امنیت در بانکداری – حفظ و نگهداری کالاهای گران بها و ارزشمند

ایمنی در بانکداری

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


کمیته جدیدی برای گاوصندوق ها و خزانه ها به تازگی ایجاد شده است.

مدت هاست که انسان ها برای نگهداری گران بهاترین کالاهای خود به مکان های امنی احتیاج دارند. همچنین امروزه بلایای طبیعی و سارقین حیله گر که به طور فزاینده ای پنهان می شوند، دیگر مخفی کردن آنها در زیر تشک یک استراتژی قابل اعتماد نیست.

خوشبختانه، در بانک‌ها گاو صندوق و محفظه های بزرگ امنیتی وجود دارد و مانند بسیاری از جنبه‌های دیگر صنعت امنیت، این فن‌آوری به سرعت در حال پیشرفت است. با این حال همه محصولات امنیتی یکسان نیستند و در مقابل، تجهیزات با امکانات کم و غیر استاندارد می‌تواند امنیت ارزشمندترین دارایی‌های ما را در معرض خطر قرار دهد. با تشخیص نیاز به حصول اطمینان از سطح حداقلی کافی کیفیت و حمایت از رشد صنعت، یک کمیته فنی جدید ایزو تشکیل شده‌است.

ISO / TC 332، تجهیزات امنیتی برای موسسات مالی و سازمان‌های تجاری، برای توسعه استانداردهایی که جنبه ایمنی محصولات مورد نظر در بانک‌ها، موسسات مالی و سازمان‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایجاد شده است. این کمیته با همکاری دبیرخانه تعیین‌شده توسط BIS، عضو ISO برای هند، متشکل از کارشناسان امنیتی فیزیکی از بخش مالی در سراسر جهان است.

Rajneesh Khosla، مدیر این کمیته گفت که بازار تجهیزات امنیت فیزیکی جهانی بزرگ و گسترده شده است و شامل حفاظت از اشیا ارزشمند مانند پول و طلا، حتی سلاح و مهمات، اسناد، پرونده‌های رسانه‌ها و چیزهای دیگر می‌شود.

وی گفت: “چه در بانک های بزرگ و دولتی، چه خانواده ها و افراد، مهم این است که هر کسی که می خواهد دارایی با ارزش خود را ذخیره و حفظ کند، می تواند به مکان هایی اعتماد کند که از سطح امنیتی کافی برخوردار هستند و توسط یک سازمان معتبر آزمایش و تأیید می شوند.”

“در غیاب استانداردهای بین المللی ، احتمال تولید کالاهای نامرغوب زیاد است.”

استانداردهای آینده این کمیته شامل مشخصات و روش های آزمایش برای طیف وسیعی از محصولات از جمله گاوصندوق، صندوق های پول نقد، محفظه های قفل امانات، اتاق های مستحکم، قفسه های محافظ رسانه های رایانه ای مقاوم در برابر آتش و سایر موارد است.

اخذ ایزو مطابق با کسب و کار شما

برای راهنمایی بیشتر در مورد اخذ استاندارد ایزو مطابق با کسب و کارتان می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همنین برای مشاوره رایگان می توانید فرم اخذ استاندارد ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کم ترین زمان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!