گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ سریع‌ترین رشد گواهینامه را در جهان داشته است

ایزو 27001 - سریعترین رشد گواهینامه در جهان

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.


طبق گفته‌ی ایزو، گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ بزرگترین رشد در ۳ سال گذشته را داشته است. یکی از دلایل رشد، مقرراتی است که برای محافظت از داده ها در سراسر جهان در نظر گرفته شده است.

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ با اجرای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مطابق با الزامات نظارتی و کاربرد کنترل‌ها مشخص می‌شود و امکان پیاده‌سازی کنترل‌های قوی برای امنیت اطلاعات و داده‌ها برای سازمان‌ها فراهم می‌کند.

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ براساس استاندارد اصلی سری ISO 27000 نوشته شده است. در این سری، استانداردهای دیگری مانند ایزو ۲۷۷۰۱ – حریم خصوصی داده‌ها، ایزو ۲۷۰۱۷ – امنیت ابری، ایزو ۲۷۰۱۸ – حریم خصوصی داده‌های ابری وجود دارد. در این حالت، گواهی‌نامه ایزو ۲۷۰۰۱ می‌تواند به این استانداردها تعمیم داده شود. ابتدا سازمان باید ایزو ۲۷۰۰۱ را اخذ کند یا در حین صدور گواهینامه گواهی شود تا به این استانداردها برسد.

برای مثال ایزو ۲۷۰۰۱، یکی از پیشرفته‌ترین استانداردهای مورد نظر در جهان امروز است، زیرا این استاندارد برای انطباق کامل با مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) طراحی شده است و همانطور که LGPD (قانون حفاظت از داده های عمومی) بر اساس مرجع اروپایی است، در نتیجه این مقررات به دنبال تأمین LGPD است.

چرا گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ در جهان شواهد و مدارک دارد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، ایزو ۲۷۰۰۱ دارای چارچوب خدماتی برای LGPD ، GDRP و چندین قانون جهانی دیگر است؛ بنابراین یکی از دلایل اصلی سازمان ها برای جستجوی مرجع بین المللی مانند گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱، تأمین الزامات قانونی و نظارتی است.

نکته مهم دیگر نگرانی بازیگران اصلی بازار از امنیت اطلاعات ارائه شده توسط شرکای تجاری یا تأمین کنندگان آن‌ها است که یکی از عوامل اصلی رشد ISO 27001 در جهان محسوب می‌شود. چندین شرکت معتبر بزرگ مانند مایکروسافت، گوگل، فیس بوک، هواوی و غیره وجود دارد، بنابراین آن‌ها شرکای کسب‌وکار خود را مسئول می‌دانند تا امنیت بیشتری در مورد نحوه‌ی پردازش و دستکاری اطلاعات داشته باشند

اخذ گواهینامه ایزو باید تصمیم استراتژیک شرکت باشد؛ بنابراین، باید مدیریت ارشد تصمیم بگیرد. مانند هر پروژه، عامل موفقیت تعهد مدیران کسب‌وکار است. در مراحل اولیه اخذ ایزو باید سازمان شما مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد؛ بنابراین سازمان صدور گواهینامه از تکنیک های مشابه ممیزی صدور گواهینامه استفاده می‌کند و شکاف ها را از نظر دستیابی به گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ شناسایی می‌کند.

گواهینامه ISO 27001 سریع‌ترین رشد در ۳ سال اخیر را در جهان داشته است و هر سال اهمیت این استاندارد بیشتر می شود.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید فرم اخذ ایزو را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کم‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.


این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی ایزوسیستم آماده شده است، هرگونه بهره برداری بدون ذکر نام و آدرس منبع شرعا و قانونا ممنوع می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۴۴۴۸۱۳-۰۲۳ و ۳۳۴۴۴۸۱۴-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!