پنج دلیل برای اخذ ایزو ۲۷۰۰۱ و سایر گواهینامه‌های امنیتی

مزیت-اخذ-ایزو-۲۷۰۰۱

امنیت اطلاعات به محرک حیاتی در تجارت تبدیل شده؛ زیرا حجم عظیم داده‌های تولید شده توسط شرکت‌های مدرن حاوی اطلاعاتی است که هکرها را فریب می‌دهد. انواع گواهینامه‌ها و استانداردهای امنیتی برای کمک به شرکت‌ها در جهت گذر از چشم‌انداز امنیتی داده‌ها و همچنین محافظت از داده‌های تجاری و مشتریان ایجاد شده‌اند. یکی از این استانداردها ایزو ۲۷۰۰۱ نام دارد که توسط سازمان بین‌المللی استاندارد برای کمک به کسب‌وکارها در ایجاد، حفظ و بهبود سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ایجاد شده است. در این مقاله مزایای اخذ و پیاده‌سازی ایزو ۲۷۰۰۱ را تشریح می‌کنیم.

مزایای ایزو ۲۷۰۰۱

اخذ سرمایه‌گذاری گواهینامه‌های امنیتی و معتبر باید یک اولویت تجاری باشد. برای مثال دستیابی به گواهینامه ISO 27001، یک استراتژی محکم برای اطمینان از کنترل مناسب بر دارایی‌های اطلاعاتی حیاتی است. این استاندارد برای اولین بار در اکتبر ۲۰۰۵ منتشر شد و در سال ۲۰۱۳ به‌روز شد. این استاندارد به سوابق داخلی کارکنان، اطلاعات مالی و مالکیت معنوی و همچنین داده های خارجی از مشتریان و فروشندگان مربوط می شود. گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ همچنین اطمینان حاصل می‌کند که اطلاعات اشخاص ثالث، مانند مشتریان، شرکا و فروشندگان، محافظت می‌شود.

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ به‌ویژه با کمک به توسعه‌ی یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات دقیق برای شرکت‌ها مفید است. مهمتر از همه، به کارمندان، مشتریان و شرکای تجاری نشان می‌دهد که وقتی نوبت به امنیت می‌رسد، شرکت شما آماده است.

در ادامه پنج مزیت قانع کننده اخذ گواهینامه امنیتی ایزو ۲۷۰۰۱ آورده شده است:

مدیریت ریسک:

ایزو ۲۷۰۰۱ بر مدیریت ریسک فعالی تمرکز دارد که برای ایجاد یک پایه امنیتی محکم و پایدار بسیار مهم است. همه شرکت‌ها می‌دانند که باید روی امنیت سرمایه‌گذاری کنند. این اقدام باعث می‌شود در زمینه‌های مختلف بیشترین سود را ببرند و افزون‌براین از هزینه‌های بیهوده جلوگیری ‌شود.

چارچوب های مدیریت امنیت:

ایزو ۲۷۰۰۱ یک چارچوب اثبات‌شده و کلیه الزامات عمومی برای ایجاد بهترین شیوه‌های امنیت اطلاعات (به‌عنوان مثال، مدیریت دارایی، کنترل دسترسی، رمزنگاری، امنیت شبکه و غیره) ارائه می دهد. این چارچوب ساختار را در کل بخش، از جمله نقش‌ها، مسئولیت‌ها، رهبری و تصمیم‌گیری تحمیل می‌کند. در نتیجه، عملیات کارآمدتر، سازماندهی شده و موفق‌تر است. بهبود عملیات به یک اولویت فزاینده برای اکثر شرکت‌ها به ویژه با توجه به تمایل مداوم برای عالی نگه‌داشتن عملیات فناوری اطلاعات و عملکرد بهینه تبدیل شده است. با ایزو ۲۷۰۰۱، شواهدی وجود دارد که شرکت را قادر می‌سازد تا برای رویارویی با چالش‌های امنیتی شناخته‌شده و ناشناخته پیش رو آمادگی بهتری داشته باشد.

تمرکز بر انطباق:

قوانین و مقررات در تمام سطوح به‌طور مداوم در حال تغییر هستند و عدم رعایت قوانین می‌تواند منجر به جریمه‌های مالی، از دست دادن اعتماد و لکه‌دار‌شدن شهرت شود. علاوه بر حفظ خود در مسیر، شرکت‌ها باید در مورد تمام الزامات مربوط به امنیت اطلاعات که از قراردادها و توافق نامه‌های مشتری و تامین کننده سرچشمه می‌گیرند، هوشیار باشند.

محافظت از تامین‌کنندگان و مشتریان:

در تعداد زیادی از موارد، بزرگترین آسیب‌پذیری امنیتی یک شرکت از مشتریان و تامین‌کنندگان آن ناشی می‌شود. گواهینامه ISO 27001 یک ساختار کاملاً تعریف شده ارائه می‌دهد که توسط آن هر دو از نقش‌ها و مسئولیت‌های امنیت اطلاعات خود آگاه شوند.

بهبود اعتماد مشتری:

اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ به مشتریان شما اجازه می‌دهد تا بدانند اطلاعات حساس و محرمانه آنها در شرکت شما محافظت می‌شود. یکی دیگر از مزایای کلیدی این است که شما را از رقبا متمایز می‌کند. هنگام کار با شرکت های بزرگ، گواهینامه هایی مانند ایزو ۲۷۰۰۱ اغلب برای درج در فهرست شرکای تایید‌شده ضروری است.

ایزو ۲۷۰۰۱ در دنیای پرشتاب و در حال تحول امروزی، به‌عنوان حداقل انتظارات در نظر گرفته می‌شود. اگرچه اخذ آن اجباری نیست؛ اما این گواهینامه تضمین می‌کند که دارنده از بهترین شیوه‌ها استفاده می‌کند و به مجموعه‌ای از رویه‌های اثبات شده پایبند است. افزودن ISO 27001 به رزومه کاری شما به مشتریان و شرکا اطمینان می‌دهد که کنترل‌های مناسبی را در اختیار دارید و داده‌ها در داخل یا خارج از شرکت شما آسیب‌پذیر نیستند. در نتیجه، شما می‌توانید از ایمن‌بودن همه‌ی اطلاعات و سیستم‌ها اطمینان داشته باشید.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و همچنین اخذ گواهینامه ایزو می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!