چگونه از کارآمد بودن عملیات تجاری خود در تمام زمان‌ها اطمینان حاصل کنید

اطمینان-از-کارآمد-‌بودن-عملیات-تجاری

اداره‌ی یک کسب و کار موفق می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و کسب و کارهایی که به تیم کارکنان خود وابسته هستند، اغلب می‌توانند موفقیت و شهرت خود را به‌وسطه‌ی موارد مختلفی (مثلا بیماری یا استعفای کارمندان) در معرض خطر قرار دهند. بنابراین برای اطمینان از عملکرد بهینه در هر زمان و بهبود مستمر چه کاری می توان انجام داد؟

۱۰ کاستی برتر

در ادامه ۱۰ نقص اصلی فرآیند ذکر شده است. با پیاده‌سازی استاندارد ایزو ۹۰۰۱،  کسب و کارها می‌توانند به‌طور روزانه بر این نقص‌ها غلبه کنند:

سیستم مستند

اگر تمام فرآیندها و رویه‌های قابل ضبط در سازمان خود را مستند نکنید، توانایی خود برای نگاهی خوب به عملیات روزانه را محدود خواهید کرد. افزون‌براین، مستند نکردن شما را از رفع مشکلات ناخواسته و بهبود کارایی در طول چرخه عمر محصول/خدمت باز می‌دارد.

گزارش خطا

خطاها ممکن است بارها و بارها اتفاق بیفتند؛ اما هیچ‌کس شاید این موضوع را به مدیریت اطلاع ندهد؛ زیرا انجام این کار را وظیفه خود نمی‌داند. ثبت موارد عدم انطباق به شما کمک می‌کند تا آنها را بررسی و کنترل کنید و از تبدیل شدن این مسائل کوچک به مشتریان ناراضی و از دست دادن تجارت جلوگیری می‌کند.

فرآیندی برای جستجوی بازخورد مشتری

داشتن مشتری برای موفقیت هر کسب و کاری ضروری است. نیازهای آنها باید برای شما مهم باشد. تصور اینکه مشتریان چه می‌خواهند آسان است؛ اما با توجه به اینکه روندها هر روز تغییر می‌کنند، دانستن اینکه آیا این نیازها برآورده می‌شوند به شما کمک می‌کند محصولات/خدمات خود را بهبود ببخشید و خطاها را کاهش دهید. رعایت این موارد مزیت رقابتی ایجاد می‌کند.

ثبت آموزش کارکنان

آموزش کارکنان برای هر کسب و کاری مهم است؛ زیرا علاوه بر افزایش روحیه کارکنان، نیروی کار ماهری را در اختیار شما قرار می دهد.

روش بازرسی نهایی

دانستن اینکه چه چیزی را تحویل می‌دهید و چگونه آن را تحویل می دهید برای هر کسب و کاری ارزشمند است. انجام بازرسی از فرآیندها و رویه‌های مربوط به تحویل خدمات/محصولات شما در پایان مسیر می‌تواند به شما کمک کند تا کارهایی را که ممکن است بخواهید در آینده متفاوت انجام دهید، شناسایی کنید و به شما در ساده‌سازی فرآیندها و کاهش هزینه‌های آینده کمک کند.

بررسی‌های منظم فرآیند

علاوه بر بازرسی های نهایی، خوب است که در طول فرآیند تحویل خدمات/محصول، بررسی های منظم انجام گیرد و این اطمینان حاصل شود که همه چیز به‌طور موثر اجرا می‌شود.

روش مستند برای طراحی و توسعه

شرکت هایی که مسئولیت طراحی را ندارند، می‌توانند مدعی معافیت در این حوزه باشند. با این حال برای آن‌هایی که تحت‌تاثیر قرار گرفته‌اند، مهم است که نحوه انجام طراحی را ترسیم کنید؛ زیرا این امر به اطمینان از ارائه یکنواخت خدمات کمک می‌کند.

قابلیت ردیابی در سوابق طراحی و توسعه

در حالی که ترسیم چگونگی انجام طراحی ارزشمند است، مهم است که اطمینان حاصل شود که مراحل انجام شده در طول مسیر ثبت می شوند. ارائه سوابق قابل‌ردیابی به شما، باید در مراحل بعدی مورد سوال قرار گیرد.

روشی برای سنجیدن

مهم است که در مواردی که سنجش‌های دقیق مورد نیاز است، رویه‌ای برای اطمینان از انجام صحیح آن وجود داشته باشد. شما باید در نظر بگیرید که آیا این کار مطابق با دستورالعمل کارخانه سازنده و هر گونه الزامات قانونی که ممکن است اعمال شود، انجام می‌شود و به شما کمک می‌کند تا شهرت خود را حفظ کرده و از جرایم غیر ضروری اجتناب کنید.

سوابق استخدامی کارکنان

کارکنان آموزش‌دیده ضعیف می‌توانند به سرعت منجر به ارائه خدمات/محصولات ضعیف شوند. بنابراین بسیار حیاتی است که کارکنان یک فرآیند مقدماتی مناسب را طی کنند تا اطمینان حاصل شود که فرآیندهای شرکت به اندازه کافی دنبال می‌شود و سطح مورد انتظار خدمات حفظ می‌شود.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و همچنین اخذ گواهینامه ایزوه‌ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!