مشاوره پیاده سازی استاندارد IATF 16949 – مدیریت کیفیت در صنعت خودرو

مشاوره استاندارد IATF 16949

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


مشاوره پیاده سازی استاندارد IATF 16949 (مدیریت کیفیت در صنعت خودرو)

ایزوسیستم به عنوان مشاور استاندارد IATF 16949 (سیستم مدیریت کیفیت در صنعت خودرو) آماده مشاوره پیاده‌سازی الزمات IATF 16949 است.

اخذ گواهینامه ایزو مربوط به هر استانداردی که باشد ملزم به پیاده سازی آن استاندارد است.

خدمات مشاور مدیریت ایزوسیستم برای پیاده سازی استاندارد IATF 16949 از طریق اعزام مشاورین خبره و مجرب به محل فعالیت شرکت و سازمان کارفرمایان محترم انجام می‌شود.

نحوه خدمات مشاوره استاندارد IATF 16949 به صنایع خودروسازی

منظور از ارائه‌ی خدمات مشاوره استاندارد IATF 16949 (سیستم مدیریت کیفیت صنعت خودرو)، آموزش و پیاده‌سازی الزامات این استاندارد است.

خدمات مربوط به استاندارد IATF 16949 پس از عقد قرارداد با سازمان و شرکت مربوطه و از طریق اعزام مشاورین متخصص صورت می‌پذیرد و شامل چندین مرحله است که در ادامه توضیح داده می‌شود.

مراحل اجرای مشاوره و پیاده سازی استاندارد IATF 16949

مرحله اول : بررسی سازمان از لحاظ حجم و نوع فرایند و به عبارت دیگر شناخت سازمان و در صورت نیاز انجام عارضه‌یابی

مرحله دوم : آموزش‌های داخل سازمانی برای آشنایی با الزامات استاندارد IATF 16949- شرح وظایف و نحوه اجرای پروژه در سازمان

مرحله سوم : مستند سازی سیستم و استاندارد IATF 16949 شامل پیاده‌سازی روش‌ها – فرم‌ها و دستورالعمل‌ها بر اساس آخرین ورژن استاندارد IATF 16949

مرحله چهارم : بررسی و نظارت بر سیستم مستقر شده استاندارد IATF 16949

مرحله پنجم : ممیزی داخلی به‌منظور بررسی و یافتن ایرادات کوچک و بزرگ

مرحله ششم : ممیزی خارجی و نهایی توسط مرجع صدور با رویکرد اخذ استاندارد IATF 16949 معتبر

دریافت استاندارد IATF 16949 برای چه مراکزی مقدور است؟

این استاندارد برای هر سازمانی که در زمینه‌ی تولید قطعات و مونتاژ برای عرضه به صنعت خودرو فعالیت می‌کند، قابل‌اجرا است. در این زمینه، تولید به صورت زیر تعریف می‌شود:

فرآیند ساخت مواد تولیدی، قطعات تولیدی یا خدماتی، مونتاژ و یا عملیات حرارتی، جوشکاری، نقاشی، پوشش دادن یا دیگر خدمات.

آشنایی با استاندارد و اهمیت پیاده سازی استاندارد IATF 16949

IATF 16949:2016  استاندارد بین المللی برای سیستم های مدیریت کیفیت صنعت خودرو و قطعات خودرو است. IATF 16949  به طور مشترک توسط اعضای نیروی کار بین‌المللی خودرو (IATF) توسعه داده شد و برای تصویب و انتشار به سازمان بین المللی استاندارد (ISO) ارسال شد.

IATF 16949 که به سند الزامات سیستم مدیریت کیفیت جهانی نیاز دارد، در اکتبر ۲۰۱۶ منتشر شد. سیستم IATF 16949 جایگزین استاندارد خودرو سازی ISO/TS 16949 شده است که دیگر معتبر نیست.

استاندارد IATF 16949 شامل مجموعه‌ای از سیاست‌ها، فرآیندها، روش‌های ثبت شده و سوابق است. این اسناد مجموعه‌ای از قوانین را تنظیم می‌کنند که نشان دهد ایمنی محصول از سطح بالایی برخوردار است.

پیاده سازی استاندارد IATF 16949 از بهترین روش‌های اثبات شده برای ایمنی، مدیریت ریسک و برنامه‌ریزی احتمالی و مدیریت تأمین کنندگان است.

IATF 16949 با استاندارد سیستم مدیریت کیفیت، ایزو ۹۰۰۱ منطبق است و شامل الزامات خاصی برای سازندگان قطعات خودرو است.

بهترین رویکرد عملی، ارائه‌ی ساختار به بهبود فرآیند، کمک به سازمان‌ها در زنجیره تأمین خودرو جهت بهبود عملکرد آن‌ها از طریق استفاده کارآمد از منابع است. هدف اخذ IATF 16949 این است که نیازهای مشتری به طور موثر برآورده شود.

ثبت درخواست مشاوره پیاده سازی و اخذ استاندارد IATF 16949 معتبر

برای مشاوره پیاده سازی استاندارد IATF 16949 و اخذ استاندارد IATF 16949 معتبر می‌توانید فرم اخذ گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات استاندارد IATF 16949 را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای مشاوره پیاده سازی استاندارد IATF 16949 از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی استاندارد IATF 16949 و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه تخصصی و تیم مجرب آماده ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!