فراتر از ایزو ۱۴۰۰۱ – ۳ گرایش پایدار

گرایش پایدار ایزو 14001

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


اتخاذ گرایش های پایدار در شرکت‌ها به عنوان یک مدل کسب‌وکار

بسیاری از نگرانی ها پیرامون آلودگی و جنگل زدایی است که شرکت ها مسئول آن هستند. مسئولیت شرکت ها شامل تعهدات منعقد شده، اهداف در دست اقدام و اقدامات اصلاحی  می باشد. اما نکته این است که این مشکلات فقط تقصیر شرکت ها نیست، بلکه شما نیز مقصر هستید. گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ (سیستم مدیریت محیط زیست) را به عنوان یک فرد در زندگی خود وارد کنید و به کره زمین کمک نمایید.

استاندارد ISO 14001 – سیستم مدیریت محیط زیست، شرکت ها را در کاهش تأثیرات زیست محیطی و مدیریت الزامات قانونی پشتیبانی می کند. با این حال، ما باید این شرایط را با زندگی روزمره خود مطابقت دهیم.

توجه داشته باشید، این یک مقاله فنی نخواهد بود، بلکه یک مقاله الهام بخش است.

مدیریت کیفیت می تواند جامعه را از طریق استانداردهای ایزو تغییر دهد و ما معتقدیم که باید روندهایی را که مربوط به یک استاندارد هستند حمایت کنیم: مانند سیستم های مدیریت محیط زیست.

ما به جایی رسیده ایم که برخی از تغییرات در رفتار مصرف کننده، یک نگرانی در مورد دفع مواد و مصرف بی رویه تلقی می شود، اما باید ورود این روند را تسریع کنیم. در ادامه این مقاله ۳ گرایش را برای انطباق تدریجی با زندگی روزمره و تشویق شرکت ها آورده ایم.

مصرف کم

این مفهوم شامل مصرف آگاهانه است. فقط امروز نیست که ما رویاهای خود را بر روی کالاهای مادی، داشتن ماشین، داشتن خانه، تلفن همراه متمرکز می کنیم. رسیدن به رویاها اشتباه نیست. مشکل این است که خریدها را به روشی افسارگسیخته انجام می دهیم و مواد عظیمی را تولید می کنیم، در حالی که تجزیه آن ها ده ها سال طول خواهد کشید.

مصرف کم بر اساس فرضیه “چیزی را که به آن نیاز دارید بخرید” است. یعنی فقط موارد ضروری خرید کنید و از آنجایی که قصد خرید آن را دارید، اجازه دهید این خرید برای مدت طولانی مورد پسند شما باشد.

اسلو فشن یا مد آهسته

همان طور که از اسمش پیداست مد آهسته در مقابل مُد سریع یا Fast Fashion قرار دارد. مد آهسته به معنای دور شدن از مصرف گرایی بیش از حد است. در اصل ایده مد آهسته به نیاز برای “کند کردن روند مد” و احیای ارزش های سنتی اشاره دارد.

هدف مد آهسته، تولید پوشاک با کیفیت بالا در هزینه ای منصفانه است. توجه داشته باشید که اصطلاح “هزینه” در اینجا دربرگیرنده هر دو معنی، یعنی قیمت واقعی محصول و همچنین هزینه های زیست محیطی و اقتصادی می باشد.

اشتراک گذاری

بخش اشتراک گذاری را با موفقیت شرکت هایی مانند Uber ، Yellow و sugar مشاهده می کنیم. اشتراک گذاری راهی برای خریدن، دسترسی به آنچه می خواهید و همچنین کاهش میزان آلاینده ها می باشد. این گرایش در چندین بخش  و حتی در بخش پوشاک گسترش پیدا کرده است. برای مثال Roupateca شرکتی است که به صورت اشتراکی می باشد. یعنی شما ماهیانه هزینه ای را پرداخت می کنید و می توانید از همه لباس های فروشگاه استفاده کنید. نه تنها شما، بلکه سایر افرادی که اشتراک دارند،  باعث می شود که تنوع بیشتری نسبت به کمد لباس خود داشته باشند.

با ما تماس بگیرید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه پیاده سازی و اخذ ایزو مطابق با نوع کسب و کارتان می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاوره رایگان می توانید فرم دریافت گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!