ایزو ۲۰۴۰۰:۲۰۱۷ – توسعه پایدار

iso-20400
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

ایزو ۲۰۴۰۰ (ISO 20400) استاندارد بین المللی است که دستورالعمل‌هایی را در زمینه توسعه پایدار ارائه می‌دهد. این استاندارد می‌تواند توسط سازمان‌هایی استفاده شود که قصد دارند پایداری اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی خود را بهبود بخشند.

دستورالعمل‌های اصلی استاندارد شامل ملاحظات کلیدی پایداری، ادغام پایداری در سیاست و استراتژی تدارکات سازمان، مدیریت خطرات و فرصت‌ها، برنامه ریزی و ادغام پایداری در فرآیندهای تدارکات و سنجش  و بهبود عملکرد تدارکات پایدار است. در تمام این موارد، مشارکت ذینفعان به همان اندازه مهم است که طرح‌های توسعه پایدار موفق باشند. بنابراین، دقت قابل‌توجهی به تعامل ذینفعان در طول زنجیره تامین داده می‌شود.

چرا اخذ ایزو ۲۰۴۰۰ مهم است؟

با در نظر گرفتن آگاهی رو به رشد و با توجه به فعالیت‌های تجاری پایدار، چه مورد نیاز قوانین و مقررات، چه به وسیله اهداف توسعه پایدار سازمان ملل یا حتی با تغییر انتظارات اجتماعی، دلایل زیادی در دنیای امروز وجود دارد که سازمان‌ها را وادار به توسعه بیشتر می‌کند.

با اخذ ایزو ۲۰۴۰۰ این فرصت را دارید که شایستگی‌های خود را به منظور کمک به سازمان‌ها برای ادغام پایداری در سیاست‌ها و شیوه‌های تهیه آن‌ها، ارتقا دهید. علاوه ‌بر این، شما قادر خواهید بود از یک سازمان در درک شرایط و تکنیک‌های مدیریت مورد نیاز برای اجرای موفقیت‌آمیز و مستمر تدارک پایدار حمایت کنید.

علاوه بر این، از طریق راهنمای ایزو ۲۰۴۰۰ می‌توانید به سازمان‌ها کمک کنید تا فرآیندهای تدارکاتی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که به طور مثبت به حقوق کارگران، تعهدات زیست محیطی قانونی و برابری اقتصادی در داخل و در سراسر زنجیره تامین کمک کند.

داشتن گواهینامه ایزو ۲۰۴۰۰، ثابت خواهد کرد که شما ظرفیت‌های لازم برای حمایت از سازمان‌ها را در اتخاذ تصمیمات تدارکاتی پایدار به شیوه‌ای که از نظر اجتماعی، زیست‌محیطی و اقتصادی پایدارتر است، دارید.

مزایای اخذ ایزو ۲۰۴۰۰

با دریافت گواهینامه ISO 20400، می توانید به موارد زیر دست پیدا کنید:

  • کمک به سازمان‌ها برای ایجاد یک سیستم تدارکات پایدار که ارکان توسعه پایدار (جنبه های اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی) و همچنین برنامه های توسعه پایدار سازمان ملل را در نظر می گیرد.
  • کمک به به سازمان‌ها در بهبود پایداری خود در چارچوب سیاست‌ها و استراتژیهای تدارکات و زنجیره تامین
  • کمک به سازمان‌ها در بهبود آثار زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی فعالیت‌های تدارکاتی
  • کمک به سازمان‌ها در بهبود کاربرد منابع و کاهش هزینه‌ها از طریق اتخاذ رویکرد چرخه زندگی
  • کمک به سازمان‌ها در تقویت یک رویکرد سیستمی جهت مشارکت همه طرفهای ذینفع در سراسر زنجیره تامین برای کمک به پایداری
  • کمک به سازمان‌ها در بهبود مدیریت ریسک و تحقق فرصت
  • کمک به سازمان‌ها در بهبود انطباق خود با مقررات ملی و بین‌المللی
  • کمک به سازمان‌ها در کسب اعتبار بین المللی در زمینه پایداری

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه‌ی مشاوره ایزو، اخذ ایزو و پیاده‌سازی انواع گواهینامه ایزو هستند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!