ساخت جهانی سالم با اخذ استانداردهای ایزو

روز جهانی بهداشت 2021 - بیماری کرونا

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ویروس کرونا (COVID-19)، تمرکز همه را به رعایت بهداشت و سلامت سوق داده است. روز جهانی بهداشت امسال بر خلاف سال‌های قبل، به موضوع مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی برای مقابله با ویروس کرونا پرداخته است. ایزو دارای تعدادی استاندارد با هدف مدیریت مراقبت‌های بهداشتی است که در زمینه‌ی تجهیزات پزشکی و حفاظت شخصی، بهداشت و ایمنی شغلی قابل اخذ هستند.

افزون‌براین، با گردآوری بهترین روش‌های بین المللی، استانداردها می توانند به کشورها و سازمان‌های دارای منابع محدود کمک کنند تا از آخرین راهنمایی‌های تخصصی در زمینه‌ی ایجاد روش‌ها و رعایت پروتکل‌ها بهره‌مند شوند.

IWA 38، راهنمای مرکز فوریت‌های پزشکی، رهنمودهایی را در مورد چگونگی ساخت سریع امکانات برای بیماری‌های عفونی تنفسی در موسسات پزشکی ارائه می‌دهد.

این استاندارد با ایزو ۵۴۷۲، پروتکل‌های ایستگاه‌های غربالگری کنترل بیماری‌های عفونی را تکمیل می‌کنند که هدف آن تسهیل اجرای ایمن و مقرون‌به‌صرفه ایستگاه‌های آزمایش برای تشخیص بیماری‌های عفونی مانند COVID-19 است.

ISO / TS 5798، روش کیفی برای تشخیص سندرم حاد تنفسی Coronavirus2 (SARS-CoV-2)، با استفاده از روش های تقویت اسید نوکلئیک نیز در دست توسعه است. این استاندارد، مشخصات فنی جدید را برای طراحی، توسعه، تأیید، اعتبارسنجی و اجرای آزمایشات تحلیلی برای تشخیص ویروس کرونا را با استفاده از روش های تقویت اسید نوکلئیک فراهم می‌کند. این مراحل برای نمونه های دستگاه تنفسی و همچنین پارامترهای مربوطه‌ی آن‌ها لازم می‌باشد.

ISO / PA 45005، مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای که اخیراً منتشر شده است، دستورالعمل های کلی برای کار ایمن در طی بیماری کرونا، ارائه می‌دهد. این مشخصات نه تنها در سازمان‌ها، بلکه در هر فعالیتی برای تمام کارمندان نیز در نظر گرفته شده  تا به آن‌ها کمک کند ضمن حفظ سلامت خود به کار خود ادامه دهند.

همه‌ی این استانداردها به اهداف روز جهانی بهداشت و توسعه‌ی پایدار سازمان ملل برای سلامت و رفاه (SDG3) کمک می کنند که هدف آن تضمین زندگی سالم و رفاه افراد در همه‌ی سنین است.

با ما تماس بگیرید

برای مشاوره و پاسخگویی به سوالات خود می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. همچنین می‌توانید برای مشاوره‌ی رایگان، فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!