ایزو، آینده ای هوشمند برای دولت‌ها و جامعه – آشنایی با ایزو ۱۴۰۹۲:۲۰۲۰ (سازگاری با تغییرات آب و هوا)

استاندارد ایزو 14092

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


آشنایی با ایزو ۱۴۰۹۲:۲۰۲۰

جهان در حال حاضر شاهد افزایش تاثیرات آب و هوایی از خشکسالی تا سیل و امواج دریا در هوای طوفانی، می باشد. این موارد تهدیدی برای زندگی، اموال، رفاه اقتصادی و اکوسیستم می باشد. راهنمایی جدید از ایزو به دولت ها و جوامع محلی کمک می کند تا برای تهدیدات و خطرات مرتبط آماده شوند.

مشخصات فنی جدید استاندارد ایزو ۱۴۰۹۲:۲۰۲۰، سازگاری با تغییرات آب و هوا – الزامات و راهنمایی های مربوط به برنامه ریزی، به دولت ها و جوامع محلی کمک می کند تا در اقدامات اولیه، امنیت اجتماعی و اقتصادی پایدار ایجاد نمایند. چنین جامعه ای نسبت به تأثیرات فعلی و آینده تغییرات آب و هوا مقاوم است.

طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، همه پنج خطر برتر جهان اکنون با بحران آب و هوایی مرتبط هستند. وقایع آب و هوایی شدید، کاهش تنوع زیستی و عدم موفقیت در توقف گرم شدن جهانی هوای کره زمین، بزرگ‌ترین تهدیدات اصلی هستند که یک نظرسنجی از سوی WEFبه این موارد دست یافته است.

ISO / TS 14092 جدید تشخیص می دهد که تأثیرات ناشی از تغییرات آب و هوایی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است و به طور مستقیم بر دولت های محلی، از جمله خدمات عمومی ارائه شده  و همچنین ایمنی و امنیت افراد تأثیر می گذارد. این سازمان از آن‌ها در تطبیق با تغییرات آب و هوا براساس میزان آسیب‌پذیری، اثرات و ارزیابی‌های ریسک پشتیبانی می‌کند. همچنین با تعیین اولویت ها برای مقابله با خطرات ریشه ای پشتیبانی می کند.

iso 14092

Sara Jane Snook، رئیس گروه متخصصان در زمینه راهنمایی جدید این استاندارد، توضیح می دهد: ” آماده سازی برای خطرات ناشی از تغییر اوضاع و برنامه ریزی برای سازگاری در سطح محلی و جامعه ضروری است.” فرایند گام به گام ارائه شده در استاندارد ایزو ۱۴۰۹۲، برنامه سازگاری محلی را متناسب با شرایط آب و هوایی، محیطی و اجتماعی در هر حالت امکان پذیر می کند. این امر منجر به تدوین یک برنامه سازگار و مؤثر برای انطباق با شرایط مناسب در مورد وضعیت آب و هوایی امروز و آینده خواهد شد.

مشخصات جدید ایزو ۱۴۰۹۲، چگونگی تهیه یک برنامه سازگاری در سطح محلی و جامعه را بیان می کند. در این مقاله به تشریح چرایی و چگونگی ایجاد ساختار مناسب، حاکمیت، تطبیق و فرآیندهای اجرا می پردازد. این جزئیات شامل ایجاد یک تیم، ارزیابی خطرات و تدوین برنامه ای مؤثر، نظارت بر پیشرفت در اجرای تطبیق و ارزیابی پیشرفت های آن با هدف بهبود مستمر این طرح است.

ایزو ۱۴۰۹۲:۲۰۲۰ توسط کمیته فنی ISO ISO / TC 207، مدیریت محیط زیست، زیرمجموعه SC 7 ، مدیریت گاز گلخانه‌ای و فعالیت‌های مرتبط و دبیرخانه آن توسط SCC، عضو ایزو برای کانادا، توسعه داده شده است.

با ما در تماس باشید!

برای مشاوره و پیاده سازی گواهینامه های ایزو با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاوره رایگان می توانید همین حالا فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما فورا با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!