ایزو ۱۷۰۳۰ – ارزیابی انطباق – الزامات عمومی برای علائم انطباق شخص ثالث

ایزو 17030
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

در حالی که اخذ ایزو و پیاده‌سازی ایزو مزایای بیشماری را به‌همراه دارد، ارزیابی توسط یک نهاد مستقل نه تنها تضمین می‌کند که از آن استاندارد مطابق با هدف استفاده شده، بلکه به ذینفعان نشان می‌دهد که راه درستی را درپیش گرفته‌اند. علائم انطباق نقش مهمی در انتقال این نکته ایفا می‌کند که محصول، الزامات و ویژگی‌هایی مانند ایمنی، کیفیت، منشاء، عملکرد، قابلیت اطمینان یا تأثیر بر محیط‌زیست را تا زمانی که به درستی صادر و استفاده شود برآورده می‌کند. به‌تازگی استاندارد بین‌المللی که به این موضوع می پردازد، به‌روز شده است.

علائم انطباق روی محصولات، گواهی‌ها و نشریات یافت می‌شود و می‌تواند به اشکال مختلف در رسانه‌های مختلف، مانند کدهای پاسخ سریع (QR) یا به‌صورتی دیگر باشد. آنها با نشان دادن اینکه محصول یا خدمات، الزامات ذکر شده را برآورده می‌کند و تأیید شده است، به افزایش اعتماد در بازار کمک میکند.

ایزو ۱۷۰۳۰ (ISO/IEC 17030:2021)، ارزیابی انطباق – الزامات عمومی برای علائم انطباق شخص ثالث که توسط ایزو توسعه یافته است، یک معیار بین‌المللی برای صدور علائم انطباق شخص ثالث به شیوه‌ای سازگار، قابل مقایسه و قابل اعتماد در سراسر جهان برای اطمینان از استفاده‌ی آنها ارائه می‌دهد. این استاندارد الزامات عمومی را برای علائم انطباق شخص ثالث، از جمله صدور و استفاده ارائه می‌کند و برای علائمی که در اشکال مختلف و رسانه‌های مختلف استفاده می‌شوند، قابل اجرا است.

پیشرفت‌های کلیدی استاندارد شامل شفاف‌سازی بیشتر الزامات و نمادهای مختلف، اطلاعات اضافی و همسویی زبان با جعبه ابزار CASCO، مجموعه‌ای از استانداردهای توسعه‌یافته توسط کمیته ارزیابی انطباق ایزو (CASCO) و اختصاص داده شده به عملکرد سازمان‌های ارزیابی انطباق است.

دریافت گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ایزوسیستم آماده‌ی پاسخگویی به تمام سوالات شما هستند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!