آشنایی با ایزو ۲۱۶۲۵:۲۰۲۰ – بامبو و محصولات مرتبط با گیاه بامبو

ایزو 21625

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


بامبو با بیش از ده هزار کاربرد مختلف، گیاهی سبز، تجدید پذیر و فراوان می باشد.  علاوه بر آن، بامبو نقش بسیاری در تغییرات آب و هوایی و راه‌حل‌های توسعه پایدار را در بر دارد. کمیته تخصصی ایزو برای بامبو به تازگی اولین استاندارد بین المللی خود را برای حمایت از رشد صنعت منتشر کرده است.

بامبو قوی، کاربردی، تجدیدپذیر و مغذی یکی از مفیدترین منابع جهان است. با این وجود بیشتر پتانسیل آن به طور کامل استفاده نشده است. قدمت آن به سلسله هان در چین باستان بیش از دو هزار سال پیش باز می گردد. استفاده از بامبو در ساخت کاغذ و درمان بیماری ها و هزاران مورد روزمره که امروزه در اطراف خود می بینیم تبدیل شده است.

با خصوصیات فراوانی که بامبو دارد، می توان از آن برای تهیه تختخواب، کفپوش، مصالح ساختمانی، مبلمان، وسایل آشپزخانه، آلات موسیقی … و موارد دیگر استفاده کرد. با این کار، در بسیاری از کشورهای در حال توسعه اشتغال ایجاد می شود. گیاه بامبو اکسیژن بیشتری از خود ساطع می کند و دی اکسید کربن بیشتری را نسبت به بسیاری از گیاهان جذب می کند و این امر بامبو را به یکی از موثرترین ابزارها در برابر تغییرات آب و هوایی تبدیل کرده است.

کمیته تخصصی ایزو با درک نیاز به حمایت از رشد صنعت بامبو، اولین استاندارد بین المللی خود را منتشر کرده است. ایزو ۲۱۶۲۵:۲۰۲۰، مربوط به محصولات بامبو، اصطلاحات و تعاریف مورد توافق و پذیرفته شده بین المللی در صنعت را بیان می کند و یک پایه اساسی برای درک و همکاری بیشتر فراهم می کند.

کارنیتا یونیارتی، مسئول گروه متخصصان ایزو ۲۱۶۲۵، گفت: این استاندارد یک پایه اساسی برای صنعت است و بستری را فراهم می کند که می تواند به طور موثرتری از آن رشد کند.

وی گفت: “بامبو یک منبع ارزشمند در دستیابی به بسیاری از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل است، از جمله تأمین انرژی پاک و مقرون به صرفه، تولید و موارد دیگر.”

“از استانداردهای بین المللی استفاده گسترده ای می شود. زیرا آن ها کل جهان را در یک صفحه قرار می دهند و راهنمایی های توافق شده ای را فراهم می کنند که همکاری و تجارت را تقویت می کند. با تهیه یک زبان مشترک که همه بتوانند آن را درک کنند، ISO 21625 اولین قدم حیاتی است که می توان استانداردهای آینده را از آن ایجاد نمود و توسعه داد.”

” استانداردهای آینده مرتبط با این صنعت، نقش اساسی در تنظیم بازار جهانی بامبو و ایجاد یک سیستم استاندارد بین المللی بامبو دارند. همچنین به استفاده کارآمدتر از منابع بامبو و کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی کمک خواهد کرد.”

ISO 21625 توسط کمیته فنی ISO ISO / TC 296 ، ایجاد شده است که دبیرخانه آن توسط SAC، عضو ISO برای چین برگزار می شود.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاوره رایگان می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!