استاندارد‌های ایزو مهم و کاربردی برای صنعت خودرو

مهم ترین استانداردهای ایزو خودرو

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


صنعت خودرو طی دهه‌ی گذشته رشد چشمگیری داشته است. چالش‌های ناشی از هر دو عامل اقتصادی و محیطی نحوه‌ی عملکرد وسایل نقلیه را تغییر داده است و تولیدکنندگان خودرو ملزم به اتخاذ تدابیری برای سازگاری با شرایط شده‌اند.

ما در ایزوسیستم خدمات کامل اخذ ایزو، مشاوره ‌ایزو و پشتیبانی کامل انواع گواهینامه ایزو را به انواع صنایع کوچک و بزرگ از‌جمله بخش خودرو ارائه می‌دهیم. به دلیل تجربه‌ی فراوان، مجموعه‌ی ایزوسیستم به‌ مرکزی برتر و معتبر در سراسر کشور در زمینه‌ی صدور ایزو تبدیل شده است.

استانداردهای رایجی که در صنعت خودرو کاربرد زیادی دارند، شامل موارد زیر هستند:

IATF 16949 استاندارد مدیریت کیفیت

پیاده‌سازی این استاندارد باعث می‌شود تا تولید محصولات، ایمن و قابل اطمینان باشند. اخذ IATF 16949 به منظور برآورده‌کردن یا فراتر رفتن از نیازهای مشتری و مراجع نظارتی در زمینه‌ی تولید است. اکثر سازمان‌های تولید‌کننده‌ی صنعت خودرو باید گواهینامه‌ی IATF 16949 را توسط گروه ویژه بین المللی خودرو (IATF) دریافت کنند.

ایزو ۹۰۰۱ سیستم مدیریت کیفیت

گواهینامه IATF 16949، توسعه‌یافته‌ی گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت) است و  IATF 16949 به صورت تخصصی‌تر برای صنعت خودرو منتشر شده است؛ اما اخذ IATF 16949 در کنار استاندارد ایزو ۹۰۰۱، بهترین عملکرد را خواهد داشت. صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ برای شرکت های خودروسازی که به دنبال بهبود رضایت مشتری، کاهش هزینه‌های عملیاتی، روابط ذینفعان، انطباق قانونی، مدیریت ریسک و کسب اعتبار هستند، بسیار مناسب است.

ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت محیط زیست

گواهینامه‌ی ایزو ۱۴۰۰۱ به عنوان استاندارد بین المللی در زمینه‌ی مدیریت محیط زیست در بیش از ۲۵۰،۰۰۰ سازمان در سراسر جهان به‌کار برده شده است. گواهینامه ISO 14001 به عنوان یک استاندارد جهانی برای هر مشاغلی که می خواهند همه‌ی جنبه‌های تأثیرات زیست محیطی خود را مدیریت و کنترل کند، یک روش اثبات شده برای پایداری زیست محیطی و اقتصاد کسب و کار شما است.

ایزو ۴۵۰۰۱ ایمنی و بهداشت حرفه‌ای

تولیدکنندگان خودرو همراه با ارائه‌ی محصولات و خدمات قابل اعتماد، باید تلاش کنند تا محیط کار سالم و ایمن برای کارکنان و بازدید‌کنندگان خود فراهم کنند. هدف اخذ ایزو ۴۵۰۰۱، ارائه چارچوبی برای کنترل و از بین بردن عواملی مانند بیماری، جراحات و در بدترین حالت، مرگ است. دریافت ایزو ۴۵۰۰۱، اقدامی مناسب برای مدیریت ارشد هر سازمان است.

خدمات ایزوسیستم

علاوه بر گواهینامه‌های IATF 16949، ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱، ما استاندارد‌های دیگری را ارائه می‌دهیم که شما را قادر می سازد با کارآیی بیشتر و ایمن‌تر کسب‌وکار خود را سازمان‌دهی کنید.

ما سال‌ها‌ تجربه در زمینه‌ی اخذ استانداردهای ایزو به انواع مشاغل کوچک و بزرگ داریم. در نتیجه، توانایی ما در کمک به سازمان‌ها برای مدیریت بهتر کنترل کیفیت، بهداشت، ایمنی، مدیریت‌ انرژی، پایداری و امنیت اطلاعات بی‌نظیر است.

همین حالا برای اخذ ایزو اقدام نمایید!

اگر آماده هستید که گام‌های بعدی را برای پایداری شرکت خود و محافظت از مشتریان بردارید، مجموعه‌ی ایزوسیستم آماده‌ی کمک به شماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا در کم‌ترین زمان کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار کنند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!