ایزو ۱۴۰۶۸ – مدیریت گازهای گلخانه‌ای و فعالیت‌های مرتبط

ایزو-۱۴۰۶۸

بر کسی پوشیده نیست که گرمایش جهانی به طور گسترده به‌عنوان یکی از مبرم‌ترین مسائل جهان در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا همه از سازمان ملل گرفته تا دولت محلی اقداماتی را برای کمک به کاهش تغییرات آب و هوا انجام می‌دهند.

هرکدام از ما نقشی برای ایفای مسئولیت‌های زیست‌محیطی داریم و در این بین ایزو برای ارائه‌ی روشی برای پاسخگویی در این زمینه تلاش می‌کند. ایزو یک سازمان بین المللی غیردولتی است که از طریق اعضای خود استانداردهای بین‌المللی را برای ارائه‌ی راهنمایی و راه‌حل برای بسیاری از چالش‌هایی که مردم و سازمان‌ها با آن روبرو هستند، توسعه می‌دهد. این سازمان دارای ۱۶۷ سازمان استاندارد ملی است که دانش و تجربه خود را برای اطمینان از مرتبط بودن و مناسب بودن این استانداردهای بین‌المللی به اشتراک می گذارند.

ایزو ۱۴۰۶۸ چیست؟

ایزو ۱۴۰۶۸ (ISO 14068) مشخصات مربوط به مدیریت گازهای گلخانه‌ای و فعالیت‌های مرتبط، یعنی خنثی‌کردن تاثیر کربن است. پروژه جدید در فوریه ۲۰۲۰ تصویب شد و در حال حاضر در مرحله «آماده سازی» است. این پروژه از هر مرحله کلیدی ایزو در دست توسعه ادامه خواهد داد و شامل کمیته، تحقیق، تایید، انتشار و بررسی است..

به‌احتمال زیاد می‌توان انتظار داشت که بین مشخصات خنثی‌کردن تاثیر کربن فعلی PAS 2060 و استاندارد آینده ISO 14068 همسویی مشاهده شود. این احتمال وجود دارد که اصول اصلی مانند محاسبات ردپای کربن و برنامه‌های مدیریت کربن باقی بمانند.

بر کسی پوشیده نیست که با افزایش فشار پیرامون تغییرات آب و هوایی، نیاز به گزارش‌دهی و پاسخگویی بیشتر آشکار می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که این روند ادامه خواهد داشت و استانداردهایی مانند PAS 2060 و ISO 14068 ابزار مهمی در برآورده کردن این انتظارات خواهند بود.

چگونه می‌توان حاضر به انجام شد؟

تعدادی گزینه وجود دارد که ممکن است سازمان ها بخواهند برای شروع پروسه پایداری خود کاوش کنند و به آمادگی برای ایزو ۱۴۰۶۸ کمک کنند.

خواه این در قالب یک سیستم مدیریتی مانند ایزو ۱۴۰۰۱ یا ایزو ۵۰۰۰۱ باشد یا از طریق تأیید بی‌ثباتی کربن و موجودی‌های پروتکل GHG (Greenhouse Gas Protocol).

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

خدمات ایزوسیستم در زمینه‌ی مشاوره، پیاده‌سازی و اخذ ایزو برای مشاغل مختلف است که منتج به گرفتن ایزو و دریافت ایزو معتبر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه ایزو و همچنین اخذ گواهینامه ایزوه‌ می‌توانید از طریق شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ با ما در تماس باشید یا از طریق تکمیل فرم اخذ ایزو کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!