ایزو ۲۲۵۲۵ – بازگشت گردشگری پزشکی

ایزو-22525
این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

گردشگری پزشکی چیست؟

گردشگری پزشکی یا توریسم پزشکی (انگلیسی: Medical Tourism) شاخه‌ای از گردشگری سلامت است که در آن شخص از کشوری به سایر نقاط دنیا با امکانات پیشرفته تر بهداشتی و درمانی سفر می‌کند تا از خدمات پزشکی کشور مقصد در مراکز درمانی بهره‌مند شود. در اغلب موارد، هدف از توریسم پزشکی بهره‌مندی از قیمت پایین خدمات پزشکی یا دریافت سریع‌تر و بهتر خدمات در سایر نقاط دنیاست.

استاندارد ایزو برای حمایت از رشد ایمن و سالم منتشر شده است

سفرکردن به دلایل مراقبت‌های بهداشتی روند رو به رشدی داشت تا اینکه همه گیری کووید-۱۹ هواپیماها را متوقف کرد و مرزها را بست و سفرها را متوقف کرد. در حال حاضر، با باز شدن دوباره مرزها، صنعت گردشگری پزشکی بار دیگر در حال رشد است. با این وجود، هر نوع مداخله‌ای خطرات خود را به همراه دارد. بنابراین چگونه می‌توانیم قبل از بستن چمدان خود به پزشک ارائه‌دهنده خدمات به بیمارعتماد کنیم؟ استاندارد ایزو برای الزامات خدمات منتشر شده است تا به بیماران در بهترین تصمیم کمک کند.

چه برای درمان مفصل زانو و چه برای جراحی زیبایی، هزاران بیمار هر سال در کشوری دیگر به دنبال درمان هستند و تنها در سال ۲۰۱۹ به بازار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار کمک کردند. انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۲۷ به بیش از ۲۷۰ میلیارد دلار برسد؛ زیرا دسترسی به درمانهای سریعتر و کم هزینه، شهرت متخصصان پزشکی و در دسترس بودن فناوریها و تجهیزات، همچنان گردشگری پزشکی  را به گزینه ای عالی برای بسیاری تبدیل کرده است.

با توجه به نیاز به ثبات و اعتماد در صنعت و معضلی که بسیاری از بیماران باید در انتخاب پزشک معتبر با آن روبرو شوند، ایزو بهترین روش جهانی را در مورد الزامات خدمات منتشر کرده است. ایزو ۲۲۵۲۵، گردشگری و خدمات مرتبط – گردشگری پزشکی – الزامات خدمات، الزامات و توصیه‌هایی را که توسط تسهیل کنندگان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در گردشگری پزشکی ارائه می‌شود، تعیین می‌کنند. هدف، اطمینان از ارائه خدمات با کیفیت است که انتظارات مسافران را به دلایل پزشکی برآورده کند.

Mónica Figuerola Martín، سازنده به‌همراه گروهی از متخصصان که استاندارد را توسعه داده‌اند، گفت که همه گیری COVID-19 منجر به فهرست‌های طولانی‌تری برای انتظار اقدامات غیر ضروری مانند جراحی اختیاری شد و در حال حاضر با باز شدن مرزها تقاضا برای خدمات گردشگری پزشکی افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: بیماری کرونا هنوز به پایان نرسیده است و برخی از کشورها هنوز مراقبت‌های بهداشتی کامل قبلی را ندارند و به‌همین‌دلیل افراد بیشتری را وادار می‌کنند تا در جاهای دیگر به دنبال درمان باشند.

دوران کرونا همچنین به بسیاری از افراد نشان داد که سلامت چقدر مهم است و در نتیجه تقاضا برای استانداردهای ایمنی و امنیت حتی بیشتر از قبل شده است. این استاندارد نه تنها مشتریان را راهنمایی می‌کند، بلکه به ارائه دهندگان خدمات کمک می‌کند تا بهترین تجربه و مراقبت‌های ممکن را ارائه دهند.

این استاندارد کل تجربه بیمار را شامل می شود؛ از مراحل قبل از سفر تا بازگشت به خانه و پیگیری، از جمله مدیریت عوامل خطر، ایمنی و امنیت، اطلاعات و ارتباطات، الزامات صلاحیت و موارد دیگر.

ایزو ۲۲۵۲۵ (ISO 22525) توسط کمیته فنی ISO/TC 228، گردشگری و خدمات مرتبط ایجاد شده است که دبیرخانه آن توسط UNE، عضو ISO در اسپانیا اداره می شود.

اخذ گواهینامه ایزو معتبر

برای اخذ ایزو معتبر می‌توانید از دو طریق اقدام کنید. فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید یا با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!