بهبود مدیریت پروژه با سری استانداردهای ایزو ۲۱۵۰۰:۲۰۲۱

ایزو 21500 ویرایش 2021

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


مدیریت موفقیت آمیز پروژه برای رسیدن به بهره‌وری بیشتر و نتایج بهتر است. مدیریت برنامه و نمونه کارها همراه با حاکمیت مرتبط، ارتباطی ناگسستنی دارد. به همین دلیل است که دو استاندارد اصلی در مجموعه اسناد ایزو برای این بخش به‌تازگی به روز شده است. این استانداردها راهنمای بیشتری در مورد بهبود مدیریت پروژه ارائه می دهند.

استاندارد ایزو ۲۱۵۰۰، مدیریت پروژه، برنامه و نمونه کارها – زمینه ها و مفاهیم، یک استاندارد بنیادی است که راهنمایی‌های اساسی برای استفاده از سری ISO 21500 را ارائه می دهد. این استاندارد یک مرور کلی در مورد پروژه، برنامه و مدیریت نمونه کارها و نحوه اداره آنها است. ایزو ۲۱۵۰۰ اکنون با ایزو ۲۱۵۰۲، مدیریت پروژه، برنامه و نمونه کارها پیوسته شده و  راهنمایی و ساختار را در مدیریت پروژه ها با تمرکز بر مزایا و نتایج، از ابتدا تا پایان در فعالیت های نظارت و هدایت مربوط به پروژه ارائه می‌دهند.

ISO 21502 راهنمایی در مورد روش‌های مختلف در هر مرحله از چرخه عمر پروژه، از جمله برنامه ریزی و کنترل (مانند پرداختن به خطرات و مسائل، و کنترل تغییر)، و همچنین تجارت و تغییرات اجتماعی و اطلاعات است.

این دو استاندارد بخشی از سری ISO 21500 هستند که شامل موارد زیر نیز می شوند:

  • ایزو ۲۱۵۰۳، مدیریت پروژه، برنامه و نمونه کارها – راهنمایی در مورد مدیریت برنامه
  • ایزو ۲۱۵۰۴، مدیریت پروژه، برنامه و نمونه کارها – راهنمایی در مورد مدیریت نمونه کارها
  • ایزو ۲۱۵۰۵،  مدیریت پروژه، برنامه و نمونه کارها – راهنمای حاکمیت
  • ایزو ۲۱۵۰۶، مدیریت پروژه، برنامه و نمونه کارها – واژگان
  • ایزو ۲۱۵۰۸، مدیریت ارزش کسب شده در مدیریت پروژه و برنامه
  • ایزو ۲۱۵۱۱، ساختارهای شکست کار برای مدیریت پروژه و برنامه

با ما تماس بگیرید

برای دریافت ایزو و پاسخگویی به سوالات خود همین حالا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!