ایزو ۲۱۶۲۱ – گردشگری و خدمات مرتبط – رستوران های سنتی

ایزو-21621
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

آشنایی با ایزو ۲۱۶۲۱

یکی از نکات برجسته سفر، امتحان‌کردن غذاهای محلی است؛ اما از ریشه‌حذف‌کردن رستوران‌های سنتی (دارای قدمت) و اصیل از تله‌های توریستی (مکانی که گردشگرها را جذب و سپس آنها را ناچار به پرداخت پول زیاد بابت خدمات ناکافی و نامناسب ارائه شده می‌کند)، در برخی مناطق کار ساده‌ای نیست. به‌تازگی استاندارد جدیدی برای تعریف رستوران‌های واقعا سنتی منتشر شده است.

ایزو ۲۱۶۲۱ (ISO 21621)، گردشگری و خدمات مرتبط – رستوران‌های سنتی – جنبه‌های بصری، دکوراسیون و خدمات، الزامات و توصیه‌هایی را برای ارائه‌ی تجربه آشپزی معتبر بیان می‌کند. این استاندارد تمام جوانب ازجمله ظاهر رستوران، چیدمان میز، کارکنان، الزامات منو و موارد دیگر را پوشش می‌دهد تا نشان دهد که رستوران واقعا مطابق با منطقه و فرهنگ خود است.

هنسا قادری، رهبر پروژه گروهی از کارشناسانی که این استاندارد را توسعه دادند، گفت: مهم است که گردشگران بتوانند بین رستوران واقعا سنتی و رستوران‌هایی که فقط این ادعا را می‌کنند، تمایز قائل شوند.

وی در ادامه گفت: تاکنون، نبود معیارهای بین‌المللی برای تعریف سنت قدیم احتمالا باعث نارضایتی مشتری شده است.

ایزو ۲۱۶۲۱ جدید نه تنها به گردشگران کمک می‌کند تا انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشند، بلکه به صنعت گردشگری انگیزه می‌دهد تا ارائه خدمات خود را نیز بهبود بخشند.  ایزو ۲۱۶۲۱ توسط کمیته فنی ISO/TC 228، گردشگری و خدمات مرتبط، که دبیرخانه آن توسط UNE، عضو ایزو برای اسپانیا برگزار می‌شود، توسعه داده شد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

ایزوسیستم رویکردی نتیجه‌گرا برای پیاده‌سازی موثر سیستم‌های مدیریتی در سازمان‌ها و شرکت‌ها اتخاذ می‌کند. روش ساده و کاربردی پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریتی به سازمان‌ها و مشاغل مختلف کمک می‌کند تا کارایی و پایداری کسب و کار را افزایش دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه‌ ایزو، پیاده‌سازی ایزو و همچنین اخذ ایزو می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید یا فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!