نجات یافتن و محافظت در بحران – ایمنی محل کار در مقابله با COVID-19

نجات یافتن و محافظت در بحران - COVID-19

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


چگونه کارفرمایان می توانند از کارمندان و محل کار خود در هنگام مبارزه با COVID-19 محافظت کنند؟

برای اینکه کارفرمایان و تولیدکنندگان، برنامه ایمنی را تهیه کنند، باید کل نیروی کار و سایر مراجعه کنندگان را در نظر بگیرند. الیوت دراتچ ، مشاور CMTC و متخصص عملیات تولید / ایمنی، گفت: “فرض کنید که افرادی که کاملاً سالم به نظر می رسند، ممکن است ناقل و پخش کننده ویروس باشند.

کنترل برای کاهش خطر

کارفرمایان باید کنترل هایی را انجام دهند که واقع بینانه ترین، موثرترین و پایدارترین برای محل کارشان باشد. و هنگامی که یک روش واحد از کارمند محافظت کامل نمی کند، کارفرمایان باید از ترکیب کنترل ها استفاده کنند.

OSHA مخفف عبارت Occupational Safety and Health Administration است. هدف از ایجاد این ساختار اطمینان از شرایط کار ایمن و سلامتى براى کارکنان  می باشد. استاندارد OHSAS 18001 می تواند به نفع هر سازمانی باشد که تصمیم به اجرای آن بگیرد.

OSHA سه روش برای ایمنی محل کار را به ترتیب اولویت توصیه می کند: کنترل های مهندسی (بهترین)، کنترل های اداری و مدیریتی (خوب) و PPE (آخرین خط دفاعی).

تمرین شماره ۱: کنترل های مهندسی

روش اول، کنترل های مهندسی، مانع فیزیکی بین کارگر و خطر ایجاد می کند. به عنوان مثال، یک شرکت  می تواند با قرار دادن پارتیشن های پلکسی در کنار هر کارگر، فاصله فیزیکی ایجاد نماید. نمونه های دیگر، افزایش فضای بین کارمندان در اتاق های استراحت، در محل کار واقعی آنها و ورود و خروج آنها به ساختمان ها است.

تمرین شماره ۲: کنترل های اداری و مدیریتی

خط دفاعی دوم، کنترل های اداری و مدیریتی، با تمرکز بر رایج ترین نقاط خطر و ریسک، نحوه کار افراد را تغییر می دهد. نقاط قرار گرفتن در معرض خطر و ریسک، به عنوان مکان هایی تعریف می شوند که افراد می توانند از طریق جسمی با ویروس در تماس باشند. از آنجا که عمر ویروس از سه ساعت تا سه روز متغیر است (بسته به نوع سطح مربوط)، تمرکز بر تلاش های برنامه ریزی ایمنی با توجه به بیشترین خطر مهم است. یکی از نقاط معمول تماس، اتاق استراحت است که با کنترل آن می توان خطرات انتقال ویروس را کاهش داد. برای مثال، زمان ناهار با کاهش مجاورت نزدیک برای کارمندان است.

تمرین شماره ۳: راه حل های PPE (تجهیزات حفاظت فردی)

آخرین خط دفاعی، استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE)، با به حداقل رساندن تماس با ویروس، از نیروی کار محافظت می کند. شرکت‌ها باید پوشش صورت مناسبی را برای کارمندان فراهم کنند. تجزیه و تحلیل خطرات به شرکت ها کمک می کند تا تعیین کنند که کارکنان با چه روشی از خطرات در امان هستند. هر زمانی که تجهیزات حفاظت شخصی جدید برای موقعیت‌های جدید مورد نیاز باشد، شرکت‌ها باید در مورد نحوه استفاده از آن و چگونگی مراقبت از آن، آموزش دهند. نمونه‌هایی از تجهیزات حفاظت فردی را که ممکن است به عنوان پیامد یک ارزیابی خطر مورد نیاز باشد عبارتند از: حفاظت از چهره (احتیاط در شرایط خاص)، دستکش (بجز آن‌هایی که سطوح مشترک را ضد عفونی می‌کنند) و ماسک های مخصوص (برای انواع کار خاص).

تست های کارمند مثبت: چه کاری باید انجام شود؟

آزمایش COVID-19 از آزمایش های تشخیصی (ویروسی) و آزمایش های آنتی بادی (سرولوژی) گرفته تا آزمایش های سریع آنتی ژن است. سیندی بیارد از Constant Associated اظهار داشت: “اول، کارمندان مبتلا به علائم ویروس COVID-19، نباید اصلاً به محل کار خود بروند. کارفرمایان باید کارمندان را از بازگشت به کار منصرف کنند.

وقتی آزمایش یک کارمند مثبت می شود، کارفرما مسئول ردیابی تماس در محل کار می شود. علاوه بر این، فضای کار کارمند مبتلا به ویروس باید تمیز شود.

با ما تماس بگیرید!

برای مشاوره و اخذ ایزو با ما تماس بگیرید. شما می توانید گواهینامه ایزو موردنظر خود را متناسب با کسب و کار خود اخذ نمایید. همین حالا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان مجرب ما فورا با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!