اهمیت جدی بودن آموزش: استفاده از ایزو ۲۱۰۰۱ برای تحقق وعده آموزش با کیفیت

اهمیت جدی بودن آموزش و استفاده از ایزو ۲۱۰۰۱

آموزش به افراد کمک می‌کند تا دنیایی را ایجاد کنند که ارزش زندگی در آن را داشته باشد و به آن‌ها کمک می‌کند تا فرهنگی مبتنی بر عقل و جوامع مرفه را تضمین کنند. کمبود مهارت‌های اساسی و نابرابری‌های فراگیر در دسترسی، نیاز به تغییر در کیفیت و کمیت خدمات آموزشی را افزایش می‌دهد. دولت‌ها در سراسر جهان به منظور پاسخگویی مناسب به چالش‌های اقتصادی و اجتماعی کنونی، تحول آموزش را یکی از اولویت‌های اصلی خود قرار داده‌اند.

با صدها میلیون یادگیرنده در سراسر دنیا و میلیون‌ها سازمان آموزشی، این مراکز نیاز جدی دارند تا میزان برآورده‌شدن نیازهای یادگیرندگان و سایر ذینفعان را ارزیابی کنند و توانایی خود را ارتقاء دهند. در اینجا ایزو ۲۱۰۰۱ – سازمان‌های آموزشی – سیستم‌های مدیریت برای سازمان‌های آموزشی، کمک شایانی به سازمان‌ها می‌کند.

استاندارد ایزو ۲۱۰۰۱ با کمک به سازمان‌های آموزشی در ارائه خدمات و محصولات آموزشی بهتر، عمدتا به سازمان‌های آموزشی و یادگیرندگان در سراسر جهان منتفع می‌شود. باوجوداین، فهرست ذینفعان به این دو محدود نمی‌شود.

استاندارد ISO 21001 که مطابق با الزامات ایزو برای استانداردهای سیستم مدیریت نوشته شده است، از ساختار سطح بالایی پیروی می کند، که در آن بندهای ۴ تا ۱۰ (زمینه سازمان، رهبری، برنامه‌ریزی، پشتیبانی، عملیات، ارزیابی عملکرد و بهبود) برای سازمان‌های آموزشی ارائه می‌دهد.

با مطالعه استاندارد، به طور خاص‌تر بند ۸.۲.۱ تعیین الزامات برای محصولات و خدمات آموزشی، نیاز‌هایی را مشاهده خواهید کرد که در ادامه موردی آورده شده است.

«سازمان باید اطمینان حاصل کند که می‌تواند به ادعاهای مطرح شده در مورد محصولات و خدمات آموزشی که ارائه می‌دهد پاسخ دهد.»

حتی اگر یک سازمان آموزشی در ارائه محصولات و خدمات آموزشی خود برتر باشد، اگر در استراتژی بازاریابی خود از اغراق استفاده کند، منجر به نارضایتی یادگیرندگان و سایر ذینفعان می‌شود و شهرت سازمان را به خطر می‌اندازد. در چنین شرایطی، یادآوری جمله معروف وارن بافت مفید خواهد بود: «۲۰ سال طول می‌کشد تا شهرت ایجاد شود و پنج دقیقه طول می‌کشد تا آن را از بین ببریم. اگر به آن فکر کنید، کارها را متفاوت انجام خواهید داد.»

با توجه به رقابت روزافزون، بسیاری از سازمان‌های آموزشی با نیاز به تجهیز خود به ابزار بازاریابی، هوش و اطلاعاتی مواجه هستند که آن‌ها را قادر می‌سازد تا با چالش‌های فردا روبرو شوند.

در نهایت، با پیاده‌سای ایزو ۲۱۰۰۱ سازمان‌های آموزشی می‌توانند با ارائه تجربه‌ی یادگیری مؤثرتر و مرتبط‌تر که با مأموریت و چشم‌انداز خودشان همسو باشد، بهره‌مند شوند. از طرفی دیگر، فراگیران می‌توانند با دریافت محصولات و خدمات آموزشی شخصی‌سازی‌شده و سفارشی‌شده، بیشتر از آن بهره ببرند.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم نیز در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو به‌ویژه استاندارد ایزو ۲۱۰۰۱ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!