گواهینامه ایزو ۱۳۰۰۹ – مدیریت کیفیت گردشگری و توریسم ( کیفیت مناطق ساحلی)

ایزو 13009

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


ایزو ۱۳۰۰۹ چیست؟

گواهینامه ایزو ۱۳۰۰۹، الزامات و توصیه های کلی را برای اپراتورهای ساحلی مشخص می کند که خدمات توریستی را ارائه می دهند. این راهنما را برای متصدیان ساحلی و هم برای افراد در مورد مدیریت و برنامه ریزی پایدار، مالکیت ساحل، زیرساخت های پایدار و نیازهای ارائه خدمات از جمله ایمنی ساحل، اطلاعات و ارتباطات، نظافت و دفع زباله فراهم می کند.

در حال حاضر، هیچ استاندارد مشخصی برای سواحل وجود ندارد و راهنمایی های کمی برای مدیریت ساحل برای کمک به متصدیان در تعیین و برنامه ریزی برای مدیریت ساحل وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از سواحل به صورت پایدار توسعه نیافته اند و یا اداره نمی شوند و در نتیجه باعث از بین رفتن زیبایی طبیعی می شوند. استاندارد بین المللی ایزو ۱۳۰۰۹:۲۰۱۵ به دنبال راهنمایی در زمینه کمک به ایجاد معیارهای بین المللی برای مدیریت و ایمنی سواحل می باشد.

هدف اخذ ایزو ۱۳۰۰۹ چیست؟

هدف از  استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۳۰۰۹، کمک به اپراتورهای ساحلی و کمک به تصمیم‌گیری‌های بهتر در مورد مدیریت سواحل است که آن‌ها مسئول هستند و از یک رویکرد سازگار براساس بهترین عملکرد استفاده می‌کنند.

این استاندارد بین المللی علاوه بر سازماندهی عمومی ساحل، شامل سایر جنبه‌های مهم مانند ارائه آموزش و اطلاعات در زمینه ایمنی ساحلی، علائم، دسترسی و منطقه‌بندی، نظارت و نجات، کیفیت آب و امکانات ساحلی است.

هر ساحل منحصر به فرد است و دارای ویژگی‌های خاص خودش است. بنابراین نیاز به یک رویکرد مدیریتی متفاوت دارد.

همانطور که در نتایج یک ارزیابی از ارزیابی ریسک ساحل تصریح شده است، اپراتور ساحلی می تواند ویژگی های خاصی از ایزو ۱۳۰۰۹ را در ساحل خاصی اعمال کند. تمرین ارزیابی ریسک ساحل، روشی ساده برای کمک به بررسی مشکلات مدیریتی و ایمنی برای هر ساحل است.

برای تعیین چگونگی اجرای این استاندارد بین المللی، در نظر گرفته شده است که از یک فرآیند مدیریت ریسک قوی استفاده شود که خطرات موجود در هر ساحل را برجسته کند و اقدامات کنترل مناسب را برای کاهش خطرات مشخص کند. (بند ۶) ارزیابی ریسک همچنین نوع ساحل را مشخص می کند.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای مشاوره رایگان، پیاده سازی و اخذ گواهینامه ایزو مورد نظر می توانید فرم دریافت ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان مجرب ما با شما تمس بگیرند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!