چگونه کسب و کارها با همه گیری کرونا سازگار شدند؟

سازگاری مشاغل در کرونا

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


گسترش سریع COVID-19 اتفاقی بی سابقه بود که همه کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داد. اما برخی از مشاغل به کمک مهارت های خود، با شرایط موجود سازگار شدند. همه گیر شدن بیماری کرونا بدون هیچ تاریخ مشخصی ادامه دارد.

برای به دست آوردن ایده واضح تر از اینکه مشاغل هنگام اعلام اولین قرنطینه چه کاری انجام دادند، ما یک بررسی دقیق انجام دادیم تا بفهمیم که آنها چگونه به این بیماری واکنش نشان داده و چگونه سازگار شدند.

روی آوردن به طرح مرخصی

با اعلام اولین قرنطینه و مرخصی کارکنان، مشاغلی که قادر به سازگاری نبودند، از این طرح استفاده کردند. در نظرسنجی، ۵۸٪ از پاسخ دهندگان تصمیم گرفتند که برخی یا همه کارمندان خود را به مرخصی بفرستند تا از آن ها محافظت کنند. با این کار بسیاری از مشاغل مشتریان خود را از دست دادند. برخی دیگر کاهش تولید، رکود در فروش و فشار مالی را تجربه کردند.

تغییر وضعیت به کار از راه دور

۴۲.۴٪ دیگر از پاسخ دهندگان با تغییر سریع کار از راه دور توانستند سازگارتر با شرایط باشند. این امر با نصب سریع نرم افزارها و تجهیزات جدید میسر شد. از بین کسانی که به خانه خود نقل مکان کرده اند، ۳۴.۶٪ در ابزارهای کنفرانس ویدیویی استفاده کردند، ۱۶٪ برای کارکنان خود لپ تاپ و ۹٪ در VPN جدید (شبکه خصوصی مجازی) سرمایه گذاری کرده اند.

پاسخ دهندگان نظرسنجی ما این انتقال را تا حد زیادی مثبت ارزیابی کردند. ۵۲.۳ و ۱۹.۸ درصد گفتند که آنها تغییر را به ترتیب دشوار یا کمی دشوار دانستند. یکی از پاسخ دهندگان اظهار داشت: ما مجبور شدیم چند میز جدید برای مشاغل خود در خانه بخریم.

همچنین به نظر می رسد که کارکنان مشاغل با تغییرات ناگهانی سازگاری خوبی داشته اند. ۹۲٪ از پاسخ دهندگان گفته اند که کارکنان آنها خیلی خوب با شرایط سازگار شده اند.

در برخی موارد، پذیرش کار از راه دور چنان موفق بوده است که به یک تغییر دائمی تبدیل شده است. یکی از پاسخ دهندگان گفت: “ما از خانه کار می کنیم و خواهیم کرد.” ما اجاره یک مکان اداری را لغو کردیم. با این کار در هزینه ها صرفه جویی کردیم.”

کار به صورت عادی

مشاغل دیگر، از جمله مشاغلی که به کارگران اصلی نیاز داشتند، قادر به سازگاری موفقیت آمیز با اقدامات بهداشتی و ایمنی جدید برای امنیت COVID برای ادامه کار بودند. از کسانی که با آنها صحبت کردیم، ۱۷.۴٪ از پاسخ دهندگان تقریباً در همان قرنطینه اول به کار خود ادامه دادند.

یکی از پاسخ دهندگان گفت: “ما به عنوان کارگران اصلی طبقه بندی می شویم.” “بنابراین ما مجبور به ادامه کار بودیم اما به سرعت روشهای جدید کاری را برای مهندسان جاده ای و کارمندان دفتر خود ایجاد کردیم تا اطمینان حاصل شود که ما تا آنجا که ممکن است ایمن کار می کنیم.”

این تغییرات شامل نصب ایستگاه های بهداشتی ژل دست، رعایت فاصله اجتماعی در محل کار، افزایش تمیز کردن محل و استفاده از ماسک و دستکش بود.

ابزارهایی برای سازگاری

از بین این پرسش ها، ۶۷.۱٪ از آنها برنامه تداوم تجارت را داشتند که ۲/۳۶٪ آنها قادر به استفاده یا تطبیق آن برای حمایت در اولین قرنطینه بودند.

“ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم که یک برنامه تداوم کسب و کار عمیق داریم که مفید واقع شد. زیرا همه ما می دانستیم که برای تضمین تداوم تجارت چه چیزی لازم است.

سودمندی یک طرح تداوم تجارت برای سازگارتر کردن تجارت در این زمان نیز به عنوان کمک به پیشبرد مشاغل معرفی شده ذکر شد. یکی از پاسخ دهندگان گفت: “طرح تداوم تجارت به ما کمک کرد تا روی موارد مهم تمرکز کنیم.” این امر ما را وادار کرد که به هر جنبه ای از آنچه ممکن است رخ دهد نگاه کنیم.

مشاغل همچنین گزارش دادند که برای کمک به موفقیت در اولین قرنطینه، به فرآیندهای تعیین شده در ایزوهای خود اعتماد کرده اند. در مجموع ۶۳.۱٪ از افرادی که گواهینامه ایزو را اخذ نمودند، گفتند که این سیستم به آنها در مدیریت قرنطینه کمک کرده است. در بین این استانداردها، ISO 9001 (استاندارد برای کیفیت) و ISO 14001 (استاندارد برای مدیریت محیط زیست) بسیار مفید شناخته شده است.

یکی از پاسخ دهندگان اظهار داشت: “ما دریافتیم که داشتن یک برنامه تداوم و داشتن یک گواهینامه ایزو به برنامه ریزی برای حفظ تجارت در شرایط دشوار کمک می کند.”

سازگار ماندن

گرچه غیرقابل انکار است که اکثر مشاغل تحت فشار جدی COVID-19 قرار گرفته اند، اما شنیدن اینکه برخی از مشاغل قادر به سازگاری موفقیت آمیز با شرایط بودند و می توانند برای راهنمایی آنها به فرایندهای خود اعتماد کنند، باعث ایجاد انگیزه می شود. به همین دلیل، ۶۰.۲ درصد از شرکت کنندگان ما گفتند که احساس می کنند در مقابل تجارتشان مقاوم تر شده است.

با ما تماس بگیرید!

اگر می خواهید در مورد چگونگی کنار آمدن مشاغل با قرنطینه و کارهایی که برای بازگشت به کار خود انجام دادند، اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان فرم اخذ گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!