دانلود متن فارسی استاندارد ایزو ۳۱۰۰۰:۲۰۱۸ – استاندارد ایزو مدیریت ریسک

متن فارسی ایزو ۳۱۰۰۰

متن فارسی استاندارد ISO 31000 ویرایش ۲۰۱۸ ( ISO 31000:2018 )

مقدمه ایزو ۳۱۰۰۰

استاندارد ایزو ۳۱۰۰۰ (مدیریت ریسک) برای استفاده کسانی تهیه شده است که با مدیریت ریسک‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و تعیین و تحقق اهداف و بهبود عملکرد در سازمان‌ها ارزش ایجاد کرده و از آن ارزش محافظت می‌کنند . سازمان‌هایی در هر نوع و اندازه، با عوامل و تاثیرات خارجی و داخلی مواجه هستند که احتمال دستیابی آنها به اهداف خود را نامعلوم می‌سازد.
مدیریت ریسک ، فرایندی تکراری است که در تنظیم راهبرد، دستیابی به اهداف و تصمیم‌گیری آگاهانه، به سازمان‌ها کمک می‌کند . مدیریت ریسک قسمتی از حکمرانی و راهبری است و در چگونگی مدیریت یک سازمان در تمامی سطوح ، نقشی اساسی داشته و به بهبود سیستم‌های مدیریت کمک می‌کند.
مدیریت ریسک قسمتی از همه فعالیت های مرتبط با یک سازمان بوده و شامل تعامل با ذینفعان است . میریت ریسک فضای خارجی و داخلی سازمان شامل رفتارهای انسانی و عوامل فرهنگی را در نظر می‌گیرد.

هدف و دامنه کاربرد ایزو ۳۱۰۰۰

هدف از تدوین ایزو ۳۱۰۰۰ (سیستم مدیریت ریسک)، ارائه‌ی رهنمودهایی در رابطه با مدیریت ریسکی است که سازمان‌ها با آن مواجه هستند . این رهنمودها را می‌توان متناسب با هر سازمان و فضای آن، سفارشی‌سازی کرده و به‌کار برد.
این استاندارد رویکردی مشترک را برای مدیریت هر نوع ریسک بیان کرده و مختص صنعت یا بخش خاصی نیست.
این استاندارد در تمام طول عمر سازمان کاربرد داشته و قابلیت آن را دارد تا برای هر فعالیتی از جمله تصمیم‌سازی در همه سطوح به‌کار رود.

از لینک زیر می توانید متن فارسی استاندارد ISO 31000 ویرایش ۲۰۱۸ ( ISO 31000:2018 ) را دانلود نمایید :

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۳۳۹۱۲۱-۰۲۳ و ۳۳۳۳۹۱۲۰-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!