ایزو ۱۷۸۸۹-۱ – هموار کردن راه رسیدن به جهانی پایدارتر

ایزو 17889-1 - کاشی و سرامیک

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


اولین استاندارد بین المللی  مخصوص کاشی و سرامیک برای ایجاد محصولات پایدار

اخذ گواهینامه ایزو برای صنعت ساختمانی مزایا و کاربرد زیادی دارد و ایجاد محیط زیستی سبز، هدف بیشتر سازمان‌های بخش ساخت و ساز است که نتیجه‌ی این امر باعث‌ کاهش گازهای گلخانه‌ای و شکل‌گیری فضاهای پایدارتر خواهد شد. روش‌ها و مصالح مورد استفاده فرصتی عالی برای تأمین این روند را فراهم می‌کند؛ بنابراین برای حمایت از انتخاب‌های سبز (برای محیط زیستی بهتر) در مصالح ساختمانی، ایزو اولین استاندارد خود را برای محصولات پایدار در ساخت و ساز منتشر کرده است.

ایزو ۱۷۸۸۹-۱، سیستم‌های کاشی و سرامیک – پایداری برای کاشی و سرامیک و مواد نصب

قسمت ۱- مشخصات کاشی و سرامیک: انتظار می‌رود که این استاندارد از نظر پایداری سایر استاندارد‌ها در بخش محصولات ساختمانی پیشرو باشد. گواهینامه ایزو ۱۷۸۸۹-۱ الزامات مورد نیاز برای کاشی و سرامیک پایدار را با توجه به معیارهای زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی ترسیم می‌کند و افراد را قادر می‌سازد محصولاتی را انتخاب کنند که بیشترین کمک را به پایداری در ساختمان‌ها ایجاد می‌کنند. این استاندارد همچنین شامل ارزیابی می شود تا نتایج ارزیابی‌ها قابل مقایسه باشد.

به نقل از ایزو، آندره کانتری به‌همراه مدیر پروژه و مجری گروه متخصصانی که این استاندارد را تهیه کردند می‌گویند: استفاده از سری ISO 17889 در زنجیره‌ی تأمین کاشی و مواد نصب طراحان و پیمانکاران را راهنمایی می‌کند.

وی گفت: «اخذ ایزو مذکور یک نقطه‌ی عطف تاریخی برای صنعت ساخت و ساز است؛ زیرا هرچند ما استانداردهای قابل توجهی داریم که به طور کامل به ساختمان‌ها و کارهای مهندسی می‌پردازند؛ اما این اولین استانداردی است که سبک منحصربه‌فردی دارد. امید است که بهره‌گیری گسترده از این استاندارد باعث افزایش استفاده از مواد پایدار برای افزایش تقاضای بازار  شود؛ بنابراین به کاهش اثرات زیست محیطی ساختمان کمک خواهد کرد.»

ایزو ۱۷۸۸۹-۱ به کاشی و سرامیک اختصاص دارد؛ در حالی‌که قسمت دوم استاندارد که هم اکنون در حال توسعه است، به طور خاص برای مواد نصب کاشی مانند چسب، دوغاب اعمال خواهد شد.

ISO 17889-1 توسط کمیته فنی ISO ISO / TC 189 ، کاشی و سرامیک ، دبیرخانه آن توسط ANSI ، عضو ISO برای ایالات متحده آمریکا برگزار شده است.

مشاوره اخذ ایزو

برای مشاوره ایزو، اخذ ایزو، پیاده‌سازی ایزو می‌توانید با شماره‌‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. افزون‌براین برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار کنند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!