تمرکز بر مشتری و کسب و کار با اخذ ایزو ۹۰۰۱ – سیستم مدیریت کیفیت

دریافت ایزو 9001 با تمرکز بر مشتری

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


استاندارد ایزو ۹۰۰۱ – استاندارد سیستم مدیریت کیفیت بیان می کند که تمرکز اصلی استاندارد مطابق با نیاز مشتری و فراتر از انتظارات مشتری است.

مشتری همیشه حق دارد” ، اینطور است؟

حتما در زندگی خود با این جمله روبرو شده اید و صحت این عبارت را زیر سوال برده اید. زیرا مشتری اغلب از چیزی که ناراضی باشد، شکایت می کند و یا می خواهد خدماتی بیش از آنچه خریداری کرده است، دریافت کند و غیره.

توجیهی که گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در مورد تمرکز بر مشتری ارائه می دهد، شامل موارد زیر است:

موفقیت پایدار زمانی حاصل می شود که سازمانی اعتماد مشتریان و سایر افراد مرتبط را جلب و حفظ کند. هر جنبه از تعامل با مشتری فرصتی برای ایجاد ارزش بیشتر برای مشتری است. درک نیازهای فعلی و آتی مشتریان و سایر ذینفعان به موفقیت پایدار سازمان کمک می کند.

علی رغم چندین اختلاف، عبارتی که در بالا گفته شد، درست است. در موارد گفته شده در زیر دلیل آن را متوجه خواهید شد.

اگر مشتری پروسه خرید را درک نکرده باشد، فهم و درک آن ناقص می شود

درک فرآیند خرید محصول یا خدمات از شرکت شما برای مشتری بسیار مهم می باشد. وظیفه شماست که همیشه تمام اطلاعات لازم را برای مشتری فراهم کنید و هیچ جایی برای تردید باقی نگذارید و بر روی مشتری تمرکز نمایید. اگر به عنوان مثال در مورد یک بند قراردادی مشکلات زیادی دارید، تقویت این اطلاعات در زمان فروش به عهده مدیر یا مسئول سیستم مدیریت کیفیت است.

مشتری شکایت کرده است که محصول / خدمات انتظارات را برآورده نکرده است

این مورد به عنوان یک توصیه به کار می رود. بهترین مشتری کسی است که شکایت می کند، زیرا شما می دانید که باید چه مواردی را اصلاح کنید تا در آینده همان ناامیدی را در دیگران ایجاد نکنید. تمام شکایات خود را در رابطه با محصول و خدمات رتبه بندی کنید و برای بهبود مستمر در روند خود به دنبال پیشرفت باشید. در این صورت تمرکز بر مشتری به نفع آینده کسب و کار شما و مشتری است.

مشتری  ابتدا در انظار عمومی شکایت می کند و سپس سعی می کند با سازمان حل و فصل کند

ظهور اینترنت نحوه تعامل کاربران را بسیار متحول کرده است. از اطلاعاتی که ارائه می دهد و همچنین بعضی مواقع پیامدهای منفی برای کسب‌وکار دارد. بسیاری از محققان می گویند که سازمان ها هیچ راهی برای کنترل این موضوع ندارند.

با رعایت موارد گفته شده، علی رغم شکایات، شرکت شما می تواند خدمات سریع و رضایت بخشی را ارائه دهد.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گواهینامه ایزو با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاوره رایگان می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!