ایجاد مسیری امن برای شرکت های صنعت ساخت و ساز در زمان پاندمی کرونا و قرنطینه

صدور ایزو 9001 (1)

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


گسترش ویروس کرونا (COVID-19)، صنعت ساخت و ساز را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. هنگامی که قرنطینه به مرحله اجرا درآمد، بسیاری از کارگاه ها برای محافظت از کارگران، نیروی کار خود را کاهش دادند یا سایت ها را به طور کلی تعطیل کردند. زنجیره های تأمین قطع شد و اعتماد به پروژه های جدید کاهش یافت.

برای بسیاری از شرکت‌ها، برخورد با این فشارها، نبرد دشواری بود. اما برخی دیگر به سرعت با این وضعیت سازگار شدند و خود را بر پایه محکمی برای بازگشایی سایت‌ها قرار دادند. رمز این سازگاری، فرآیندها و رویه هایی است که توسط استانداردهای ایزو آن ها اعمال شده.

آماده برای کار از راه دور

شرکت  LS Build در لندن، از سال ۲۰۱۷ سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) را پیاده سازی کرده است که سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و سیستم مدیریت محیط زیست به آن پیوست.

همه سایت های ساختمانی آن ها در ماه مارس بسته شد، اما این به این معنی نیست که شرکت به طول کامل تعطیل شده باشد.

اخذ ایزو ۹۰۰۱ به این معنی بود که شرکت قبلاً خطرات احتمالی رویه های خود را شناسایی کرده و فرایندهایی را توسعه داده است که به عملکردهای کلیدی اجازه ادامه دادن را می‌دهد. به عنوان مثال، کارمندان از قبل مجهز بودند تا بتوانند در خانه کار کنند و وقتی سایت ها بسته می شدند، کار اداری می توانست از راه دور انجام شود تا تجارت ادامه یابد.

استیو اسمیت، مدیر LS Build می گوید: ” اجرای یک سرویس از دفتر به همراه نقش‌های معمولی روزمره، فقط با اخذ ایزو ۹۰۰۱ امکان پذیر بود.” “دستیابی به ایزو ۹۰۰۱ همچنین به من این امکان را داد که در مورد همه سناریوهای ممکن فکر کنم و برای آنها برنامه ریزی کنم.”

برداشتن گام های مناسب برای بازگشت به کارگاه

با استفاده از یک تیم اداری کاملاً فعال در خانه، شرکت همچنین بعد از قرنطینه، آماده برای شروع مجدد پروژه های مهم ساختمانی بود. این شرکت بر اساس کیفیت موجود، بهداشت و ایمنی شغلی و فرایندهای زیست محیطی آنها ساخته شده و فرایندهای جدیدی را ایجاد کرده است تا اطمینان حاصل کند که نیروهای کار آنها برای بازگشت به کار آماده شده اند.

استیو اسمیت اظهار داشت: “اگر استانداردهای ایزو نبودند، تجارت متوقف می شد.” این وقفه می توانست به گونه ای روی تجارت تأثیر بگذارد که تصور آن را نداشتم.

پرسنل همچنین با مشتری ها و نقشه برداران برای زنجیره‌های تامین، بدون وقفه و هماهنگ کار می‌کردند. همه اینها در حالی حاصل شد که تیم شرکت از خانه کار می کردند.

با بازگشت کارگاه ها در ماه مه، LS Build اطمینان داشت که نیروی کار آن فرایندها و رویه های مناسبی را دارد که می تواند برای ایمن نگه داشتن و حفظ بهره وری به آنها اعتماد کند.

آماده سازی مشاغل خود با اخذ ایزو ۹۰۰۱

اختلال می تواند در هر زمان رخ دهد و هر کسب و کاری باید آمادگی لازم را داشته باشد. گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ چارچوبی به مشاغل ارائه می دهد تا اطمینان حاصل کنند که به طور مداوم قادر به تأمین نیازهای مشتری می باشند.

برای تضمین کیفیت، دریافت ایزو باعث می شود تا مشاغل، خطراتی مانند قطع زنجیره تامین، بیماری کارکنان و تعطیلی دفتر را شناسایی کنند. پس از شناسایی این خطرات، مشاغل باید فرآیندهایی را برقرار کنند تا ثبات آن حفظ شود.

در رابطه با گواهینامه ایزو سوالی دارید؟

برای اینکه بدانید ایزو ۹۰۰۱ چگونه می تواند به تجارت شما کمک کند، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

همچنین می توانید اطلاعات دقیق تری درباره مزایای ایزو ۹۰۰۱ از وبسایت ما بدست آورید.

برای مشاوره رایگان در رابطه با پیاده سازی، دریافت ایزو و سایر موارد مربوطه می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!