مشاوره پیاده سازی گواهینامه IMS – سیستم مدیریت یکپارچه

مشاوره پیاده_سازی سیستم مدیریت یکپارچه IMS

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


مشاوره پیاده سازی گواهینامه IMS ( مشاوره IMS)

ایزوسیستم به عنوان مشاور IMS آماده مشاوره پیاده‌سازی الزامات گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS و ارائه‌ی خدمات به شرکت‌ها و سازمان‌ها است.

اخذ گواهینامه ایزو مربوط به هر استانداردی که باشد ملزم به پیاده سازی آن استاندارد است.

خدمات مشاور مدیریت ایزوسیستم برای پیاده سازی IMS از طریق اعزام مشاورین خبره و مجرب به محل فعالیت شرکت و سازمان کارفرمایان محترم انجام می‌شود.

نحوه خدمات مشاوره IMS به مشاغل و شرکت‌ها

منظور از ارائه‌ی خدمات مشاوره IMS ، آموزش و پیاده‌سازی الزامات این استاندارد است.

خدمات مربوط به IMS پس از عقد قرارداد با سازمان و شرکت مربوطه و از طریق اعزام مشاورین متخصص صورت می‌پذیرد و شامل چندین مرحله است که در ادامه توضیح داده می‌شود.

مراحل اجرای مشاوره و پیاده سازی IMS

مرحله اول : بررسی سازمان از لحاظ حجم و نوع فرایند و به عبارت دیگر شناخت سازمان و در صورت نیاز انجام عارضه‌یابی

مرحله دوم : آموزش‌های داخل سازمانی برای آشنایی با الزامات IMS – شرح وظایف و نحوه اجرای پروژه در سازمان

مرحله سوم : مستند سازی سیستم و استاندارد IMS شامل پیاده‌سازی روش‌ها – فرم‌ها و دستورالعمل‌ها بر اساس آخرین ورژن IMS

مرحله چهارم : بررسی و نظارت بر سیستم مستقر شده IMS

مرحله پنجم : ممیزی داخلی به‌منظور بررسی و یافتن ایرادات کوچک و بزرگ

مرحله ششم : ممیزی خارجی و نهایی توسط مرجع صدور با رویکرد اخذ گواهینامه IMS معتبر

دریافت گواهینامه IMS برای چه مراکزی مقدور است؟

طبق استاندارد IMS، مشاوره پیاده سازی و دریافت گواهینامه IMS برای کلیه‌ی سازمان‌هایی که به بهبود کیفیت، سلامت محیطی و شغلی و جنبه‌های ایمنی اهمیت می‌دهند، مناسب است. با این تفاسیر کلیه‌ی سازمان‌ها، شرکت‌ها و اصناف در زمینه‌ی مربوطه می‌توانند برای اخذ این استاندارد مهم و پرکاربرد اقدام نمایند.

آشنایی با استاندارد و اهمیت پیاده سازی IMS

استاندارد IMS (سیستم مدیریت یکپارچه)  یک استاندارد مهم و کاربردی است و به‌دلیل یکپارچگی سیستم‌های مدیریتی مزایای بیشتری نسبت به اجرای سیستم‌های مدیریت مجزا ارائه می‌دهد.

سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) همه‌ی سیستم‌ها و فرآیندهای یک سازمان را به چارچوبی کامل تبدیل می‌کند و سازمان را قادر می‌سازد تا به عنوان یک واحد با اهداف یکپارچه کار کند.

سیستم‌ی مدیریت یکپارچه (IMS) با ترکیب ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ به یک سیستم مدیریت واحد در سال‌های اخیر معرفی شد.

ایزو ۹۰۰۱ – سیستم مدیریت کیفیت: نشان‌دهنده‌ی این است که سازمان شما الزامات سیستم مدیریت کیفیت را در زمینه‌های: امکانات، افراد، آموزش، خدمات و تجهیزات مورد بررسی قرار می‌دهد.

ایزو ۱۴۰۰۱ – سیستم مدیریت محیط زیست: برای هر سازمانی که قصد ایجاد، پیاده‌سازی، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت محیطی کارآمد را دارد، ضروری است.

ایزو ۴۵۰۰۱ – سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت: چارچوبی برای کاهش خطرات در محل کار، بهبود ایمنی کارکنان و به‌طور کلی ایجاد شرایط کاری بهتر برای کارمندان را فراهم خواهد کرد.

یکپارچه سازی سیستم های مدیریتی(IMS) مزایای زیادی به‌همراه دارد، ازجمله: صرفه‌جویی در هزینه، بهبود کسب‌وکار، استفاده از منابع بیشتر برای پیاده‌سازی و مدیریت سیستم‌ها به شیوه ای کارآمدتر، دستیابی به صدور گواهینامه کارآمدتر

گواهینامه IMS شامل مجموعه‌ای از سیاست‌ها، فرآیندها، روش‌های ثبت شده و سوابق است. این اسناد مجموعه‌ای از قوانین را تنظیم می‌کنند که بر افزایش کارایی و ایجاد سیستمی یکپارچه است.

پیاده سازی IMS یکی از بهترین روش‌های اثبات شده برای ایجاد سازمانی بهتر و پویاتر است. اجرای IMS یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌هایی است  با ایجاد سیستم مدیریتی یکپارچه بهترین بازدهی را ایجاد می‌کند.

ثبت درخواست مشاوره پیاده سازی و اخذ گواهینامه IMS معتبر

برای مشاوره پیاده سازی IMS و اخذ IMS معتبر می‌توانید فرم اخذ گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات IMS را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای مشاوره پیاده سازی IMS از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی IMS و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه تخصصی و تیم مجرب آماده ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!