ایزو ۲۳۶۶۲:۲۰۲۱، معیارهای فنی مواد غذایی برای گیاهخواران

ایزو 23662

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


استانداردی جدید برای مواد غذایی گیاهی منتشر شده است که باعث اعتماد به مشتریان در خریدهایشان می شود.

همه گیری ویروس کرونا – COVID-19 جهان را دگرگون کرده است؛ اما در این میان خبرهای خوب هم وجود دارد. خرید اساسی همراه با کاهش مصرف گوشت افزایش یافته است؛ زیرا مصرف کنندگان به طور کامل از سلامتی خود و محیط زیست آگاهی دارند.

مزایای گیاهخواری (نخوردن گوشت) یا وگان (پرهیز کامل از مصرف فرآورده های دامی و جانبی) زیاد است و این تعجب آور نیست. ناگفته نماند با این کار، از وجدان پاکتری برخوردار خواهید بود؛ زیرا خوردن یک غذای گیاهی باعث آسیب کم تری بر محیط می شود.

در سال‌های اخیر تعداد محصولات برای پاسخگویی به این تقاضا افزایش یافته است. نشان تجاری جدیدی برای محصولات جایگزین گوشت و محصولات لبنی مانند پنیر وگان و بستنی منتشر شده است.

در برخی از مراکز، برچسب ها و قوانین مختلفی وجود دارد که هدف آن اطلاع رسانی بهتر به مصرف کنندگان است؛ اما تابه‌حال هیچ مرجع جهانی وجود نداشته که مورد توافق همه باشد.

ایزو ۲۳۶۶۲:۲۰۲۱، تعاریف و معیارهای فنی برای غذاها و مواد غذایی مناسب گیاهخواران است و مرجع مورد توافق بین المللی بوده. صنایع غذایی و آشامیدنی می توانند هنگام بازاریابی محصولات خود از آن استفاده کنند.

دومینیک تایمانز، رهبر پروژه با گروهی از متخصصان که این استاندارد را تهیه کرده اند، توضیح داد: مطابقت با ایزو ۲۳۶۶۲، معیارهای لازم برای اطمینان از یکپارچگی و انسجام در محصول را فراهم می کند.

وی گفت: ” امروزه مصرف کنندگان انتظار دارند پیام های روشن، سازگار و صادقانه ای در رابطه با محصولات غذایی که برای خرید انتخاب می کنند؛ به ویژه آنهایی که رژیم های غذایی خاصی مانند گیاهخواران دارند را دریافت کنند.”

ایزو ۲۳۶۶۲ کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که محصولات مربوطه با قوانین و تعاریف مطابقت دارند، همچنین اطمینان خاطر برای مصرف کننده را فراهم می کنند و تجارت محلی و بین المللی را تسهیل می کنند.

مشاوره رایگان اخذ ایزو

برای اخذ ایزو همین حالا با شمارهای ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!