مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲ – استاندارد ایزو رسیدگی به شکایات مشتری

مشاوره ایزو 10002

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲ ( مشاوره ایزو ۱۰۰۰۲)

ایزوسیستم به عنوان مشاور ایزو ۱۰۰۰۲ آماده مشاوره پیاده سازی الزمات ایزو ۱۰۰۰۲ بدون توجه به نوع سازمان(شرکت)، اندازه یا محصول ارائه‌شده است.

اخذ گواهینامه ایزو مربوط به هر استانداردی که باشد ملزم به پیاده سازی آن استاندارد است.

خدمات مشاور مدیریت ایزوسیستم برای پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲ از طریق اعزام مشاورین خبره و مجرب به محل فعالیت شرکت و سازمان کارفرمایان محترم انجام می‌شود.

نحوه خدمات مشاوره ایزو ۱۰۰۰۲ به مشاغل و شرکت‌ها

منظور از ارائه‌ی خدمات مشاوره ایزو ۱۰۰۰۲، آموزش و پیاده‌سازی الزامات این استاندارد است.

خدمات مربوط به ایزو ۱۰۰۰۲ پس از عقد قرارداد با سازمان و شرکت مربوطه و از طریق اعزام مشاورین متخصص صورت می‌پذیرد و شامل چندین مرحله است که در ادامه توضیح داده می‌شود.

مراحل اجرای مشاوره و پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲

مرحله اول : بررسی سازمان از لحاظ حجم و نوع فرایند و به عبارت دیگر شناخت سازمان و در صورت نیاز انجام عارضه‌یابی

مرحله دوم : آموزش‌های داخل سازمانی برای آشنایی با الزامات ایزو ۱۰۰۰۲ – شرح وظایف و نحوه اجرای پروژه در سازمان

مرحله سوم : مستند سازی سیستم و استاندارد ایزو ۱۰۰۰۲ شامل پیاده‌سازی روش‌ها – فرم‌ها و دستورالعمل‌ها بر اساس آخرین ورژن ایزو ۱۰۰۰۲

مرحله چهارم : بررسی و نظارت بر سیستم مستقر شده ایزو ۱۰۰۰۲

مرحله پنجم : ممیزی داخلی به‌منظور بررسی و یافتن ایرادات کوچک و بزرگ

مرحله ششم : ممیزی خارجی و نهایی توسط مرجع صدور با رویکرد اخذ گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ معتبر

دریافت گواهینامه ISO 10002 برای چه مراکزی مقدور است؟

طبق استاندارد ایزو ۱۰۰۰۲، مشاوره پیاده سازی و دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ برای کلیه‌ی سازمان‌ها و شرکت‌هایی که می‌خواهند سطح اعتماد و نگهداری مشتری را از طریق کمک به رسیدگی درست به شکایات افزایش دهند، کاربرد دارد. به عبارت دیگر تمرکز این استاندارد، رضایت کامل مشتریان است. کلیه‌ی سازمان‌ها، شرکت‌ها و اصناف مربوطه می‌توانند برای اخذ این استاندارد مهم و پرکاربرد اقدام نمایند.

آشنایی با استاندارد و اهمیت پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲

استاندارد ایزو ۱۰۰۰۲ یک استاندارد مهم و کاربردی است که توسط سازمان جهانی استانداردسازی ISO منتشر شده است.

ایزو ۱۰۰۰۲ (ISO 10002) “رسیدگی به شکایات مشتری” با ارائه‌ی راهنمایی برای مدیریت موثر، شکایات مشتریان را به فرصت‌های کسب‌وکار مثبت تبدیل می‌کند. به‌عبارت دیگر هدف گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ این است که با ایجاد رضایت و اعتماد در مشتری نشان دهد که سازمان شما به بازخورد مشتری اهمیت می‌دهد و شکایات مشتریان را به طور موثر دریافت و مدیریت می‌کند.

اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ توانایی شما برای حفظ وفاداری مشتریان افزایش خواهد داد و به ذینفعان نشان می‌دهد که شما تعهد واقعی برای مدیریت مسائل مربوط به خدمات مشتری دارید. صدور گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ یک روش سازگار برای رسیدگی به درخواست‌های مشتریان را تضمین می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا روندها را شناسایی کرده و علل شکایات را از بین ببرید.

اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ باعث می‌شود تا رویکردی متمرکز بر مشتری داشته باشید و همچنین به حل شکایات و تشویق پرسنل برای بهبود مهارت‌ها در کار با مشتریان بپردازید.

استاندارد ایزو رسیدگی به شکایات مشتری شامل مجموعه‌ای از سیاست‌ها، فرآیندها، روش‌های ثبت شده و سوابق است. این اسناد مجموعه‌ای از قوانین را تنظیم می‌کنند که بر پایه‌ی چگونگی رسیدگی به شکایات مشتریان و حفظ وفاداری آن‌ها است.

پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲ یکی از بهترین روش‌های اثبات شده برای رسیدگی به شکایات مربوط به محصولات و خدمات است. اجرای ایزو ۱۰۰۰۲ یکی از کم هزینه‌ترین روش‌هایی است به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا مشتریان ناراضی را به افرادی راضی تبدیل کرده و از ورودی آن‌ها برای بهبود تجربه مشتریان آینده استفاده کنید.

ثبت درخواست مشاوره پیاده سازی و اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ معتبر

برای مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲ و اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ معتبر می‌توانید فرم اخذ گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات ایزو ۱۰۰۰۲ را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲ از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی ایزو ۱۰۰۰۲ و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه تخصصی و تیم مجرب آماده ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!