ایزو ۹۰۰۱ چگونه می‌تواند به کسب و کارهای مستقل کمک کند؟

ایزو 9001 ویژه کسب و کار_های مستقل

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ایزو ۹۰۰۱ استاندارد بین المللی برای مدیریت کیفیت است و توسط متخصصان سراسر جهان توسعه یافته است. این استاندارد که توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) صادر شده است، طوری طراحی شده است که سازمان‌ها با هر اندازه  و هر زمینه‌ای می‌توانند به مزایای آن و بهبود کسب و کار خود دست پیدا کنند.

هدف اصلی ایزو ۹۰۰۱ ایجاد یک چارچوب است تا سازمان‌ها بتوانند ثبات، کیفیت و بهبود را در اولویت قرار دهند. با انجام این کار، آنها می‌توانند مشتریان خود را راضی نگه دارند و پیشرفت تجاری را پیش ببرند.

مزایای اخذ ایزو ۹۰۰۱ برای کسب و کارهای مستقل

  1. باعث درک کامل کسب و کار می‌شود

با پیاده سازی استاندارد کیفیت (ایزو ۹۰۰۱)، می‌توانید یک نمای واقعی از کسب و کار خود بدست آورید.

ایزو ۹۰۰۱ از شما می خواهد تا نقاط قوت، ضعف، خطرات و فرصت های کسب و کار خود را مورد بررسی قرار دهید و به شما این فرصت را می دهد تا هر قسمتی را که می توانید بهبود بخشید شناسایی کرده و زمان لازم را برای ایجاد یک استراتژی برای کاهش یا کنترل هر چیزی که ممکن است بر شما تأثیر منفی بگذارد، زمان بگذارید. اخذ ایزو ۹۰۰۱ می‌تواند به شما در تقویت کسب و کار و پیشبرد آن کمک کند.

  1. باعث بهبود عملکرد و تصحیح می‌شود

یک سیستم دقیق نظارت و ارزیابی همچنین می تواند کم و کاستی‌های کسب و کار شما را شناسایی کند. با استفاده از فرآیندهای استاندارد ISO 9001، می‌توانید این خطاها را ثبت کرده، اقدامات اصلاحی را برای جلوگیری از رسیدن آنها به مشتریان خود انجام دهید و نتایج را ارزیابی کنید. این پیشرفتها و سایر موارد را می‌توان با ممیزی داخلی و بررسی سالانه مدیریت مورد بررسی قرار داد.

  1. باعث افزایش اعتماد مشتری می‌شود

با نظارت دقیق بر نحوه عملکرد کسب و کار خود و واکنش سریع در صورت بروز مشکل، می‌توانید اعتماد مشتریان خود را در پاسخگویی به نیازهای آنها افزایش دهید. اخذ ایزو ۹۰۰۱ می‌تواند شهرت شرکت شما را بهبود بخشد و اطمینان حاصل کند که مشتریان وفادار را حفظ کرده و مشتریان جدیدی را به خدمات یا محصولات خود جذب می کنید. گواهینامه ISO 9001 به عنوان یک علامت شناخته شده بین المللی در زمینه مدیریت کیفیت، بلافاصله به مشتریان شما نشان می‌دهد که کیفیت و رضایت آنها را در اولویت قرار می‌دهید.

  1. باعث ورود به بازارهای جدید می‌شود

اخذ ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت) همچنین بدین معناست که شما می‌توانید وارد بازارهای جدید شوید. برخی از مشتریان تصریح می‌کنند که فقط با ارائه دهندگان یا تأمین کنندگانی که دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ هستند کار خواهند کرد، این بدان معناست که با اخذ ایزو ۹۰۰۱  شما را در هر زمینه یا مناقصه ای که وارد کنید پیشروتر می‌کند.

  1. باعث حرکت به سمت رشد و پیشرفت می‌شود

در نهایت، داشتن یک چارچوب کیفی به این معنی است که شما فرآیندهایی را برای اطمینان از تداوم و رشد طولانی مدت در نظر گرفته اید. ایزو ۹۰۰۱ همه چیز در مورد بهبود عملکرد است؛ به این معنی که اگر شما جاه طلبی‌هایی برای فراتر رفتن از یک گروه تک نفره دارید، پس با یک پایه محکم راه اندازی خواهید شد. سیستم مدیریت را می توان با مشاغل رو به رشد شما تطبیق داد و از رشد و اهداف جدید آن حمایت کرد؛ در حالی که اطمینان حاصل کرد که ثبات و رضایت در قلب کاری که انجام می دهید باقی می‌ماند.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!