گواهینامه ایزو ۲۱۹۰۲:۲۰۲۱ – جهانگردی و خدمات مرتبط – جهانگردی برای همه

ایزو 21902 – جهانگردی

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


به تازگی اولین استاندارد ایزو بین‌المللی مناسب جهانگردی همه‌ی افراد منتشر شده است

برای بیش از یک میلیارد نفر در جهان که با نوعی معلولیت و ناتوانی زندگی می کنند، سفر می‌تواند امری چالش‌برانگیز باشد. اکنون ایزو با درک اهمیت از بین بردن موانع غیرضروری در جهانگردی، استانداردی را منتشر کرده است که به این صنعت کمک می‌کند تا سفر برای همه‌‌ی افراد دست‌یافتنی باشد.

ایزو ۲۱۹۰۲، جهانگردی و خدمات مرتبط – گردشگری قابل دسترس برای همه – الزامات و توصیه ها، دستورالعمل‌هایی را برای سهولت دسترسی و لذت بردن از جهانگردی توسط افراد در هر سن و توانایی ارائه می‌دهد. گواهینامه ایزو مذکور شامل هر کسی می شود که با مشکلات دسترسی روبرو است یا شرایط دسترسی خاصی دارد، مانند افراد دارای معلولیت و افراد مسن.

مارینا دیوتالوی از سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)، عضو گروه کاری متخصصان تهیه کننده‌ی ایزو ۲۱۹۰۲:۲۰۲۱ می‌گوید:

عدم ثبات و شفافیت در کشورها در مورد چگونگی دسترسی به امکانات و خدمات گردشگری همچنان موانع مختلفی ایجاد می‌کند. این موانع اغلب به دلیل کمبود دانش و آموزش در صنعت جهانگردی است و اغلب بدان معنی است که تلاش‌های خیرخواهانه هدر می‌رود و به‌عبارت دیگر نتیجه‌ی خوبی به‌‌همراه ندارد.

عدم وجود راهنمایی در بخش گردشگری در مورد چگونگی استفاده از استانداردهای مربوط وجود دارد و استانداردهای موجود اغلب در کشورها یا حتی در مرزهای ملی همان کشور متفاوت هستند.

Jesús Hernández، مدیر پروژه ایزو ۲۱۹۰۲ (ISO 21902) و مدیر دسترسی و نوآوری جهانی در Fundación ONCE، اضافه کرد: « در بعضی از کشورها، هیچ استانداردی وجود ندارد و ارائه دهندگان گردشگری را بدون راهنمایی در مورد چگونگی انطباق با امکانات خود، رها می کنند. به‌همین دلیل جدید‌ترین گواهینامه ایزو در این زمینه، یعنی ایزو ۲۱۹۰۲ به‌عنوان اولین استاندارد بین‌المللی با هدف پر کردن این خلا مهم و در نتیجه بهبود قابلیت دسترسی در کل زنجیره‌ی ارزش گردشگری منتشر شده است.

گواهینامه ایزو ۲۱۹۰۲ برای تأمین هر بخشی که در جهانگردی درگیر یا تحت تأثیر آن باشد، در نظر گرفته شده است که شامل ادارات ملی گردشگری و هیئت های گردشگری، شهرداری ها و نهادهای عمومی متولی سیاست های زیرساختی، چارچوبهای قانونی/ نظارتی است. اخذ ایزو ۲۱۹۰۲ همچنین به سود همه‌ی مشاغل مسافرتی و گردشگری مانند مجریان تور و آژانس‌های مسافرتی، ارائه دهندگان حمل و نقل، امکانات اقامتی، پذیرایی و همچنین بازیکنان، توسعه دهندگان ICT و البته خود گردشگران خواهد بود.

ISO 21902 توسط کمیته فنی ISO ISO/TC 228، جهانگردی و خدمات مرتبط که دبیرخانه آن توسط UNE، عضو ISO برای اسپانیا برگزار می‌شود، توسعه داده شده است.

ثبت درخواست و اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید فرم اخذ گواهینامه ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ایزوسیستم کلیه فرایندهای مربوط به مشاوره پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو مربوطه را در شرکت و سازمان شما اجرایی خواهند کرد.

برای اخذ ایزو از کجا اقدام کنیم؟

برای پیاده سازی گواهینامه ایزو و اخذ ایزو حتما باید از شرکت و سازمانی اقدام نمایید که دارای پروانه رسمی خدمات مشاور مدیریت و بهبود کیفیت از وزارت صنعت معدن و تجارت باشند.

ایزوسیستم با بیش از ۱۰ سال تجربه‌ی تخصصی و تیمی مجرب آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی پیاده‌سازی استانداردهای ایزو به سازمان‌ها می باشد.

ایزوسیستم در سال های ۹۷ و ۹۹ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بهترین شرکت فنی مهندسی کشور و رتبه اول شرکت‌های مشاور مدیریت کشور انتخاب گردیده است.

هزینه اجرای خدمات پیاده سازی و صدور گواهینامه های ایزو توسط ایزوسیستم در مناسب‌ترین و عادلانه‌ترین سطح بوده و کم‌ترین هزینه اجرای این خدمات را به مشتریان خود تضمین می‌دهد.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!