۱۲ آوریل – روز جهانی سفر انسان به فضا

روز جهانی فضانوردان

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


۱۲ آوریل روز جهانی سفر انسان به فضا و فضانوردان نامگذاری شده است. اکنون ۶۰ سال از سفر یوری گاگارین به عنوان اولین فردی که سیاره‌ی ما را ترک کرد و به فضا رفت، می‌گذرد. این روز، لحظه‌ی مناسبی برای تجلیل قهرمانانه همه‌ی ‌کسانی است که در تحقق این دستاوردها نقش داشته‌اند.

ایزو دارای صدها استاندارد بین المللی است که توسط آژانس‌های بزرگ فضایی در سراسر جهان، از جمله ناسا و اروپا استفاده می شود و با دقت فوق العاده زیاد در تمام جنبه های پرواز فضایی، از تجهیزات گرفته تا مسیر و ارتباطات از فضا به زمین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همکاری بین المللی برای ابتکارات فضایی ضروری است؛ اما این مورد نیاز به طرح های مشترک داده برای صنعت دارد. برای ارتقا همکاری و پشتیبانی متقابل در بین آژانس‌های فضایی، کمیته مشورتی برای سیستم‌های داده فضایی (CCSDS) با کمیته فنی ISO ISO / TC 20، هواپیماها و وسایل نقلیه فضایی، کمیته فرعی SC 13، دادههای فضایی و سیستم‌های انتقال اطلاعات کار می کند. بسیاری از این موارد در هزاران مأموریت انسانی و رباتیک توسط آژانس های فضایی در سراسر جهان، از جمله ناسا استفاده می‌شود.

بدری یونس، مدیر ارتباطات و پیمایش فضایی ناسا، به اهمیت استانداردهای شناخته شده بین المللی اشاره می کند.

یونس می‌گوید:

ماموریت‌های فضایی به دقت بالایی در مسیر حرکت و ارتباطات نیاز دارند. استانداردهای شناخته شده بین المللی توسط ایزو و CCSDS، به ویژه برای تبادل داده و ناوبری، عناصر بسیار ارزشمند در ماموریت ها به شمار می‌آید.

یکی از صدها استاندارد ایزو که توسط بسیاری از مأموریت‌های فضایی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایزو ۱۹۳۸۹، سیستم انتقال اطلاعات و داده‌های فضایی است که به محققان کمک می‌کند ده‌ها هزار موردی را که در فضا در حال چرخش هستند برای جلوگیری از هرگونه برخورد ردیابی کنند. ایزو ۱۳۵۳۷، سیستم انتقال اطلاعات و داده های فضایی است که توسط تیم‌های طراحی و پروژه برای توصیف معماری و طراحی سیستم در حوزه فضایی استفاده می‌شود.

سامی آسمار، دبیرکل CCSDS و مدیر کمیته می‌گوید:

اکتشافات فضایی انسان منجر به موفقیت و کشف علمی در بسیاری از مناطق شده است. ISO / TC 20 و کمیته های فرعی آن به طور مداوم به دنبال بهبود استانداردها و ایجاد استانداردهای جدیدی هستند که این موفقیت ها را ممکن سازد. رسیدن به این موفقیت‌ها به‌نفع همه‌ی جامعه است.

مشاوره رایگان اخذ ایزو 

برای مشاوره و پاسخگویی به سوالات و اخذ ایزو مططابق با نوع کسب و کارتان می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. همچنین می‌توانید برای مشاوره‌ی رایگان، فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!