چگونه سیستم مدیریت می‌تواند به جذب کارمندان کمک کند

جذب-کارمندان-با-سیستم-مدیریت

یک سیستم مدیریت با یک کسب و کار معرفی می‌شود و برای اینکه واقعاً مؤثر باشد نیاز به برنامه‌ی منظم در همه‌ی زمینه‌ها دارد. بنابراین، جلب مشارکت کارکنان با سیستم مدیریت حیاتی است.

سازمان بین‌المللی استانداردها (ISO) اهمیت مشارکت کارکنان را به رسمیت می‌شناسد و آن را در سراسر استانداردهای سیستم مدیریت برمی‌انگیزد، به‌ویژه آن‌هایی که از ساختار Annex SL پیروی می‌کنند. چندین زمینه که مشارکت کارکنان را در استانداردهای سیستم مدیریت منتشرشده عبارتند از:

بخش ۵.۱.۱ (رهبری و تعهد)

درگیر کردن، هدایت و حمایت از کارکنان از بالا به پایین برای کمک به سیستم مدیریت.

بخش ۷.۳ (آگاهی)

تشویق به آشنایی با سیستم مدیریت، از جمله هرگونه سیاست و هدف. همچنین، آگاه‌کردن کارکنان از مسئولیت های خود و بیان اینکه چقدر در موفقیت کسب و کار حیاتی هستند.

بخش ۱۰.۲ (عدم انطباق و اقدام اصلاحی)

درگیرکردن همه افراد سازمان در سیستم مدیریت با گزارش مواردی از زمانی که سیستم مدیریت آنطور که باید عمل نمی‌کند.

مزایای کسب و کار

یک سیستم مدیریت کارآمد به وضوح از داشتن کارمندان متعهد حاصل می‌شود؛ اما تحقیقات همچنین نشان داده است که کارکنانی که بیشتر درگیر هستند نیز ۵۱ درصد بهره‌ورتر هستند.

نحوه جذب کارکنان

۱. اهداف و توانایی خود را به وضوح تعریف کنید

با مشخص کردن و برقراری ارتباط با اهداف کسب‌وکار ، کارمندان قادر خواهند بود تأثیر نقش خود را بر تصویر بزرگ‌تر درک کنند و به احتمال زیاد به بهبود فرآیند کمک می‌کنند. به همین دلیل است که سیستم‌های مدیریت، به‌ویژه سیستم‌هایی که از ساختار Annex SL پیروی می‌کنند، از کسب‌وکارهای دارای گواهینامه می‌خواهند تا خط‌مشی‌ها و اهداف خود را تعریف کنند و این موارد را به طرف‌های ذینفع منتقل کنند.

۲. آموزش شخصی را ارائه دهید

همه افراد تجربه و آموزش یکسانی را در سازمان شما نخواهند داشت. تحقیقات نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از کارمندان می‌خواهند کارفرمایان نیز آنها را به همان اندازه مشتریانشان درک کنند. گفتنی است که مهارت بیشتر منجر به خدمات بهتر و بهبود تجربه مشتری می‌شود.

سیستم‌های مدیریت استفاده از سوابق آموزشی را برای هر نقش در سازمان تقویت می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که همه کارکنان آموزش‌های مورد نیاز خود را دریافت کرده‌اند. همچنین توصیه می‌شود که جلساتی را با تیم خود ترتیب دهید تا مشخص کنید که چه آموزش‌های بیشتری نیاز دارند، زیرا این اقدام به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که آنها در نقش خود توانایی دارند و می‌توانند با تغییر کسب‌وکار سازگار شوند.

اگر یک عضو تیم از سیاست پیروی نمی‌کند و سعی می‌کند آموزش ناکافی را به عنوان دلیل سرزنش کند، سوابق آموزشی همچنین می‌تواند مفید باشد.

۳. بررسی و بهبود دهید

بررسی پیشرفت و کارایی یک فرآیند یا فرد، بخش کلیدی هر استاندارد ایزو است و شما باید این طرز فکر را در تمام جنبه‌های کسب و کار خود به کار ببرید.

با مرور منظم پیشرفت کارمندان، تعیین اهداف برای دستیابی به آنها، به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که آنها با انگیزه باقی می‌مانند و به اهداف کلی ادامه می‌دهند؛ اما در اینجا متوقف نشوید و مطمئن شوید که هر زمان که فرصتی پیش آمد، به آنها بازخورد مثبت یا منفی می‌دهند. بازخورد مثبت کارمند را تشویق می‌کند و باعث می شود احساس ارزشمندی کند. بازخورد منفی اگر به درستی ارائه شود می تواند در جهت اصلاح پیش برود و به بهره‌وری بیشتر کمک کند.

۴. الگو و سرمشق دیگران باشید

برای رهبران مهم است که برای سایرین در سازمان الگو باشند. مدیریت خوب و رفتارهای کاری در رهبران رفتار بهتری را از دیگران القا می‌کنند. با اعتماد به دانش و تجربه افرادی که استخدام می کنید، یک محیط حمایتی ایجاد کنید. وقتی مشکلی پیش می‌آید، حتماً شرایط اطراف آن را بررسی کنید و قبل از قضاوت علت اصلی را بیابید. این کار باعث می‌شود اعتماد به نفس در تصمیم‌گیری‌های شما ایجاد شود و به کارمندانتان اطمینان دهد که شما جانبدارانه نیستید و باعث می‌شود آنها احساس ارزشمندی و احترام کنند.

بخش مهمی از ارائه یک الگوی خوب این است که به خاطر داشته باشید در صورت وقوع اشتباهی، آن را نیز بپذیرید. کارمندان برای صداقت ارزش قائل هستند؛ بنابراین طفره‌رفتن از مسئولیت‌پذیری می‌تواند فوق‌العاده زیان‌آور باشد. رهبر خوب‌بودن مستلزم اعتماد به تصمیمات خود و تیمتان است.

۵. به عملکرد خوب پاداش دهید

تنظیم طرح پاداش براساس آنچه به عنوان رفتار شرکت خوب تلقی می شود، راهی عالی برای تشویق رفتار مثبت است و به ارتقای مشارکت کارکنان کمک می‌کند. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های منصفانه‌ای تنظیم کرده‌اید تا جوایز یکپارچه باشند. اگر پاداش‌ها ناعادلانه تلقی شوند، می‌توانند نتیجه کاملاً معکوس داشته باشند.

۶. موفقیت را به اشتراک بگذارید

از فرصت استفاده کنید و موفقیت‌های تجاری را با کارمندان خود به اشتراک بگذارید. به آنها بگویید چگونه موفقیت به دست آمده است و هر نقشی را که ایفا کرده‌اند برجسته کنید. حتی اگر به فردی به طور خاص اشاره نکنید، اگر آنها بتوانند ببینند که چگونه کار خودشان در آن موفقیت دخیل بوده است، می تواند به حس موفقیت مشترک منجر شود به ترویج همکاری‌های بیشتر در آینده کمک کند.

یک مهمانی خوب در شرکت هم می‌تواند راه بسیار درخورتوجهی برای ارتقای همکاری تیمی و ایجاد فرصتی برای کارمندان برای شناخت بهتر یکدیگر باشد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و همچنین اخذ گواهینامه ایزوه‌ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!