چگونه می توان بازنگری موفق در سیستم‌های مدیریتی انجام داد؟

بازنگری موفق در سیستم_های مدیریتی
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

صرف‌نظر از این که کدام سیستم مدیریتی را برای سازمان خود انتخاب خواهید کرد، بخش مهمی از اطمینان از اثربخشی آن، انجام کارآمد یک بازنگری مدیریت است. این امر تضمین می‌کند که علاوه بر تلاش‌های سیستم مدیریت برای بهبود مستمر، برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلند مدت سازمان مناسب باقی می‌ماند و مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.

چرا بررسی مدیریت اهمیت دارد؟

برای شروع، به احتمال زیاد بررسی مدیریت یکی از اولین مواردی خواهد بود که حسابرسان در حین ممیزی نظارت یا تصدیق مجدد انجام خواهند داد. استانداردهای ایزو در حال حاضر تأکید بیشتری بر تفکر مبتنی بر ریسک دارند تا اطمینان حاصل شود که سیستم‌های پیاده‌سازی شده با جهت استراتژیک یک سازمان همگام هستند. بازبینی مدیریت، تیم مدیریت اجرایی را مجبور می‌کند تا همه چیزهایی را که انجام شده یا در حال اجرا است، مجددا ارزیابی کند.

بررسی مدیریت، یک فرایند بازبینی برنامه ریزی شده و ساختارمند است که نگاه دقیق تری به سیستم مدیریتی مستقر دارد. تفاوت آن با حسابرسی داخلی این است که بر انطباق تأکید نمی‌کند، بلکه در نظر می‌گیرد که آیا آنچه که در طول دوره بازبینی مستندسازی و اجرا شده است، کار کرده و به اهداف مورد نظر دست یافته است یا خیر.

چه کسی باید در بررسی مدیریت شرکت کند؟

پاسخ: مدیریت ارشد، استراتژیست‌ها و تصمیم گیرندگان، روسای ادارات.

از آنجا که یکی از اهداف بررسی این است که ببینیم آیا سیستم مدیریتی با برنامه های استراتژیک سازمان همخوانی دارد یا خیر، انجام آن بدون کسانی که مسئول توسعه و اجرای استراتژی های مذکور هستند، منطقی نخواهد بود.

مرور مدیریتی به تیم مدیریت فرصتی می‌دهد تا سازمان و عملکرد آن را از نقطه نظر متفاوت تجزیه و تحلیل کنند و به آنها اجازه می‌دهد تا دوره تحت پوشش را به طور انتقادی ارزیابی کرده و برای دوره بعدی برنامه ریزی کنند.

چه زمانی باید بازبینی مدیریت انجام شود؟

حداقل سالی یک بار و در حالت ایده آل شش ماه پس از صدور گواهینامه یا جدیدترین ممیزی نظارت/تصدیق مجدد. توصیه می‌شود که دو بازبینی مدیریت را در یک سال انجام دهید. این فرصت را برای مرور پیشرفت در برابر اهداف، تعدیل استراتژی ها و منابع در صورت لزوم فراهم می‌کند. انجام بازنگری مدیریت به موقع نیز امکان در نظر گرفتن تأثیر احتمالی بر بودجه و منابع موجود در بخش را فراهم می آورد.

نکاتی برای بررسی موفق مدیریت!

  • یک دستور کار، کلیدی است تا اطمینان حاصل شود که همه عناصر مهم در دوره بازبینی در جلسه پوشش داده می‌شوند.
  • شواهد مستندی که موثر بودن سیستم مدیریت را نشان می دهد، باید ارائه شود، نه فقط برداشت یا نظر از عملکرد آن.
  • داده‌ها باید برای ارائه در طول جلسه با هماهنگ کننده (های) جلسه که مأمور گردآوری و ارائه هستند، در دسترس قرار گیرد.
  • خروجی‌های بررسی باید در صورت‌جلسه جلسات ثبت شود.
  • هرگونه تغییر مورد توافق و برنامه های عملیاتی باید در صورت‌جلسه جلسه یا به عنوان یک برنامه جداگانه ثبت شود.
  • صورت جلسه به همه شرکت کنندگان توزیع شود.

انجام بازنگری های منظم، ساختارمند و سیستماتیک مدیریت به شما اطمینان می‌دهد که فرهنگ کیفیت، بهبود مستمر و کارآمدی در یک سازمان جا افتاده است. این امر باعث سهولت در نگهداری سیستم مدیریت می‌شود و به سازمان اجازه می‌دهد از مزایای مورد‌نظر بهره مند شود.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!