آیا گواهینامه‌های ایزو واقعا برای همه صنایع کاربرد دارد؟

کاربرد گواهینامه ایزو

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


یک تصور غلط کلی وجود دارد که گواهینامه ایزو فقط برای شرکت‌های تولیدی مناسب است. اما در واقع اینطور نیست. هر شرکت، صرف‌نظر از اندازه، حوزه کار، یا صنعت می‌تواند از اجرای یک سیستم مدیریتی بهره‌مند شود و گواهینامه ایزو را اخذ نماید. در این مقاله، ما برخی از نکاتی را در مورد این که چرا گواهینامه‌های ایزو برای همه صنایع مناسب است، به اشتراک می‌گذاریم.

رویکرد فرآیند

همه مشاغل، صرف نظر از صنعتی که به آن تعلق دارند، به ساختار و مجموعه ای از فرایندها نیاز دارند. اعم از اینکه شرکت فقط توسط یک کارمند اداره شود یا یک تیم بزرگ، همه ما نیاز به گردش منظم کار و اهداف کیفی با پشتیبانی تحلیل و مدیریت ریسک داریم و از آن بهره مند می شویم.

استانداردهای ایزو بی شماری وجود دارد که شرکت شما می تواند آن ها را برای پیروی، سازگاری و مطابقت با کسب و کار خود انتخاب کند. استانداردهای ایزو برای اطمینان از سازگاری در جنبه های مختلف تجارت وجود دارد: کیفیت، مدیریت تأثیرات زیست محیطی، بهداشت و ایمنی شغلی و غیره.

طبق ASQ، انجمن کیفیت آمریکا، “گواهینامه های ایزو مبنایی عینی و معتبر را برای سازمان ها و مصرف کنندگان در سراسر جهان برای برقراری ارتباط و مشاغل تجاری ارائه می دهند.”

اکنون بیایید گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را که بر مدیریت کیفیت تمرکز دارد، مثال بزنیم. در زیر نمونه ای از اصول کیفیت استاندارد مشاهده می شود:

گواهینامه ایزو 9001

همانطور که مشاهده می شود، شرکت های تمام صنایع باید از یک سیستم مدیریتی که با رهبری، بهبود، ابتکارات مشتری مداری و غیره سروکار دارد، استفاده کنند.

ممتاز و متمایز بودن

دلیل دیگر اخذ ایزو برای همه صنایع این است که به طور کلی دریافت ایزو یک مزیت رقابتی برای یک شرکت فراهم می کند. به طور کلی در جهان امروزی، اخذ گواهینامه ایزو دارای اهمیت فوق العاده ای در زنجیره های تأمین، پایداری و جامعه است. از تضمین اعتبار گرفته تا خواستار بهترین روش ها، صدور گواهینامه ایزو راهی برای حفظ یکپارچگی در تجارت کالاها و خدمات می باشد.

پس از اخذ ایزو شرکت ها می توانند گواهینامه ایزو خود را به بازار عرضه کنند و اعتبار کسب و کار خود را به مشتریان و سهامداران خود نشان دهند. همچنین اخذ ایزو می تواند در ورود به بازارهای جدید به شما کمک کند که این امر باعث پیشرفت خواهد شد.

اخذ ایزو در محیطی امن

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی گواهینامه های ایزو مطابق با کسب و کار خود، همین حالا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید فرم دریافت گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید. پس از ثبت درخواست، مشاورین ما در کم ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!