مشاوره پیاده سازی گواهینامه HACCP – مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی

مشاوره گواهینامه HACCP

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


مشاوره پیاده سازی گواهینامه HACCP ( مشاوره HACCP)

ایزوسیستم به عنوان مشاور HACCP آماده مشاوره پیاده‌سازی الزمات استاندارد HACCP و ارائه‌ی خدمات به تمام مشاغلی است که در زنجیره‌ی تأمین مواد غذایی مانند تولید کنندگان،خرده فروشان فعالیت می‌کنند.

اخذ گواهینامه ایزو مربوط به هر استانداردی که باشد ملزم به پیاده سازی آن استاندارد است.

خدمات مشاور مدیریت ایزوسیستم برای پیاده سازی HACCP از طریق اعزام مشاورین خبره و مجرب به محل فعالیت شرکت و سازمان کارفرمایان محترم انجام می‌شود.

نحوه خدمات مشاوره HACCP به مشاغل و شرکت‌ها

منظور از ارائه‌ی خدمات مشاوره HACCP، آموزش و پیاده‌سازی الزامات این استاندارد است.

خدمات مربوط به HACCP پس از عقد قرارداد با سازمان و شرکت مربوطه و از طریق اعزام مشاورین متخصص صورت می‌پذیرد و شامل چندین مرحله است که در ادامه توضیح داده می‌شود.

مراحل اجرای مشاوره و پیاده سازی HACCP

مرحله اول : بررسی سازمان از لحاظ حجم و نوع فرایند و به عبارت دیگر شناخت سازمان و در صورت نیاز انجام عارضه‌یابی

مرحله دوم : آموزش‌های داخل سازمانی برای آشنایی با الزامات HACCP – شرح وظایف و نحوه اجرای پروژه در سازمان

مرحله سوم : مستند سازی سیستم و استاندارد HACCP شامل پیاده‌سازی روش‌ها – فرم‌ها و دستورالعمل‌ها بر اساس آخرین ورژن HACCP

مرحله چهارم : بررسی و نظارت بر سیستم مستقر شده HACCP

مرحله پنجم : ممیزی داخلی به‌منظور بررسی و یافتن ایرادات کوچک و بزرگ

مرحله ششم : ممیزی خارجی و نهایی توسط مرجع صدور با رویکرد اخذ گواهینامه HACCP معتبر

دریافت گواهینامه HACCP برای چه مراکزی مقدور است؟

طبق استاندارد HACCP، مشاوره پیاده سازی و دریافت گواهینامه HACCP برای کلیه‌ی سازمان‌هایی که به ایمنی، پاکیزگی و کیفیت غذا اهمیت می‌دهند، مناسب است. با این تفاسیر کلیه‌ی سازمان‌ها، شرکت‌ها و اصناف در زمینه‌ی زنجیره‌ی تأمین مواد غذایی می‌توانند برای اخذ این استاندارد مهم و پرکاربرد اقدام نمایند.

آشنایی با استاندارد و اهمیت پیاده سازی HACCP

استاندارد HACCP (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی) یا یا تحلیل خطر و کنترل بحران، یک استاندارد مهم و کاربردی است که برای جلوگیری از انواع خطرات زیستی، شیمیایی و فیزیکی در سراسر مراحل زنجیره حمل و نقل مواد غذایی از تولید، پردازش، بسته‌بندی و توزیع به‌کار می‌رود.

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP) تعهد خود را برای تولید غذاهای سالم به مشتریان نشان می‌دهد و اصول کلی بهداشت غذایی را از طریق مصرف نهایی تأمین می‌کند و کنترل‌های بهداشتی کلیدی در هر مرحله را برجسته می‌کند.

افزون‌براین تعهد واقعی به ایمنی غذا از طریق رعایت استاندارد HACCP  می‌تواند سرنوشت برند تجاری شما را تغییر دهد و به عنوان ابزاری موثر برای ورود به بازار عمل کند و فرصت‌های تجاری جدیدی را در سراسر جهان ایجاد کند.

مشاغلی که استاندارد HACCP را پیاده سازی می کنند، می توانند گواهینامه GMP (شیوه های تولید محصول خوب) را اخذ نمایند. ناگفته نماند امکان صدور گواهینامه ایزو به صورت جداگانه نیز وجود دارد.

سیستم‌های مدیریت ایمنی و مواد غذایی مانند ایزو ۲۲۰۰۰، FSSC 22000  مبتنی بر اجرای یک سیستم HACCP برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی هستند و این استانداردها را می توان در کنار گواهینامه HACCP اخذ نمود.

مزایای اخذ گواهینامه HACCP

اخذ گواهینامه (HACCP) مزایای زیادی به‌همراه دارد، ازجمله:

  • اعتبار بیشتری را برای مشتریان فعلی و بالقوه در سراسر جهان فراهم می‌کند.
  • صدور گواهینامه HACCP نشان دهنده انطباق با مقررات ایمنی مواد غذایی مبتنی بر HACCP است.
  • باعث کاهش خطر محصولات ناامن از طریق شناسایی و مدیریت خطرات برای امنیت و بهداشت مواد غذایی در نقاط کنترل بحران می شود.
  • اخذ HACCP موجب افزایش اعتماد به کیفیت محصولات شما، هم از طرف مشتری(مصرف کننده) و هم از طرف سازمان شما(تامین کننده) خواهد شد.

گواهینامه HACCP شامل مجموعه‌ای از سیاست‌ها، فرآیندها، روش‌های ثبت شده و سوابق است. این اسناد مجموعه‌ای از قوانین را تنظیم می‌کنند که بر افزایش ایمنی و کیفیت مواد غذایی است.

پیاده سازی HACCP یکی از بهترین روش‌های اثبات شده برای ایجاد سازمانی بهتر و پویاتر است. اجرای HACCP یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌هایی است بهترین بازدهی را در کسب‌وکار شما ایجاد می‌کند.

ثبت درخواست مشاوره پیاده سازی و اخذ گواهینامه HACCP معتبر

برای مشاوره پیاده سازی HACCP و اخذ HACCP معتبر می‌توانید فرم اخذ گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات HACCP را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای مشاوره پیاده سازی HACCP از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی HACCP و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه تخصصی و تیم مجرب آماده ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!