سلامت بهداشت و ایمنی در محل کار

hse-ایزو 45001

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


خلاصه تجزیه و تحلیل سالانه آسیب ها و بیماری های مربوط به کار توسط HSE (مجری بهداشت و ایمنی) در اواخر یک سال پر فراز و نشیب که شاهد شیوع بیمار همه گیر جهانی هستیم، منتشر شده است. با این حال، اگرچه احتمالاً COVID-19 بر روی ارقام تأثیر داشته است، HSE  اظهار داشته است که بعید به نظر می رسد ویروس کرونا عامل اصلی باشد.

خلاصه ای از گزارش ها در انگلیس نشان می دهد که در مجموع ۳۸.۸ میلیون روز کاری در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به دلیل ترکیبی از آسیب ها و بیماری های مربوط به کار از دست رفته است، در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۸.۲ میلیون بوده است. این هزینه برای اقتصاد، ۱۶.۲ میلیارد پوند تخمین زده شد. این گزارش همچنین خبر مثبتی را با تعداد ۱۱۱ مورد مرگ ثبت نمود که کمترین رکورد می باشد.

با کاهش تلفات، اکنون به نظر می رسد که محل های کار باید تأکید بیشتری بر رفاه کارگران خود داشته باشند. در طول سال، بیش از نیمی از روزهای کاری انگلیس به دلیل بیماری روانی از دست رفت، روندی که در سال های اخیر رو به افزایش بوده است.

سلامتی مربوط به کار

در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، در مجموع ۱.۶ میلیون کارگر از بیماری های ناشی از کار رنج می بردند. میزان بیماری گزارش شده در سال های اخیر کاملاً ثابت بوده است، اما میزان آن در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ افزایش یافته است. آنچه به ویژه قابل توجه است، این است که ۵۱٪ موارد بیماری های جدید و طولانی مدت مربوط به کار ناشی از استرس، افسردگی یا اضطراب بوده است.

در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، ۱۷.۹ میلیون روز کاری به دلیل بیماری روانی ناشی از کار از بین رفته است. با ۳۴۷،۰۰۰ کارگر یک مورد جدید از استرس، افسردگی یا اضطراب مربوط به کار گزارش شده است. این میزان از سلامت روانی گزارش شده در سال های اخیر افزایش یافته است و به نظر می رسد که این روند ادامه داشته باشد، که نشان می دهد برای کمک به کارگران باید کارهای بیشتری انجام شود. تخمین زده می شود که دلایل اصلی آن حجم کار، عدم پشتیبانی، خشونت، تهدید، زورگویی یا تغییر در کار است. در نتایج سال آینده، ویروس کرونا (COVID-19) همچنین ممکن است یک عامل تأثیرگذار باشد.

آسیب های ناشی از کار

انگلستان به طور مداوم یکی از کمترین میزان صدمات فوتی در اتحادیه اروپا را داشته و در این سال کمترین میزان ثبت شده ( ۱۱۱ مورد مرگ و میر) را ثبت کرده است. میزان صدمات غیر فوتی در سال های اخیر کاملاً ثابت مانده است و امسال ۰.۷ میلیون کارگر آسیب دیده اند. این موضوع منجر به از دست رفتن حدود ۶.۳ میلیون روز کاری شد.

این ارقام نشان می دهد که هنوز می توان کارهای بیشتری انجام داد. سرخوردن، پا به چیزی گیر کردن و افتادن و سقوط هنوز هم علت عمده آسیب ها می باشد. زیرا ۲۹٪ از آسیب های محل کار نتیجه این حوادث بوده است. جابجایی دستی نیز باعث ایجاد تعداد قابل توجهی از آسیب ها (۱۹٪) می شود.

صنایع کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری همچنان خطرناک ترین هستند که میزان تصادفات مرگبار آن ۷.۷۳ در هر ۱۰۰۰۰۰ کارگر است.

سلامت کارکنان خود را ایمن و سالم نگه دارید

ایجاد یک سیستم قوی از فرآیندهایی که برای شناسایی، کنترل و کاهش خطرات برای کارکنان استفاده می شود، می‌تواند به ایجاد مکان کاری امن‌تر، سالم‌تر کمک کند. این امر می تواند باعث افزایش کارایی شما شود. همچنین با حفظ مهارت های اصلی در کسب و کار، حفظ کارکنان را بهبود می بخشد.

استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ به عنوان استاندارد بین المللی بهداشت و ایمنی شغلی، می تواند به مشتریان، ذینفعان و کارکنان شما نشان دهد که شما به بهداشت و ایمنی اهمیت می دهید و سلامت جسمی و روحی کارمندان خود را در اولویت قرار می دهید. با اخذ ایزو ۴۵۰۰۱ می توانید سیستمی مبتنی بر بهترین روش ایجاد کنید که می تواند احتمال تصادفات، بیماری ها و هرگونه نقض قوانین را کاهش دهد.

در رابطه با گواهینامه ایزو سوالی دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید از طریق شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با گواهینامه ایزو و سایر موارد مربوطه می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!