امنیت سایبری در صنعت خودرو

امنیت سایبری در خودروها

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


به‌تازگی استاندارد جدیدی برای جلوگیری از ورود هکرها منتشر شده است

با الکترونیکی‌شدن و اتصال بیشتر خودروهای ما به اینترنت، خطر نقض امنیت سایبری در داخل وسایل نقلیه افزایش می‌یابد. در‌حالی‌که صنعت مقابله با هکرهای خودرو در حال پیشرفت است، نبردی مداوم برای همراهی با فناوری مذکور درنظر گرفته شده. به‌تازگی استانداردی جدید منتشر شده است تا به تولید‌کنندگان کمک کند یک قدم جلوتر بروند.

ISO/SAE 21434، وسایل نقلیه جاده‌ای – مهندسی امنیت سایبری، چشم انداز امنیت سایبری در مهندسی سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی (E/E) در وسایل نقلیه جاده‌ای را مورد بررسی قرار می‌دهد. این استاندارد به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا از تغییر فناوری‌ها و روش‌های حمله سایبری مطلع باشند و واژگان، اهداف، الزامات و دستورالعمل‌های مربوط به مهندسی امنیت سایبری را برای درک مشترک در سراسر زنجیره تامین تعریف ‌کند.

ISO/SAE 21434 که با همکاری انجمن بین‌المللی مهندسان خودرو یا SAE، انجمن جهانی مهندسان و شریک اصلی ایزو توسعه یافته است، از توصیه‌های مندرج در SAEJ3061، راهنمای امنیت سایبری برای سیستم‌های وسایل نقلیه سایبری استفاده می‌کند و راهنمایی جامع‌تری را ارائه می‌دهد و از متخصصان در سراسر جهان استفاده می کند.

دکتر Gido Scharfenberger-Fabian و سازنده گروهی از متخصصان ایزو که این استاندارد را توسعه داده اند، گفت که این استاندارد سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا سیاست‌ها و فرایندهای امنیت سایبری را تعریف کرده، خطرات امنیت سایبری را مدیریت کرده و فرهنگ امنیت سایبری را تقویت کنند.

ISO/SAE 21434 به بررسی مسائل مربوط به امنیت سایبری در هر مرحله از روند توسعه کمک می‌کند و باعث افزایش دفاع سایبری خودرو و کاهش خطر آسیب پذیری‌های احتمالی در مراحل مختلف می‌شود.

علاوه بر این، چارچوب ارائه شده در این استاندارد همکاری در زمینه امنیت سایبری در صنعت را افزایش می‌دهد و در نتیجه منجر‌به فناوری و راه حل‌هایی می‌شود که بهتر با چالش‌های امنیت سایبری امروز و فردا پاسخ می دهد.

جک پوکرزیوا، مدیر استانداردهای جهانی وسایل نقلیه زمینی در انجمن بین‌المللی مهندسان خودرو یا SAE گفت: ما خوشحالیم که ثمرات این مشارکت همکاری مشترک بین انجمن بین‌المللی مهندسان خودرو و ایزو را می‌بینیم. ما این استاندارد را به‌عنوان یک ابزار مهم در انبار مهمات متخصصان امنیت سایبری و توسعه دهندگان محصولات در سراسر جهان می‌بینیم.

ISO/SAE 21434 توسط کمیته فنی ISO/TC 22، وسایل نقلیه جاده ای، کمیته فرعی SC 32، قطعات الکتریکی و الکترونیکی و تمام جوانب کلی سیستم با همکاری کمیته مهندسی سیستم‌های ایمنی سایبری خودرو در انجمن بین‌المللی مهندسان خودرو یا SAE توسعه یافته است. دبیرخانه ISO/TC 22/SC 32 JISC، عضو ایزو در ژاپن است.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!