ایزو ۲۲۹۵۶:۲۰۲۱ – الزامات مربوط به پرسنل متمرکز بر بیمار

ایزو 22956

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


تاکنون سیستم‌های بهداشتی و درمانی و ظرفیت‌های آن‌ها مورد بررسی قرار نگرفته‌اند. جهان به‌طرز عجیبی در معرض نیاز به منابع بهداشتی کافی از نظر میزان تخت، تجهیزات و البته پرسنل پزشکی قرار گرفته است. بااین‌حال مطالعات نشان داده‌اند که نیروی انسانی متمرکز بر بیمار که در آن پرسنل مراقبت‌های بهداشتی با نیازهای بیمار همخوانی داشته باشند، منجر به نتایج بهتر بالینی می‌شوند. با شناخت چالش‌های این امر، استاندارد جدیدی برای مدیریت مراقبت‌های بهداشتی برای کمک در این زمینه تهیه شده است.

کارکنان مبتنی بر بیمار – همسان سازی نیازها و منابع برای نتایج بهتر

ایزو ۲۲۹۵۶ مربوط به مدیریت سازمان بهداشت و درمان – شرایط مورد نیاز برای کارکنان بیمار محور است. هدف اخذ ایزو کمک به سازمان‌های بهداشتی درمانی و فراهم‌نمودن امکانات و منابع نیروی کار در ارتباط با نیازهای بیمار است.

استاندارد ایزو ۲۲۹۵۶ تعدادی از مدل‌ها و روش‌ها را با هدف به‌حداکثر رساندن ایمنی بیمار و بهبود کارایی هزینه ارائه می‌دهد. این بخش از جنبه های مدیریت پرسنل، ازجمله برنامه‌ریزی نیروی کار، تخصیص منابع داخلی و خارجی ، پیش‌بینی، الزامات نظارتی، ظرفیت در شرایط اضطراری و موارد دیگر را در نظر می گیرد.

ISO 22956 همچنین نیازهای بیماران را در نظر گرفته و بر روی طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها مانند بهینه‌سازی ایمنی بیمار، مدیریت خطرات، اطمینان از تداوم مراقبت، کیفیت مراقبت، فرهنگ سازمانی و رهبری و تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد تمرکز دارد.

دکتر ورونیکا موزکوئیز ادواردز، رهبر پروژه به‌همراه گروه متخصصانی که این استاندارد را تهیه کرده‌اند، گفت: «سازمان‌های بهداشتی درمانی که درک بهتری از تأثیر محیط کار دارند، می‌توانند از این دانش برای بهبود رضایت بیماران و کارمندان استفاده کنند.»

وی گفت: «اتخاذ یک رویکرد استاندارد با استفاده از ایزو ۲۲۹۵۶ شفافیتی را فراهم می‌کند که امکان تخصیص بهتر منابع را فراهم می‌کند؛ در نتیجه احتمال ناتوانی و خستگی را کاهش می‌دهد و رضایت شغلی و شایستگی کارکنان را بهبود می بخشد. افزون‌براین، به آن‌ها امکان می‌دهد تا مهارت‌ها را با نیازهای بیمار به طور موثرتری مطابقت دهند که درنهایت نتایج بالینی و رضایت بیمار را بهبود می بخشد.»

اخذ ایزو در محیطی امن

برای مشاوره ایزو، اخذ ایزو و پیاده‌سازی ایزو می‌توانید با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در زمینه‌های مختلف شغلی شما اطلاعات لازم را ارائه دهند. افزون‌بر‌این برای دریافت مشاوره رایگان اخذ ایزو می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما پس از بررسی در کم‌ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!