ایزو ۲۲۱۶۳ – سیستم مدیریت کیفیت صنایع ریلی

ایزو-22163
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

ایزو ۲۲۱۶۳ TS که بر اساس ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ و مطابق با ساختار سطح بالا (HLS) مندرج در Annex SL تدوین شده است، برای تمام سازمان‌هایی که در صنعت راه آهن کار می‌کنند، در نظر گرفته شده است و هدف آن کمک در پیاده‌سازی و حفظ کارایی است. یک سیستم مدیریت، با هدف دستیابی به سطح بسیار بالایی از شفافیت در سراسر زنجیره تامین و در نتیجه به حداکثر رساندن عملکرد و کاهش خطرات به‌کار می‌رود. استاندارد ایزو ۲۲۱۶۳ جایگزین استاندارد IRIS، استاندارد صنایع بین‌المللی ریلی شده که توسط موسسه اروپایی صنایع ریلی (UNFIFE) منتشر شده است.

تقاضای فزاینده‌ای برای این امر و در نتیجه آزادسازی بازار اروپا وجود دارد، که مشخصه آن رقابت‌پذیری بیشتر و نیاز به سیستمی است که الزامات مختلف را برای کشورهایی که خطوط بین قاره‌ای از آنها عبور می‌کند و الزامات اجباری حاکم بر این بخش را برآورده کند.

آشنایی بیشتر با استاندارد ISO/TS 22163

ایزو ۲۲۱۶۳ (کاربردهای راه آهن – سیستم مدیریت کیفیت – الزامات سیستم مدیریت کسب و کار برای سازمان های ریلی مطابق با استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و الزامات خاص برای کاربرد در بخش ریلی) که جایگزین استاندارد IRIS می شود قابل اخذ است. این استاندارد تمام الزامات ایزو ۹۰۰۱ را برآورده می‌کند و با الزامات اضافی قابل اجرا در بخش ریلی تکمیل شده است. ایزو ۲۲۱۶۳ مشخصات فنی الزامات یک سیستم مدیریت کیفیت را زمانی مشخص می‌کند که یک سازمان:

الف) نیاز به نشان‌دادن توانایی خود در ارائه‌ی محصولات و خدماتی که مشتری و الزامات قانونی و مقرراتی قابل اجرا را برآورده می کند، ثابت کند.

ب) هدف، افزایش رضایت مشتری از طریق استفاده مؤثر از سیستم، ازجمله فرآیندهای بهبود سیستم و اطمینان از انطباق با مشتری و الزامات قانونی و نظارتی قابل اجرا باشد.

تمام الزامات عمومی هستند و برای هر سازمانی، صرف نظر از نوع یا اندازه آن یا محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهند، قابل اخذ و پیاده‌سازی است.

مزایای گواهینامه ایزو ۲۲۱۶۳

  • با اطمینان از انطباق با الزامات استاندارد بین‌المللی راه آهن، خطر را کاهش می‌دهد.
  • مزیت رقابتی را فراهم می‌کند که برای تایید تامین کنندگان در بخش ریلی شناخته می‌شود.
  • کیفیت محصول را در کل زنجیره تامین بهبود می‌بخشد.
  • کارایی را در ارزیابی و انتخاب تامین‌کنندگان افزایش می‌دهد.
  • هزینه‌های مرتبط با نظارت بر تامین کننده را کاهش می‌دهد.
  • به لطف گنجاندن در پورتال آنلاین IRIS که توسط اپراتورهای راه آهن استفاده می شود، فروش را افزایش می‌دهد.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع گواهینامه‌ ایزو، پیاده‌سازی ایزو و همچنین اخذ ایزو می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید یا فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!