ایزو ۱۷۸۲۲:۲۰۲۰ – نتایج درست در آزمایشگاه های پزشکی

ایزو 17822

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


استاندارد بین المللی جدید در رابطه با بهبود دقت و ارزیابی پاتوژن به تازگی منتشر شده است.

آزمایش پاتوژن در مراقبت های بهداشتی، ابزاری اساسی در مبارزه با بیماری ها است که برای تشخیص بیماری ها تا مقاومت به دارو و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از رایج ترین انواع آزمایش برای شناسایی و درک عوامل بیماری زای میکروبی در مراقبت های بهداشتی، آزمایش تقویت اسید نوکلئیک (NAAT) است. دقت و قابلیت اطمینان چنین آزمایشاتی در بعضی موارد، هم برای بیماران و هم برای متخصصین آزمایشگاه مسئله مرگ و زندگی است. در حالی که انواع آزمایشات زیاد است، آزمایشگاه ها معمولاً برای پاسخگویی به نیازهای خاص خود باید روش های خود را توسعه دهند.

ایزو ۱۷۸۲۲،  مربوط به سیستمهای آزمایش تشخیصی آزمایشگاهی – روشهای بررسی مبتنی بر تقویت اسید نوکلئیک برای تشخیص و شناسایی عوامل بیماری زای میکروبی – راهنمای عمل کیفیت آزمایشگاه ، جزئیات روشهای کیفیت برای طراحی، اعتبار سنجی و تأیید روش های مورد نیاز برای آزمایش پاتوژن های میکروبی در نمونه های انسانی می باشد.

دیوید استری، مدیر کمیته تدوین استاندارد گفت که روشهای کیفیت آزمایش از همه مهمتر است.

وی افزود: “علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که استفاده از آزمایش های مورد تایید یا سیستم های آزمایشی که مطابق با استانداردهای کیفیت و بخشنامه IVD اروپا می باشند، اغلب به کاهش تنوع در نتایج آزمون کمک می کنند.”

“این استاندارد راهنما و بهترین روشهای پیشنهادی را به آزمایشگاهها ارائه می دهد که نه تنها به آنها کمک می کند تا با بسیاری از الزامات نظارتی مطابقت داشته باشند، بلکه نتایج بهتری را برای بهبود نتایج بیمار نیز تضمین می کنند.”

ISO 17822 توسط کمیته فنی ISO ISO / TC 212 ، سیستم آزمایش آزمایشگاهی بالینی و سیستم های تست تشخیصی آزمایشگاهی ، که دبیرخانه آن توسط ANSI ، عضو ISO برای ایالات متحده برگزار می شود، ایجاد شده است.

اخذ ایزو در محیطی امن!

برای اخذ استانداردهای ایزو معتبر و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید فرم دریافت گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!