دهد که آنها به حفاظت و احیای سیستم‌های اجتماعی، اقتصادی و طبیعی محیط زیست کمک می‌کنند.

دکتر ویکتوریا هرث، همکار گروه ایزو به‌همراه متخصصان که این استاندارد را تدوین کرده‌اند، گفت که مدیریت سازمانی پیشرفته فراتر از دنبال‌کردن منافع شخصی و رعایت تعهدات قانونی است.

او می گوید: این در مورد درک و پیش بینی اتفاقاتی است که می تواند رخ دهد و عملکرد را به سمت هدف مشخص و مرتبط اجتماعی سوق دهد.

ما به سرعت وارد الگو و نمونه‌ مدیریتی جدیدی می شویم که در آن ذینفعان خواستار مدیریت بسیار موثر برای هدایت و اطمینان از ارزش واقعی بلند مدت و پایدار هستند. ایزو ۳۷۰۰۰ اولین استاندارد اجماع جهانی در مورد مدیریت است که برای همه سازمانها در همه کشورها قابل اجرا است. بنابراین، این می تواند به عنوان طرحی برای دستگاه‌های مدیریتی جهت کنترل پیچیدگیها عمل کند، به طوری که یک هدف با عملکرد بالا و مرتبط با اجتماع به شیوه ای پایدار، اخلاقی و قابل اعتماد محقق شود.

ایزو ۳۷۰۰۰ مدیریت خوب را به عنوان یک سیستم انسان محور تعریف می‌کند که توسط آن یک سازمان هدایت می‌شود، تحت نظارت قرار می گیرد و برای دستیابی به اهداف تعریف شده خود به شیوه‌ای اخلاقی و مسئولانه پاسخگو است. این استاندارد نقشهای متمایز اما یکپارچه ای را که نهادهای حاکم و مدیریت در یک سازمان ایفا می‌کنند، روشن می‌کند و یک زبان مشترک، اصول و شیوه‌هایی را ایجاد می کند که در همه سازمانها در همه حوزه های قضایی اعمال می‌شود.

دکتر اکسل کراواتسکی که همچنین از اعضای گروه متخصص است، می افزاید: وظایف بسیاری از دستگاه‌های مدیریتی در حال گسترش و پیچیدگی فزاینده است. با این حال، ISO 37000 به آنها کمک می‌کند تا از طریق یک چارچوب و سیستم مدیریتی یکپارچه که به همه گروه های حاکم و فعالان سازمانی قدرت می‌بخشد، این کار را انجام داده و به انجام برسانند.

ISO 37000 توسط کمیته فنی ISO ISO/TC 309، اداره سازمانها  که دبیرخانه آن توسط BSI، نهاد استاندارد ملی ایزو برای انگلستان تدوین شده، توسعه یافته است.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!