تعامل و مشارکت تیم سازمان خود را به بهترین نحو افزایش دهید

ایزو 9001-مشارکت تیم سازمان

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


تعاریف بسیاری از تعامل کارکنان وجود دارد. توانایی یک سازمان بر اساس قدرت و مشارکت همه افراد مشخص می شود. صرف نظر از سطح کارمند، از استخدام های جدید گرفته تا اعضای هیئت مدیره، همه باید احساس کنند که از قدرت و دانش لازم برای کمک به اهداف یک سازمان برخوردار هستند.

با مشارکت کارمندان در اهداف شغلی، شما در حال ایجاد یک رسیدن به هدف هستید که با نفوذ رهبران تقویت می شود. رهبران باید کارمندان را هدایت کنند و استراتژی های تجاری، سیاست ها، فرایندها و منابع را برای دستیابی به اهداف همسو کنند.

این مزایا برای کارمندان شما نیز وجود دارد و باعث ایجاد احساس رضایت شخصی و افزایش رضایت شغلی می شود. تعامل افراد درون سازمان می‌تواند برای تمام استانداردهای سیستم مدیریت به کار رود و بسیار مهم است. این تعامل یکی از هشت اصل تعریف ایزو ۹۰۰۱ است.

روشی در محل کار  وجود داد تا نشان دهد که کارمندان به اهداف و ارزش های سازمان خود متعهد هستند. این کار انگیزه ای برای کمک به موفقیت سازمانی ایجاد می کند و در عین حال می تواند احساس رفاه را ارتقا دهند.

تعامل و مشارکت کارمندان

در ادامه برخی از موارد اصلی و کلیدی را توضیح دادیم که اطمینان حاصل می شود تیم شما مشارکت می کند و با انگیزه است:

رهبران باانگیزه: نگرش، اعتقادات و رفتار رهبران بر تیم شما تأثیر می گذارد. با این کار اطمینان حاصل می کنید که تیم مدیریتی شما کنجکاو و پیشرفت کرده است.

زمینه انتظارات: با آگاه کردن آنچه که از کارمندان انتظار می‌رود، می‌توانید از سردرگمی و نابسمانی بین بخش ها اجتناب کنید. هنگامی که کارمندان آنچه را که از آن‌ها انتظار می‌رود درک ‌کنند، آن‌ها بر این باورند که از سوی رهبران خود پشتیبانی می‌شوند. به همین دلیل بیشتر به اهداف جدید متعهد هستند.

مشارکت: کارکنان وقتی احساس اعتماد می کنند و قادر به کمک به حل مشکلات هستند، انگیزه بیشتری از خود نشان می دهند. معمولاً این طور است که افرادی که در بخش خاصی آگاهی بیشتری دارند، افرادی هستند که سرپرست اصلی هستند.

شناسایی: هر کسی می‌خواهد بداند که کارش ارزشمند است و تلاش‌هایش مورد تقدیر قرار می‌گیرد. اطمینان حاصل کنید که مشارکت کارمندان خود را درک کرده‌اید. با این کار رضایت شغلی و بهره‌وری آن‌ها نیز افزایش می یابد.

همکاری: اجازه دادن به تیم ها برای کار با یکدیگر برای غلبه بر چالش های اساسی نشان می دهد که شما به دانش و تجربه آنها احترام می گذارید. همکاری همچنین می تواند بهبود مستمر را تسهیل کند. این بخش از ایزو ۹۰۰۱ به عنوان یک اصل تعریف شناخته می‌شود.

پشتیبانی: عدم تعامل گاهی اوقات می تواند ناشی از این باشد که کارمندان معتقدند ابزار یا آموزش لازم برای انجام کار خود را ندارند. با آموزش از تیم های خود پشتیبانی کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام چیزهایی که نیاز دارند را خوب انجام دهند.

بازخورد: برقراری ارتباط دو طرفه برای مشارکت بسیار ارزشمند است و باید بحث و گفتگو آزاد را تشویق کرد. هیچ کس نباید از طرح ایده های خود روی میز بترسد. در پشت این تجربیات منفی اغلب موارد اساسی وجود دارد که در صورت تصحیح نشان می دهد که شما به کارمندان و مشتریان کمک می کنید.

پیشرفت: پیشرفت شغلی می تواند به مشارکت کارمندان با یکدیگر کمک کند. از این طریق به افراد امکان می دهد کار کنند و برای بهبود مهارت هایشان الهام بگیرند. از کارمندان خود دریابید که اهداف آنها چیست و اگر نمی توانید دقیقاً آنچه را که آنها می خواهند ارائه دهید، با تعیین وظایف یا مسئولیت های جدید که مطابق با خواسته های آنها می باشد، به آنها کمک کنید.

تیم منابع انسانی: بهترین تیم‌های منابع انسانی می‌توانند بر رهبران خود تاثیر بگذارند و کمک می کند تا مطابق با توانمندی‌های خود، کارمندان را توسعه دهند.

در رابطه با گواهینامه ایزو سوالی دارید؟

اگر به اخذ ایزو ۹۰۰۱ علاقه مند هستید، یا می خواهید از چگونگی پیاده سازی سیستم مدیریت ISO 9001 مطلع شوید، می توانید از طریق شماره تلفن ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ با یکی از مشاوران باتجربه ما تماس بگیرید. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!